Antypotowa mata i przewiewne prześcieradło innowacyjnym sposobem w walce z przegrzewaniem

małe dziecko leżące na macie antypotowej i przewiewnym prześcieradle
Od dłuższego czasu wiele się czyta i słyszy o zmianach klimatycznych, jakie obecnie zachodzą. Niepodważalnie - ma miejsce globalne ocieplenie, co więcej i co najbardziej niepokojące dzieję się to teraz bardzo szybko biorąc pod uwagę historię naszej planety.

Dlatego już teraz trzeba pomyśleć o tym, jak zadbać o nasze pociechy, które od pierwszych dni życia mogą ulec przegrzaniu. Dla mnie niezastąpione i niezbędne są rozwiązania do dziecięcego łóżeczka z włoskiej firmy AirCuddle – antypotowa mata, pełniąca również formę nakładki na materac oraz przewiewne prześcieradło. Są z nami od narodzin. Spełniają świetnie swoją rolę. A dzieci leżące na nich w łóżeczkach z szerokimi uśmiechami na twarzy tylko to potwierdzają. Co warto wiedzieć o macie antypotowej i przewiewnym prześcieradle do łóżeczka?

Antypotowa mata do łóżeczka 

Antypotowa mata na materac do łóżeczka to wiele zalet w jednym produkcie. Sam wygląd maty jest wyjątkowy. Nakładka do łóżeczka zbudowana jest z 3 warstw. Jedna z nich ma strukturę plastra miodu, którego zadaniem jest ciągłe przewodzenie powietrza pod ciałem leżącego dziecka. Druga ma zadanie pochłonąć wilgoć, a trzecia jest wodoodporna i zabezpiecza materac przed mokrymi wypadkami. Mata TOP SAFE zapewnia dziecku niesamowity komfort cieplny bez pocenia się, a jednocześnie ochrania materac i tworzy powietrzny bufor między ciałem a materacem. Bardzo ważną cechą jest swoboda oddychania nawet, gdy niemowlak przewróci się na brzuszek, co podnosi bezpieczeństwo. Dla mnie istotne – pozwala na utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała malucha, dzięki stałemu przepływowi powietrza. Zastanawiasz się nadal czy mata antypotowa naprawdę działa? Oczywiście! Swobodnie krążące powietrze odparowuje nadmiar wilgoci a nasze dziecko pozostaje suche. Mata świetnie pasuje do każdego rodzaju materaca. Łatwa w użyciu – wystarczy założyć wygodne gumki na czterech rogach materaca.

Antypotową matę

do łóżeczka Twojego szkraba

Zastanawiałam się też nad tym czy mata antypotowa będzie antyalergiczna dla mojego szkraba. I tu moje wątpliwości zostały natychmiast rozwiane – jest jak najbardziej bezpieczna! Warstwa na spodzie jest wodoodporna, dzięki czemu żadne płyny ani kurz nie dostaną się ani do maty, ani do materaca. Nie ma więc potrzeby używania jakichkolwiek środków czy dodatków chemicznych, ponieważ mata broni dziecko od bakterii i alergenów

Zalety maty antypotowej

  • bezpieczne i zdrowe warunki podczas snu czy odpoczynku dla maluchów od urodzenia do 4 roku życia;
  • chroni przed przegrzewaniem i poceniem się, a w konsekwencji przed wybudzaniem;
  • zabezpiecza materac od zabrudzeń i zamoczeń, posiada warstwę wodoodporną;
  • możliwość prania w temperaturze do 60 stopni, dzięki czemu łatwo zadbać o higieniczną czystość. Ponadto bardzo szybko schnie;
  • jest antyalergiczna – ochrania dziecko przed grzybami, pleśnią i alergenami;
  • posiada certyfikaty i spełniania wymagane normy;
  • eliminuje dyskomfort mokrych ciuszków, pleców, włosów oraz pościeli. Ponadto maluch może swobodnie oddychać nawet jeśli przewróci się na brzuszek.

Prześcieradło Angel,

które zapewni odpowiedni przepływ powietrza

Przewiewne prześcieradło – charakterystyka

Z uwagi na to, że mam matę na materac zapewniającą cyrkulację powietrza, sporo czasu zastanawiałam się, jakie prześcieradło do łóżeczka wybrać. Mój wybór oczywiście padł na przewiewne prześcieradło BREEZE z firmy AirCuddle. Składa się z tkaniny dopasowanej do skóry niemowlaka – delikatnej i miękkiej, wzbogaconej o mikroperforację, uwypuklając przepływ powietrza. Jest lekkie, potrafi zapewnić dziecku bezpieczny, wygodny odpoczynek. Łatwe w ułożeniu, dzięki elastycznym narożnikom. Pasuje do praktycznie wszystkich rodzai materacy o wymiarach 60×120 cm.Dzięki czemu i ty odnajdziesz model idealny dla twojego maluszka.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszam Cię na stronę AirCuddle. Mam także dla Was niespodziankę, bo w zaprzyjaźnionym sklepie  Kids&Trips otrzymacie 5% rabatu na dowolną wkładkę antypotową podając kod „wpokoiku”.

Żeby chronić maluszka przed przegrzaniem warto też zaopatrzyć się we wkładkę antypotową, idealną na podróże. Pisałam o niej TUTAJ.

Tagi do wpisu
napisany przez
Więcej od Ewelina Kopeć
Eleganckie ubrania dla dzieci do chrztu i nie tylko od ARTbaby
Zbliża się wielki dzień Twojego malucha i zastanawiasz się, gdzie kupić ubranka...
Czytaj więcej
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.