Drewniane zabawki dla dzieci

drewniane-zabawki-dla-dzeci-top
drewniane-zabawki-dla-dzeci-top

Drewniane zabawki dla dzieci to zapewne wspomnienie twojego dzieciństwa. Klocki, figurki i lalki w uszytych przez mamę sukienkach potrafiły skutecznie zająć czas. Aktualnie do wyboru jest ogrom propozycji. Dlaczego warto na nie postawić?

Z tego artykułu dowiesz się:

– jak wspierać świadomość ekologiczną dzięki drewnianym zabawkom?

– jakie zalety mają drewniane zabawki?

– czy drewniane zabawki są dla każdego?

– jakie zabawki z drewna czekają w polskich sklepach?

Drewniane zabawki dla dzieci i ich walory edukacyjne

drewniane zabawki dla dzieci - drewniany las

Maluch w dzisiejszym świecie jest narażony na pewien dysonans. Z jednej strony słyszy o segregacji śmieci i niemarnowaniu wody. Z drugiej — w osiedlowym sklepie może kupić ulubione przekąski w plastikowych opakowaniach i bawić się akcesoriami wykonanymi z materiałów, które przez setki lat rozkładają się szkodząc środowisku. Drewniane zabawki dla dzieci są świetnym sposobem na zwiększanie świadomości na temat poszanowania natury.

Co dokładnie można wytłumaczyć maluchowi? Drewniana zabawka nie wyrządzi krzywdy planecie, nawet jeśli zostanie zagubiona. Las, park czy plaża pozostaną bezpieczne, gdy na ich terenie zawieruszy się drewniane autko. Nie zaszkodzi roślinności i zwierzętom w przeciwieństwie do plastikowej zabawki. Drewniane akcesoria mają szansę na długo pozostać towarzyszami zabaw (pod warunkiem, że faktycznie się nie zgubią ;)). Są trwałe, wytrzymałe i z powodzeniem mogą być przekazywane młodszemu rodzeństwu, gdy starszy smyk z nich wyrośnie.

Dlaczego warto podarować dziecku drewniane zabawki?

drewniane zabawki dla dzieci - manipulacyjne

Bezpieczeństwo twojej pociechy to priorytet. Codziennie dbasz o to, by brzdąc prawidłowo się odżywiał, zakładał odzież dostosowaną do warunków na zewnątrz i otaczał się akcesoriami, które nie mają negatywnego wpływu na jego zdrowie. Dlatego drewniane zabawki dla dzieci to doskonały wybór. Zwróć uwagę, by posiadały niezbędne certyfikaty świadczące o tym, że są przystosowane do kontaktu z dzieckiem. Jeśli ich powierzchnia jest pomalowana farbą, ona również musi być atestowana. Maluchy lubiąc smakować wszystko, co trafi w ich rączki, więc jeśli zabawka jest pokryta farbą lub lakierem, trzeba dokładnie poznać skład tych substancji.

zuzuland otulacze
zuzuland otulacze
previous arrow
next arrow
Shadow

Zabawki wykonane z naturalnego drewna są niezwykle trwałe. Wszelkie upadki, dziecięce zęby, piąstki i kopiące nóżki nie wyrządzą im krzywdy. Można nimi rzucać, bawić się w wodzie i wśród piasku. Ich pielęgnacja jest bardzo łatwa, więc po każdej zabawie wystarczy je umyć, by znów mogły sprawiać dziecku radość. Przy okazji mówienia o ciekawych zabawkach, zapraszam Cię do artykułu o tablicach manipulacyjnych – Jaka tablica manipulacyjna dla dziecka.

Drewniane zabawki najczęściej są pozbawione małych, wystających elementów, więc nawet po trafieniu do dziecięcych ust — nie będą niebezpieczne dla brzdąca. Jeśli wybierzesz akcesoria o naturalnym wyglądzie, pozostawisz maluchowi mnóstwo pola do rozwinięcia swojej wyobraźni. Sześcienne klocki, jeździki, układanki czy zwierzęce figurki mogą w fantazji dziecka przybierać różne, ciekawe postacie.

Czy twoje dziecka jest gotowe na zabawki z drewna?

drewniane zabawki dla dzieci - byk

Drewniane zabawki dla dzieci możesz kupić dziecku jeszcze w okresie niemowlęcym. Wówczas maluszek będzie rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową i odkrywać akcesoria wszystkimi zmysłami. Dla takich małych szkrabów warto wybrać gryzaki, grzechotki, sortery, czy karuzele. Dzieci chętnie będą się bawić prostymi klockami czy kubeczkami, które można na siebie nakładać.

Starsze dzieci, między 1 a 3 rokiem życia mogą otrzymać już bardziej skomplikowane przedmioty. Dzięki nim będą doskonalić swój chwyt, umiejętności poznawcze i motoryczne. Smykom spodobają się klocki, puzzle, jeździki na sznurku i kijku, sensoryczne spirale, układanki, czy zabawki pozwalające dziecku na naśladowanie rodziców. Sprawdzą się drewniane kuchnie, sklepy i narzędzia do majsterkowania.

A co warto sprezentować przedszkolakom? Dzieci w wisku 4-6 lat potrzebują wsparcia zdolności manualnych, logicznego myślenia, czy spostrzegawczości. Umiejętnie dobrane zabawki pomogą mu ćwiczyć wyobraźnię i cierpliwość. Wesprą też naukę czytania i liczenia. Maluchowi przydadzą się więc różnego rodzaju drewniane łamigłówki, puzzle i gry planszowe. Z kolei klocki w różnych kształtach i kolorach do budowania większych konstrukcji rozwiną koordynację. A tutaj wcisnę jeszcze trochę „prywaty” – co tydzień dla takich właśnie przedszkolaków – publikuję zestaw zabaw, kolorowanek do druku dla dzieci i zagadek – po prostu pobierasz, drukujesz  i masz 😉

Drewniane zabawki, które warto mieć

drewniane zabawki dla dzieci - klocki

Drewniane zabawki dla dzieci można podzielić na kilka kategorii w zależności od wieku, zainteresowań i etapu rozwoju dziecka. Na każdego smyka czekają urocze, bezpieczne zabawki, które zajmą mu czas i pozwolą lepiej poznać otaczający go świat. Zerknij na listę propozycji najbardziej lubianych przez maluchy i docenianych przez rodziców.

Polecamy:

napisany przez
Więcej od wPokoiku.pl
Streetwear – luźne ubrania dla dzieci na lato
Streetwear - luźne ubrania dla dzieci. Sprawdź, jak wybrać idealne ubrania z...
Czytaj więcej
0 replies on “Drewniane zabawki dla dzieci”