Biustonosz dla mamy karmiącej. Sprawdź, jaki wybrać!

smykoland-01-wpokoiku
Matki karmiące wybierając bieliznę stawiają przede wszystkim na wygodę. Nie można także zapominać o wyglądzie bielizny, aby mama mogła czuć się po prostu ładnie.

My postanowiłyśmy sprawdzić, jaki biustonosz spełni wszystkie wymagania mamy karmiącej. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierając go.

Kiedy zdecydować się na zakupy

Jak wiadomo wszystkie zakupy związane z porodem i rzeczami dla dziecka najlepiej załatwić jeszcze zanim powitamy naszego malucha na świecie. Z biustonoszem przyszła mama powinna poczekać mniej więcej do ósmego miesiąca ciąży, aby nie kupić za małego rozmiaru. Pamiętajmy, że rozmiar naszego biustu może się zwiększyć podczas ciąży.

Jaki rozmiar wybrać?

Pierwszym krokiem w wybraniu rozmiaru jest zmierzenie się pod biustem oraz w biuście. Dzięki tym wymiarom możemy posłużyć się dostępnymi u producentów tabelami rozmiarów, aby określić swój. Ale to nie wszystko. Przyszła mama musi pamiętać o tym, że od aktualnego obwodu powinna odjąć około 10 centymetrów, których ubędzie jej po porodzie.

Co powinien mieć biustonosz idealny?

Przyszła mama powinna kierować się nie tylko wyglądem biustonosza, ale również dodatkowymi jego funkcjami, które mogą znacznie ułatwiać karmienie. Przede wszystkim powinien mieć on odpinane miseczki. To niezbędne ułatwienie. Zwykle takie miseczki zapinane są na klips z przodu, który łatwo można odpiąć jedną ręką, w drugiej trzymając dziecko. 

 

smykoland-04-wpokoiku

Biustonosz dla matki karmiącej

Spodziewasz się dziecka i szykujesz się do porodu?


Także użyty materiał jest ważny. Najlepiej, jeśli tkanina, z której wykonany jest biustonosz, będzie delikatna i oddychająca. Powinna być także elastyczna, aby biustonosz lepiej dopasowywał się do zmieniających się kształtów mamy karmiącej.

smykoland-05-wpokoiku

Biustonosz potrzebny przez całą dobę

Kobiety, które spodziewają się dziecka, muszą się przygotować na to, że stanik będą musiały nosić także w nocy. Podczas laktacji piersi stają się tak wrażliwe, że spanie w biustonoszu jest po prostu bardziej komfortowe. Kupując stanik na noc, przyszłe mamy muszą wziąć pod uwagę głównie wygodę. Powinien on być bardzo miękki. Przeszkadzać będą w nim fiszbiny lub szwy, więc warto wybrać jak najdelikatniejszy i elastyczny model.

Jeśli spodziewasz się dziecka, idealny biustonosz znajdziesz TUTAJ.

A gdy jesteś już mamą karmiącą, przeczytaj nasz artykuł: By ułatwić mamie karmienie.

napisany przez
Więcej od Agnieszka Pastuszka
Pluszaki – niepowtarzalne metryczki dla niemowląt
Metryczki dla niemowląt to wspaniała pamiątka na lata. Mogą być one oryginalnym...
Czytaj więcej
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.