Lniane ubrania dla dzieci – czy warto?

lniane ubrania dla dzieci

Są takie materiały, które uważamy za ponadczasowe. Jeśli kiedykolwiek miałaś okazję wbić się w lnianą koszulę, tunikę lub sukienkę, to doskonale wiesz, o czym mówię. Twój maluszek też może nosić odzież z wysokogatunkowej tkaniny, nie tylko latem.

Lniane ubrania dla dzieci to takie całoroczne must have’y. Przewiewna tkanina świetnie sprawdza się podczas upałów, a zimą potrafi porządnie ogrzać małe ciałko. Trzeba jednak o nią odpowiednio zadbać, by służyła przez długie lata. Dzisiaj dowiesz się co nieco na temat tego materiału. Jestem pewna, że niebawem wyruszysz na internetowy spacer do przynajmniej jednego ze sklepów, które polecę na końcu 😉

Jakie właściwości mają lniane ubrania dla dzieci?

Miękki, delikatny dla wrażliwej skóry, przyjemny w dotyku materiał polubią wszystkie maluchy. Ma właściwości antyalergiczne i antybakteryjne. Len jest również termoregulujący, o czym pisałam na początku. Cztery pory roku to dla niego idealne propozycje, żeby pokazać swoje wszystkie zalety 🙂

Jest też higroskopijny, co ma największą wartość latem. Lniane ubrania dla dzieci sprawiają, że maluchy czują przyjemny chłód, gdy słonko mocno daje się we znaki. Dla mnie odkryciem jest fakt, że len chroni przed promieniami UV. To szczególnie ważne w okresie wakacyjnym, gdy dzieci są narażone na szkodliwe promieniowanie. Dziecięca odzież z lnu nie jest najtańsza, ale może posłużyć przez lata. Kiedy twój szkrab z niej wyrośnie, bez problemu odsprzedasz ją innej mamie.

Czy lniane ubrania dla dzieci nadają się dla niemowlaka?

To dość mało popularny materiał dla najmniejszych brzdąców, a szkoda. Pewnie głównym powodem jest to, że dzieci szybko wyrastają z odzieży, która faktycznie jest dość kosztowna. Ale od czego są przyjaciółki, sąsiadki i grupy sprzedażowe dla mam? Gdy maluszkowi już nie będą pasować ubrania, przysłużą się innemu smykowi.

Dla niemowląt polecane są na przykład wygodne rampersy. Ze względu na to, że potrafią wchłonąć nawet 20% wilgoci, sama wiesz, że to przydatny walor 🙂 Wybierz te rozpinane w kroku, żeby były wygodne i można było je równie szybko ściągnąć, jak i założyć.

Zerknij na urocze sukienki, zwiewne tuniki i koszule. Są praktycznie niezniszczalne, a za chwilkę dowiesz się, jak o nie dbać, by posłużyły nie tylko twojemu maluszkowi.

Jak dbać o ubrania z lnu?

Gnieciuchy”. Tak się na nie mówiło w mojej rodzinie 😉 Faktycznie, lniane ubrania dla dzieci i dorosłych lubią się miętosić i ciężko je doprowadzić do porządku. Jednak mam dla ciebie kilka porad jak sprawić, by nie oszaleć podczas prania. I od niego właśnie zaczniemy.
Po pierwsze — spójrz na metkę. Mogę ci tutaj wkleić „uniwersalną” instrukcję prania lnu wziętą z internetu, ale wiesz jak to jest. Spróbuj po ciąży wbić się w ten „uniwersalny” rozmiar rajstop. W każdym razie złota zasada brzmi, by pierwsze pranie przeprowadzić w temperaturze 30 stopni Celsjusza, a kolejne już w 40. Jeśli pierzesz w pralce, zrezygnuj z wirowania i wybierz jak najmniejsze obroty. Wolisz prać ręcznie? W porządku, tylko nie wykręcaj ubrań. Mają się jak najmniej pognieść już na tym etapie.

Następnie warto je rozwiesić na płasko lub na wieszaku. Unikamy ryzyka wszelkich odkształceń 🙂 A teraz prasowanie! Moja znienawidzona domowa czynność, ale przy lnie nie da się jej uniknąć. Co ciekawe — ten materiał najlepiej jest prasować, gdy jest jeszcze odrobinę wilgotny. Nastaw żelazko na wysoką temperaturę (nawet 200 stopni) i prasuj na lewej stronie lub przez bawełnianą ściereczkę.

Lniane ubrania dla dzieci najlepiej jest przechowywać na wieszaku i w taki sposób, by miały dużo przestrzeni. Im mniej kontaktu z czymkolwiek, co może je pognieść, tym lepiej.

Czy ubrania z lnu się kurczą?

Mogą. I to nawet o 2 rozmiary. Dlatego tak ważne jest to czytanie zaleceń producenta na metkach. Jeśli użyjesz zbyt wysokiej temperatury wody, możesz być pewna, że z sukienki dla 5-latki zrobi się wdzianko dla lalki. 

Podczas prania postaw na delikatne detergenty. Najlepiej będzie, jeśli zainwestujesz w środki przeznaczone do pielęgnacji lnu. Bez problemu kupisz je przez internet i w stacjonarnych drogeriach. Dodatkowy tip — zmniejszysz ryzyko odkształcenia i skurczenia się tkaniny podczas ręcznego prania.

Lniane ubrania dla dzieci — ciekawe sklepy

No to teraz zaszalejemy trochę z zakupami. Zerknij na moje propozycje sklepów.

  • Bobole
    bobole.pl/
    Pani Asia, właścicielka sklepu jest totalnie zakochana w lnie i bawełnie. Tworzy lniane ubrania dla dzieci w myśl idei slow fashion. Proponuje uroczą, wygodną odzież o ponadczasowym designie.
  • NomadKid
    nomandkid.pl/
    Pani Karolina, estetka i piewczyni prostoty o raz minimalistycznej formy. W swoich projektach stawia na bezkompromisowaść i jakość.
  • Nanaf Organic
    https://www.nanaforganic.pl/pl/c/Ubranka-z-lnu-Nanaf-Linen/78
    Lniane ubrania dla dzieci z polskiego lnu. Wśród uroczej odzieży czekają: sukienki, kaftaniki, spodenki, bloomersy dla niemowląt oraz gotowe zestawy. Dla ciebie,
  • Lydie
    lydie.pl/
    Lidka to rezolutna dziewczynka o wrażliwej, skłonnej do atopii skórze. To ona była inspiracją dla swojej mamy, która stworzyła markę Lydie, by pomóc swojej córci i innym dzieciom czuć się bezpieczne i komfortowo w lnianych ubrankach.
  • Lilen
    lilen.store/
    Rodzinna marka, która swoją odzież szyje w Polsce. Przepiękne lniane ubrania dla dzieci mają podkreślać naturalną urodę maluchów i sprawiać, by zawsze czuły się wyjątkowo i wygodnie. Warto, warto, warto tutaj zajrzeć!


Gotowa na przygodę z lnem? Odkryj wszystkie polecane sklepy i nie zapomnij powiedzieć o nich zaprzyjaźnionym mamom. Wspólnie odkryjcie, że lniane ubrania dla dzieci (jeśli tylko nie zapomnicie o nie dbać), sprawią, że każda pora roku będzie się kojarzyć maluchom z ultrawygodą!

A skoro o wygodzie mowa… to może zainteresuje Cię artykuł o tym Jakie sandały dla dzieci na lato.

napisany przez
Więcej od wPokoiku.pl
Drewniane puzzle 3d dla dzieci – zabawa i nauka w jednym
Drewniane puzzle 3d dla dzieci to świetna propozycja na spędzenie czasu z...
Czytaj więcej
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.