By ułatwić mamie karmienie

laktator
By ułatwić mamie karmienie
Laktator? Nie bój się go mamo, wybierz taki, który będzie wygodny i funkcjonalny.

Karmienie – okres piękny, a jednocześnie bardzo często ciężki dla mam. Wstawanie po nocach, przykładanie do piersi – wszystko to ma swoje zalety, ale i wady. Są sposoby, które ułatwiają karmienie lub wspomagają przy intensywnej laktacji. Wśród nich królują laktatory – proste, a zarazem skuteczne urządzenia, które pozwolą odciągnąć mleko „na później” albo pozbyć się jego nadmiaru. Dzisiaj testować będzie raczej mama – ale oczywiście pod czujnym okiem małej Poli! Emilia sprawdzi laktator, który przysłała nam Julita z MilkLab. Model, który sprawdzimy to Ameda Finesse – Podwójny Laktator Elektryczny. Zaczynamy?

Techniczna strona technologii

laktator

Zacznijmy od tego, co znajdziemy w instrukcji, a więc kwestie techniczne!
Mamy tutaj do czynienia z laktatorem, który naśladuje rytm tego szpitalnego, a więc takiego, który znają mamy już od pierwszych chwil na porodówce. Zastosowano w nim wiele technologii ułatwiających mamie odciąganie pokarmu – zacznijmy od tego, że ma barierę zatwierdzoną przez amerykańską agencję FDA. Co to znaczy? Mleko będzie bezpieczne i nic mu nie zaszkodzi, ponieważ w trakcie odciągania – nie dostaje się ono do drenów. Zero pleśni, bakterii i wirusów z zewnątrz.


Laktator, który pomoże ci oszczędzić czas

A przy tym będzie cichy i funkcjonalny znajdziesz


Sam laktator został stworzony w oparciu o szpitalną wersję Platinum, zastosowano w nim tę samą technologię, czyli ComfortFlow. Na czym ona polega? Naśladuje rytm ssania dziecka. To komfortowe dla mamy, ponieważ przepływ pokarmu jest lepszy.

laktator
laktator

Prędkość i ssanie możemy ustawić aż w 32 konfiguracjach, w tym również w takiej, która będzie idealna dla mam przy zwiększonej laktacji.
Podłączyć możemy go do 3 źródeł energii, z których w naszym teście sprawdzimy dwa. Dostępne są: sieciowe, bateryjne i samochodowe (my odpuścimy to ostatnie).

laktator
laktator

Można też odciągać pokarm z obu piersi jednocześnie, co jest oszczędnością czasu, a wiadomo, że mamy czasu mają mało 🙂 więc jest to ogromny plus.
Cały zestaw składa się z: laktatora Finesse, podwójnego zestawu laktacyjnego, nakrętek i podstawek na butelki, zapasowego wentylka, zasilacza sieciowego oraz instrukcji obsługi.

Zerkamy okiem mamy

laktator

Emilia z laktatorami miała sporo do czynienia (karmiąc znane ci już testerki – Tosię i Polę). Pozwoliłam jej więc zająć się laktatorem, opisać i porównać z tym, z czym miała do czynienia, zarówno w domu, jak i w szpitalu.

laktator

Na początek wpada jej w oko to, że jest podwójny, a więc dwa razy mniej czasu spędzonego na odciąganiu mleka, a zagospodarowany czas można poświęcić na wszystko inne! 😉 Buteleczki są wygodne i mają miarki. Po pierwszych oględzinach laktatora – bierzemy się za uruchamianie.

laktator

Zacznijmy od zasilacza, który jest dołączony. Po podłączeniu – widzimy, że działa bezbłędnie, więc zaczynamy sprawdzać konfiguracje. Kręcimy pokrętłami, sprawdzamy, jak mocno zasysa i jak szybko to robi. Emilia potwierdza, że działa podobnie jak szpitalny, a więc wygodnie i praktycznie.

laktator
laktator

Chcąc sprawdzić baterie – musimy sięgnąć do szafki, bo w zestawie ich nie ma. Po włożeniu ich do laktatora – sprawdzamy, jak działają. Tutaj pojawia się jedna uwaga – zaopatrz się w mocne baterie, bo te, które mamy my – nie dorównywały mocą ssaniu piersi przez dziecko 😉 Laktator działał prawidłowo, ale ich moc była za mała, więc trzeba przypilnować, by były odpowiednio mocne.

laktator
laktator

Emilia zauważyła też, że laktator jest bardzo cichutki, działa wręcz niepostrzeżenie, a więc dla bardziej wrażliwych na dźwięki dzieci w małych mieszkaniach sprawdzi się idealnie. Mamy też nie rozboli głowa od hałasu 😉


A może potrzebujesz innych przyborów do laktacji?

znajdziesz je


Podsumowanie

laktator

Jeśli odciąganie mleka jest przed tobą – warto skorzystać z opcji, która będzie wygodna i praktyczna. Te wymogi spełnia laktator Ameda Finesse od MilkLab. Cichutki, sprawny, sprawdzi się również w samochodzie, gdzie w razie czego zasilisz go bateriami. Mleko będzie bezpieczne dzięki barierze, która nie dopuści pokarmu do drenów. Ilość opcji powinna zadowolić każdą mamę – bez względu na to, jak obfita będzie laktacja – Ameda Finesse sobie poradzi 🙂 Nasza testerka Pola też rozpoznaje to urządzenie i już wie, że czeka ją smaczny posiłek!

Jeśli spodobał ci się ten laktator, możesz go kupić TUTAJ.
MilkLab ma także opcje wypożyczania sprzętu laktacyjnego, którą znajdziesz TU.

Jeśli szukasz czegoś, co zajmie twoje maleństwo między posiłkami, sprawdź nasz artykuł: Kostka, która zmienia dzieci.


Jeśli szukasz innych zabawek, które będą wspierać rozwój twojego dziecka, przeczytaj mój artykuł: W suchym baseniku – sprawdzam jego fenomen.

Produkty dla dzieci to nasza pasja i radość – codziennie rozmawiamy o nich i jako rodzice dzielimy się informacjami. Jeżeli jesteś rodzicem i chciałbyś się czegoś dowiedzieć albo podzielić wiedzą i opiniami, dołącz do naszej grupy na Facebooku. Rozmowa to fajna sprawa ツ  
Wpokoiku.pl – grupa – rozmawiamy o produktach dla dzieci

Czekamy na ciebie ツ  


Tags from the story
,
Stworzone przez
Więcej od Małgorzata Walter
Napisz do nas
Jeżeli najdzie Cię ochota i będziesz chciała porozmowiać – śmiało dzwoń do...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *