Drewniany kulodrom – sposób na kreatywną zabawę

Drewniany kulodrom
Zabawki, które wspomagają kreatywność i rozwój dziecka? Jedną z nich na pewno jest kulodrom. Obserwowanie zjeżdżających kulek i innych elementów ćwiczy koordynację ruchową i logiczne myślenie.

Drewniany kulodrom, jaki znalazłam u EkoBastjan jeszcze zanim trafił do naszych testerów, zachwycił nas – dorosłych. Obserwowanie zjeżdżających kulek i wymyślnych kształtów spodobało się nam bardzo, co mógł zobaczyć każdy, kto śledzi nasze konto na Instagramie 🙂 W przypadku tego testu jeszcze zanim dzieci zobaczyły kulodrom, wiedziałam, że opinie będą wyłącznie pozytywne.

Drewniany kulodrom – poznajmy nową zabawkę

Mimo, że zabawka nas zainteresowała, szybko oddałam ją testerom – Antkowi i jego młodszej siostrze, Marysi. Na początek do zabawki podszedł chłopiec. Nigdy wcześniej nie miał do czynienia z kulodromem, więc powoli poznawał jego działanie…

Kulodrom jednotorowy

Pojedynczy drewniany kulodrom znajdziesz…

Trochę podpowiedziałyśmy Antkowi, żeby wziął jeden z dołączonych do kulodromu kolorowych elementów i położył go na górny tor. Na początek poszedł drewniany wagonik i…. Siup! Wagonik w mgnieniu oka pokonał całą drogę i wpadł do postawionego obok drewnianego pudełka. Teraz dopiero może zacząć się prawdziwa zabawa. Chłopiec wrzuca na górę kolejne elementy i z zadowoleniem obserwuje całą ich drogę przez kulodrom.

Jak to działa?

Kulki robią furorę!

Antek był tak bardzo zaabsorbowany zabawą, że jego siostra szybko zaciekawiła się, co to za fajna zabawka. Marysia jest troszkę za mała, żeby dokładnie rozumieć, na czym polega działanie kulodromu. Jednak kolorowe kulki tak bardzo jej się spodobały, że z wielką ochotą wrzucała je do drewnianych torów.

Antek z kolei miał inny pomysł na te kulki. Próbował wpuścić je wszystkie na raz, aby zobaczyć jak jednocześnie jadą po torze. Cieszył się, gdy widział, jak jedna po drugiej wpadają do pudełka. Cała zabawa bardzo motywowała go do kreatywnego myślenia.

Marysia była zachwycona kolorowymi elementami kulodromu

Drewniany kulodrom wspiera kreatywność

Wrzucanie kolorowych drewnianych elementów do torów, obserwowanie ich drogi, zgadywanie, który wcześniej wyląduje w pudełku obok – to wszystko bardzo dobrze wpływa na kreatywne i logiczne myślenie dzieci. Antek i Marysia z wielkim zaciekawieniem obserwowali skomplikowaną drogę kulek i wagoniki. Wspólne wymyślanie, w jakiej kolejności wrzucać zabawki, bardzo im się spodobało. I o dziwo, współpracowali razem bez żadnych sprzeczek 🙂

Zestawy drewnianych owoców i warzyw

Urocze zestawy idealne do zabawy w sklep, teraz w dużych promocjach kupisz…

 

Ta zabawka nadaje się dla dzieci powyżej 3 lat. Młodsze mogą tylko z daleka obserwować fantazyjne podróże kulek po torze 😉 A jest co obserwować, bo droga kulek po torze, na który możemy stawiać różne przeszkody może bardzo zabsorbować.

Podsumowanie

Po opisie całego testowania tego drewnianego kulodromu, możecie łatwo wywnioskować, że moja ocena będzie bardzo pozytywna 🙂 Dlatego na koniec chciałabym wspomnieć o czymś, co trochę mnie niepokoiło zanim zobaczyłam tę zabawkę na żywo. Mianowicie wielkość tej zabawki, ponieważ kulodrom jest wysoki – ma 71 cm. Na szczęście okazało się, że wykonany z drewna bukowego kulodrom wygląda na tyle dobrze, że nawet w momencie, gdy dzieci się nie bawią, może spokojnie zajmować miejsce przy ścianie w ich pokoiku.

A jeśli chcesz dbać o rozwój mniejszych dzieci, wypróbuj matę sensoryczną. Pisaliśmy o niej tu: Mata kontrastowa, czyli rozwój od początku.


Produkty dla dzieci to nasza pasja i radość – codziennie rozmawiamy o nich i jako rodzice dzielimy się informacjami. Jeżeli jesteś rodzicem i chciałbyś się czegoś dowiedzieć albo podzielić wiedzą i opiniami, dołącz do naszej grupy na Facebooku. Rozmowa to fajna sprawa ツ    
Wpokoiku.pl – grupa – rozmawiamy o produktach dla dzieci

Czekamy na ciebie ツ 

Tagi do wpisu
napisany przez
Więcej od Agnieszka Pastuszka
Co kupić w lutym? Najlepsze promocje i rabaty
Przed Wami comiesięczny zbiór najlepszych promocji i rabatów na produkty dla dzieci...
Czytaj więcej
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.