4trymestr

4-trymestr-matka-z-noworodkiem

Poznaj historię, która zrodziła 4trymestr

Mam na imię Ania, jestem mamą dwójki cudownych dzieci Iwa i Gai. Odkąd pojawili się na świecie, mój świat zmienił się całkowicie. W erze przed dziećmi byłam osobą zawsze bardzo niezależną, ambitną, działającą według planu i osiągającą to, co zamierzałam. Aż w roku 2014 wszystko się zmieniło. Na świat przyszedł Iwo i okazało się, że muszę uczyć się świata na nowo, bo rodzicielska rzeczywistość kieruje się innymi zasadami. Jest zaskakująca i na nic się zdają moje plany, niezależność. Dbając o siebie, dbam tym samym o dziecko! Jesteśmy naczyniami połączonymi. Nie jestem w stanie zapewnić dziecku szczęścia i poczucia bezpieczeństwa, gdy w środku targają mną nerwy lub gdy zmęczenie kładzie mnie na łopatki. Odkrycia zainspirowały mnie do stworzenia miejsca, gdzie młode mamy będą mogły znaleźć wsparcie, zrozumienie i wiedzę, a także dostęp do sprawdzonych i zaufanych specjalistów z dziedzin okołoporodowych.

4trymestr — wizyty domowe

Asysta połogowa to połączenie wsparcia dla mam z opieką nad noworodkiem. To czas i przestrzeń na rekonwalescencje po porodzie, której potrzebuje każda mama by odnaleźć siłę i spokój. Zwłaszcza przez pierwsze miesiące mama i dziecko działają na zasadzie naczyń połączonych. W rezultacie dziecko potrafi przejmować emocje mamy. Dlatego, tak ważne jest dbać o swoje zasoby fizyczne i emocjonalne, bo bycie mamą oznacza byciem źródłem, z którego czerpią także inni.
Doradczyni laktacyjna — Karmienie piersią to najbardziej naturalny i zdrowy sposób zaspokojenia najważniejszych potrzeb noworodka (głodu, pragnienia, bliskości, bezpieczeństwa). Droga mleczna, zwłaszcza na początku, bywa jednak trudna. Karmienie piersią to umiejętność, której tak jak każdej innej trzeba się nauczyć. Nasza Doradczyni Laktacyjna wesprze cię w karmieniu korzystając z najnowszych zaleceń WHO, szanując Twoje emocje i zdanie.

4trymestr — wizyty online

Asysta online wsparcie — emocje, które towarzyszą tuż po porodzie i w połogu, pytania, które mnożą się w głowie, potrzebują bezpiecznego ujścia. Potrzebują zaopiekowania się nimi. Masz prawo czuć się zagubiona po porodzie. Masz prawo mieć wątpliwości. Masz prawo tryskać szczęściem, po to żeby zaraz płakać. To naturalne. To połóg. To rzeczywistość, która zmieniła się wokół Ciebie i nad którą musisz nadążyć. Celem asyst jest wsparcie emocjonalnie. To spotkanie dwóch kobiet, które przeszły przez cud narodzin, a teraz wspólnie będą przechodzić przez ten trudny moment jakim jest połóg.
Chustonoszenie rekonsultacja —  dla osób potrafiących już motać ale chcących odświeżyć swoją wiedzę, ta opcja jest dla Ciebie jeśli masz już za sobą konsultację domową lub online, lecz od tego czasu w Twojej głowie pojawiły się pytania lub zwyczajnie w świecie chcesz się upewnić, że sposób w jaki motasz jest prawidłowy.

Pakiety asyst

Co wchodzi w skład pakietu? W skład pakietów wchodzą codzienne asysty oraz wizyty specjalistów. Ideą asyst jest STWORZENIE FIZYCZNEJ i EMOCJONALNEJ PRZESTRZENI, która pozwoli mamie, odnaleźć się w nowej roli i emocjach jej towarzyszących. To czas i przestrzeń na rekonwalescencję po porodzie, której potrzebuje każda mama by odnaleźć siłę i spokój. Zwłaszcza przez pierwsze miesiące mama i dziecko działają na zasadzie naczyń połączonych. Dziecko często potrafi przejmować emocje mamy. Dlatego, tak ważne jest by dbać o swoje zasoby fizyczne i emocjonalne, bo gdy jest się mamą, są one źródłem, z którego czerpią także inni.

Co może osoba asystująca w trakcie wizyty?

Pomóc w karmieniu, przy nawale pokarmowym. Wesprzeć w prawidłowej pielęgnacji noworodka (przewijanie, kąpanie, higiena oczu, uszu, obcinanie paznokci).Zaopiekować się kondycją psychiczną mamy i jej potrzebami emocjonalnymi. Przeprowadzić dedykowaną sekcję dla taty, obejmującą m.in. takie tematy jak: fizjologia połogu i jego wpływ na emocje, rola taty w karmieniu piersią, seksualność po porodzie. Przygotować drobne posiłki (śniadanie, kolacja, podanie gotowego obiadu). Pobawić się ze starszym rodzeństwem. Zaopiekować się kondycją psychiczną mamy i jej potrzebami emocjonalnymi.