1 tydzień ciąży – co musisz wiedzieć

1 tydzień ciąży niespodzianka

1 tydzień ciąży to dopiero początek przygody, jaka cię czeka. Dowiedz się, co warto wiedzieć.

Z tego artykułu dowiesz się:

– jakie badania należy wykonać?
– na jakie zmiany w twoim ciele powinnaś się przygotować?
– czy pojawiają się jakieś objawy?
– jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka w 1 tygodniu ciąży?

Co robić, gdy na teście ciążowym pojawią się dwie kreski?

1 tydzień zakraplanie

Stało się. Właśnie wyszłaś z toalety po tym, jak lekko drżącymi dłońmi wzięłaś test i zobaczyłaś pozytywny wynik. Jeśli podjęłaś świadomą decyzję o tym, że chcesz zostać mamą, umów się na wizytę do ginekologa, który potwierdzi ciążę. Już w czwartym tygodniu upewni się, czy rozwija się w macicy. Twój lekarz założy kartę i zleci badania. Pamiętaj, by dla własnego spokoju i komfortu kontaktować się z ginekologiem, jeśli cokolwiek cię zaniepokoi.

Jak twoje ciało zachowuje się w 1 tygodniu ciąży?

1 tydzień ciąży wiele testów

Nie powinnaś zauważyć znacznej różnicy między twoim aktualnym stanem a tym, jak wyglądał każdy pierwszy tydzień cyklu miesiączkowego. Może dojść do krwawienia, czyli złuszczania się błony śluzowej macicy. Warto wówczas suplementować żelazo, by uzupełniać jego niedobory. Jeśli podczas menstruacji cierpisz na bóle głowy, skurcze i jesteś zmęczona oraz drażliwa, tak prawdopodobnie będzie i tym razem. Nie są to objawy, którymi należy się martwić. 

wpokoiku magazyn aktualny
wpokoiku magazyn aktualny
previous arrow
next arrow
Shadow

Jak widzisz, przez pierwszy tydzień ciąży możesz nie być świadoma bycia przy nadziei. Prawdziwe czary (niestety mniej lub bardziej uciążliwe) zaczynają się zazwyczaj dopiero w trzecim tygodniu.

Jakie objawy pojawiają się w 1 tygodniu ciąży?

1 tydzień ciąży z uśmiechem

Jak już wspomniałam, w tym czasie prawdopodobnie nie będziesz wiedziała, że jesteś w ciąży. Objawy nie odbiegają od tych, które znasz z początku cyklu. Jednak o ile sama nie odczujesz żadnych zmian, to twoje ciało powolutku zacznie przygotowywać się do stworzenia maleństwu przytulnego gniazdka. Jednym z etapów jest stopniowe zwiększanie się grubości błony śluzowej w macicy, by zapłodniona komórka jajowa mogła się prawidłowo rozwijać

Twój wpływ na ciążę w jej 1 tygodniu

1 tydzień ciąży z brzuchem

Oczywiście masz go tylko wówczas, gdy ciąża jest planowana i wiesz, kiedy mogło dojść do zapłodnienia. To czas, w którym warto zadbać o to, by zdrowo się odżywiać i suplementować odpowiednie składniki. Legendarny, sprawdzony i skuteczny jest kwas foliowy — jego  odpowiednio wysoki poziom minimalizuje ryzyko wad rozwojowych u dziecka i pozytywnie wpływa na poprawny podział komórek. Co powinno znaleźć się w twojej diecie? Duuuużo zielonych warzyw — fasolki, szparagów, brokułów i szpinaku bogatego nie tylko w kwas foliowy, ale również w żelazo.

kolorowanki dla dzieci
kolorowanki dla dzieci
previous arrow
next arrow
Shadow

1 tydzień ciąży to moment, by zrezygnować ze wszelkich używek. Alkoholowi i papierosom mówimy teraz zdecydowanie bye, bye i sięgamy po zdrowe, pełnowartościowe posiłki. Staraj się unikać stresu i relaksuj się, kiedy tylko możesz 🙂

Polecam ci przyjemną, ale też praktyczną lekturę. wPokoiku Nowe Wydanie to magazyn, w którym poznasz propozycje wyprawki, urządzenia dziecięcego pokoju, zabawek, akcesoriów i odzieży. Również dla kobiet w ciąży:)

napisany przez
Więcej od wPokoiku.pl
ADAMEX
Największy komfort dla najmniejszych Klientów. Producent wózków dziecięcych, firma Adamex, dostarcza na...
Czytaj więcej
0 replies on “1 tydzień ciąży – co musisz wiedzieć”