Butelka do kamienia – czy trzeba ją mieć w szpitalu?

Nasze wspólne pakowanie wyprawki do szpitala zakończmy akcesoriami do karmienia. A konkretniej butelkami, o których musisz pomyśleć nawet, jeśli planujesz karmić tylko piersią.

W tym artykule chciałabym domknąć temat akcesoriów do karmienia, które musisz kupić jeszcze przed porodem. Wcześniej pisałam o rzeczach, które w podczas karmienia pomagają głównie mamie, czyli poduszki do karmienia i laktatory. Jeśli jesteś ciekawa moich podpowiedzi na ich temat, zajrzyj do artykułu: Wyprawka dla noworodka i mamy – ułatw sobie karmienie. Tym razem zastanowię się nad tym, jaka butelka do karmienia będzie najwygodniejsza dla noworodka.

 

Która butelka do karmienia dla noworodka?

Niezależnie od tego czy planujesz karmić dziecko piersią czy będziesz karmiła je mlekiem modyfikowanym, butelka do karmienia zdecydowanie jest niezbędnym gadżetem, bez którego się nie obejdziesz. Zastanawiać się nad koniecznością zakupu już nie musisz, więc możemy przejść do kwestii, nad którymi bez wątpienia musimy pomyśleć. Mianowicie – jaka butelka będzie lepsza plastikowa czy szklana. I tu odzywa się we mnie duch ekologa mówiący zdecydowanym głosem, że lepsze są szklane. Jak się okazuje, to wybór lepszy nie tylko dla środowiska, ale i dla dziecka, ponieważ plastik zawiera szkodliwe BPA oraz inne substancje, których z pewnością nie chcesz dostarczać maluszkowi od pierwszych dni jego życia. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Przede wszystkim na wielkość, ponieważ butelki dla niemowląt powinny mieć jak najmniejszą pojemność.

Zestaw 3 antykolkowych butelek o pojemności 150 ml.

Antykolkowa butelka z tworzywa sztucznego bez BPA.

Butelka, którą wysterylizujesz w 90 sekund w kuchence mikrofalowej.

Zestaw 4 butelek, smoczków i szczotki do ich mycia.

Antykolkowe butelki wyprofilowane tak, jak pierś mamy.

Pierwszą część eBooka możesz już pobrać w całości za darmo. PDF lub wersję do obejrzenia online znajdziesz TUTAJ.

Produkty dla dzieci to nasza pasja i radość – codziennie rozmawiamy o nich i jako rodzice dzielimy się informacjami. Jeżeli jesteś rodzicem i chciałbyś się czegoś dowiedzieć albo podzielić wiedzą i opiniami, dołącz do naszej grupy na Facebooku. Rozmowa to fajna sprawa ツ  
Wpokoiku.pl – grupa – rozmawiamy o produktach dla dzieci

Czekamy na ciebie ツ

Tagi do wpisu
napisany przez
Więcej od wPokoiku.pl
Ręczniki dla niemowląt – niezbędnik młodego rodzica
Ręczniki dla niemowląt to kluczowy element wyprawki dla Twojego maluszka. W tym...
Czytaj więcej
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.