Domki dla dzieci z kartonu

top domki dla dzieci z kartonu

Domki dla dzieci z kartonu - to nie tylko dekoracja sprawiająca, że pokój dziecka wygląda wyjątkowo. Dzieci uwielbiają zabawy kreatywne — rysowanie i malowanie, a domek dla dzieci to świetna okazja, by wyżyć się artystycznie :) Dzięki zabawie dziecko przy okazji poćwiczy koordynację ruchową i nauczy się cierpliwości.

Z tego artykułu dowiesz się:

Domek kartonowy jak ze snu

Tekturowe domki sprzedawane przez zaufane sklepy to ekologiczne propozycje dla maluchów. W zależności od zainteresowań smyków możesz wybrać takie zabawki, jak wiejski domek, kartonowa rakieta czy zamek. Zazwyczaj są wykonane z tektury falistej, która cechuje się większą wytrzymałością niż standardowy karton.

kolorowanki dla dzieci
kolorowanki dla dzieci
previous arrow
next arrow
Shadow

Wszystkie zabawki pozwalają w skupieniu malować je dużymi pędzlami lub nanosić drobne poprawki szczegółowymi markerami. Dekoracja domku, bez względu na to, czy to wiejski domek, czy kartonowa rakieta, może być aktywnością dla całej rodziny. Maluchy, które lubią kredki i łamigłówki zachwycą się też inną, papierową propozycją. To Kolorowanki dla dzieci do druku, które wystarczy pobrać i wydrukować.

Domki dla dzieci z kartonu o wielu funkcjach

domki dla dzieci z kartonu

Co prawda kartonowa rakieta nie pozwoli wystrzelić się w kosmos, ale podobnie jak inne propozycje daje mnóstwo możliwości zabawy. Wspomniany wyżej rycerski zamek to świetna okazja do zorganizowania turnieju, w którym wszyscy uczestnicy mają jeden cel. Przy takiej zabawie dziecko uczy się zdrowego współzawodnictwa. Możecie ze smykiem zrobić również sesję fotograficzną. Na zdjęciu domek będzie pełnił funkcję ciekawego tła. Przy takiej zabawie dziecko staje się prawdziwym modelem i mogę cię zapewnić, że niektóre jego pozy zapamiętasz na długo 🙂 Możesz te pokusić się o wzbogacenie kartonowego domku o samodzielnie powycinane elementy, by nadać mu indywidualnego charakteru. Fajnym pomysłem jest wykonanie tekturowych doniczek z kwiatkami, które dziecko poukłada na parapecie kartonowego domku. Z takich kreatywnych zabaw polecam ci również tablice manipulacyjne. W artykule Jaka tablica manipulacyjna dla dziecka? podpowiadam, jak wybrać najciekawszą.

Duży domek, czy coś mniejszego?

zuzuland otulacze
zuzuland otulacze
previous arrow
next arrow
Shadow

 

Gigantyczny domek tekturowy to świetny potencjał do zabawy, ale też dużo zajętego miejsca w pokoju. Jeśli twój szkrab marzy właśnie o takim rozwiązaniu, zastanów się, czy taki wymiar domku nie sprawi, że pokoik będzie zagracony. Wśród elementów kartonowego domku znajdują się czasami wystające elementy, jak wieżyczki czy kominy, na co też warto zwrócić uwagę. W takim domku wielkie okno jest na pewno zaletą, bo masz malucha zawsze na oku. Z drugiej strony, jeśli przestrzeń dziecka jest pokaźna, to nie ma przeciwwskazań do zakupu większej konstrukcji. Dekoracja domku o dużych rozmiarach to frajda dla całej rodziny. Dziecko ma zapewnione miejsce do kolorowania i rysowania, więc jest szansa, że ściany pozostaną nietknięte 😉 Oczywiście na ścianie domku wielkie dzieła można tworzyć! Byle nie na tej pokrytej prawdziwą farbą. Dużo radości sprawi dziecku zabawa wewnątrz budowli. Przydadzą się do niej duże klocki, o których napisałam w artykule Duże klocki dla dzieci.

Czy warto wykonać samodzielnie domek?

domki dla dzieci z kartonu kolorują

W nowoczesnym sklepie internetowym jest tyle gotowych możliwości, że moim zdaniem najwygodniej i najbezpieczniej jest jednak kupić kartonowe domki oferowane przez fachowców. Kartonowy domek diy wymaga nie tylko pewnej wiedzy, ale też poświęcenia czasu. Do złożenia domku potrzebujesz narzędzi, najlepiej białej tektury nadającej się do malowania i… cierpliwości. Kolejnym krokiem zabawy w majsterkowicza jest też zadowolenie dziecka, co wcale nie jest łatwe. W najbliższym czasie pojawi się artykuł jak krok po kroku zrobić domek, ale dzisiaj skupiam się na uroczych propozycjach dostępnych w sklepach. Pomysł zrobienia domku samodzielnie odkładam na dalszy plan.

Dom domkowi nierówny, więc co oferują sklepy?

domki dla dzieci z kartonu zamek

Jeśli myślisz już nad zakupem tekturowego domku, to przed tobą prawdziwie szeroka oferta. Domek z kartonu ma całkiem duży potencjał, więc producenci naprawdę postarali się, by nie tylko na zdjęciu domek prezentował się fantastycznie. Jeśli chcesz zrobić maluchowi niespodziankę, pomyśl o jego zainteresowaniach i na tej podstawie dokonaj wyboru. Jednak najfajniej będzie wspólnie ze smykiem przejrzeć propozycje i razem zdecydować, co będzie najciekawsze.

Przy okazji zerknij do naszego magazynu. „wPokoiku Nowe Wydanie” jest pełne inspiracji nie tylko do pokoju smyka 🙂

 

Gdzie kupić

domki z kartonu gdzie kupić

Domowe i kartonowe szaleństwo nie jest łatwe do znalezienia.

Ja polecam zerknąć na tę ofertę:

A tutaj reszta listy:

1
1
napisany przez
Więcej od wPokoiku.pl
Metryczki urodzin i pamiątki chrztu
Metryczki urodzin i pamiątki chrztu to wyjątkowe upominki, przypominające ważnych chwilach życia...
Czytaj więcej
0 replies on “Domki dla dzieci z kartonu”