Czy warto kupić używany fotelik samochodowy?

fotelik samochodowy

Bezpieczeństwo przewozu dzieci w samochodzie stanowi najwyższy priorytet, w związku z tym bardzo ważne jest dokonanie właściwego wyboru podczas zakupu fotelika samochodowego.

Myślenie o kategoriach ekologicznych, ekonomicznych i nadawanie drugiego życia rzeczom używanym są w dzisiejszym społeczeństwie zarówno zjawiskiem pozytywnym, jak i niezbędnym. Mamy tylko jedną planetę, więc musimy o nią zadbać we właściwy sposób. Według nas istnieje zbyt wiele niewiadomych w sytuacji zakupu fotelika samochodowego na rynku wtórnym. Poniżej podajemy cztery główne powody, dlaczego nie należy decydować się na zakup używanego fotelika samochodowego.

fotelik samochodowy

Chcecie kupić fotelik w promocyjnej cenie?

Udało mi się zdobyć dla Was specjalny kod rabatowy: wpokoiku01, z którym otrzymacie 10% rabatu na produkty 8 Stars. Produkty z kodem promocyjnym możecie kupić…

Żywotność fotelika samochodowego

Żywotność fotelika samochodowego wynosi około 10 lat, a szwedzka firma Axkid zaleca użytkowanie fotelika od momentu jego zakupu przez okres nie dłuższy niż 8 lat. Fotelik samochodowy może być przechowywany w sklepie przez dwa lata. Okres ten doliczany jest jako dodatkowy element bezpieczeństwa. Przy zakupie używanego fotelika nigdy nie wiadomo dokładnie, kiedy został sprzedany po raz pierwszy oraz jak długo był użytkowany. W miarę upływu czasu materiał, z którego fotel jest zrobiony zużywa się i staje się bardziej kruchy, w związku z czym zalecamy wycofanie z użytkowania fotelika samochodowego po 8 latach.

Rozwój testów i bezpieczeństwa

Postęp rozwoju jest ciągły. Przed nowymi fotelikami samochodowymi stawiane są coraz wyższe wymagania. Norma, na podstawie której fotelik był testowany i dopuszczony do użytku w 2008 r., zawiera zupełnie inne przepisy niż w 2018 r. Produkowane obecnie foteliki samochodowe muszą spełniać bardzo wysokie wymagania i mieć wyjątkowo wysoką jakość. Fotelik samochodowy, który jest obecnie produkowany – w przeciwieństwie do fotelika używanego – poddawany jest podobnym testom, jakie przechodzi nowo wyprodukowany samochód. Jeśli kupujesz nowy fotelik samochodowy w punkcie sprzedaży, możesz mieć pewność, że spełnia on wszystkie obecnie obowiązujące surowe wymogi.

Historia fotelika samochodowego jest nieznana

Foteliki samochodowe, które są zbyt stare lub takie, które znajdowały się w samochodach biorących udział w zdarzeniach drogowych, mogą mieć ukryte wady niemożliwe do zauważenia gołym okiem. Jeżeli kupujesz używany fotelik, zazwyczaj nie znasz sprzedającego. Niemożliwe jest więc zagwarantowanie stanu fotelika lub jego historii, co w znaczący sposób obniża poziom bezpieczeństwa. Jeżeli fotelik znajdował się w samochodzie, który brał udział w wypadku drogowym – bez względu na jego stan – powinien być od razu wycofany z użytkowania. Przy zakupie zupełnie nowego fotelika samochodowego otrzymasz gwarancję, a w razie wypadku fotelik często objęty jest ubezpieczeniem, z czym nie masz do czynienia w razie zakupu używanego fotelika.

Brak dostępu do części zamiennych i wsparcia serwisu

Jak w przypadku wszystkich produktów, mamy do czynienia z ciągłym rozwojem branży fotelików samochodowych. Starsze modele fotelików mogą nie być już produkowane i kiedy jeden z elementów zostanie uszkodzony, nie będzie dostępu do części zapasowych. Jeżeli osoba sprzedająca używany fotelik nie przekaże instrukcji użytkowania, poprawne zainstalowanie fotelika może okazać się trudne.

Bezpieczeństwo przede wszystkim, w każdej sytuacji. Jeżeli kupisz nowy fotelik i zrezygnujesz z korzystania z używanego, unikniesz wszystkich opisanych powyżej problemów.

Źródło: 8 Stars

A jeśli szukacie dodatkowego zabezpieczenia dziecka w podróży, zobaczcie nasz produkt miesiąca, czyli otulacz do fotelika: Styczniowy Konik na Biegunach.

Produkty dla dzieci to nasza pasja i radość – codziennie rozmawiamy o nich i jako rodzice dzielimy się informacjami. Jeżeli jesteś rodzicem i chciałbyś się czegoś dowiedzieć albo podzielić wiedzą i opiniami, dołącz do naszej grupy na Facebooku. Rozmowa to fajna sprawa ツ
Wpokoiku.pl – grupa – rozmawiamy o produktach dla dzieci

Tagi do wpisu
, ,
napisany przez
Więcej od Sara Duszyńska
Zestawy do majsterkowania – drewniana zabawka edukacyjna w sam raz dla małego majsterkowicza
Dzieci to mali odkrywcy. A nic tak nie pomaga w poznawaniu świata...
Czytaj więcej
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.