Duże klocki dla dzieci

duże klocki dla dzieci

Twoje klocki z dzieciństwa prawdopodobnie mieściły się w dłoni. Były wykonane z drewna lub plastiku i często zabawa nimi nie zajmowała dużo czasu. Aktualnie rynek oferuje ciekawe, duże klocki, z których można budować potężne konstrukcje. Jakie są najfajniejsze?

Z tego artykułu dowiesz się:

– jakie drewniane duże klocki dla dzieci warto wybrać?
– czym są piankowe duże klocki dla dzieci?
– czy plastikowe duże klocki dla dzieci to dobry pomysł?
– co potrafią konstrukcyjne duże klocki dla dziec

Duże klocki dla dzieci z drewna

duże klocki dla dzieci

Duże klocki dla dzieci z naturalnych materiałów to świetny pomysł, jeśli chcesz, by twoja rodzina żyła w stylu eko. Takie zabawki muszą posiadać odpowiednie certyfikaty, mówiące na przykład o tym, że są w 100% bezpieczne dla maluchów. Zwróć uwagę na surowce użyte do produkcji i nie zapomnij sprawdzić, jaką farbą zostały pomalowane.

Kolorowe lub pociągnięte nietoksycznym lakierem drewniane duże klocki dla dzieci stwarzają ogromne pole do popisu… budowlanego. Szkraby mogą z nich układać zarówno proste wieże, jak i potężne zamczyska, w których schowają swoje skarby. To duża dawka nauki cierpliwości i kreatywności, które w przyszłości zaprocentują.

A skoro już jesteśmy w tematyce edukacyjnej, pomyśl o klockach z wizerunkami zwierząt, warzyw czy owoców. Istnieją nawet bardzo duże klocki dla dzieci, które są świetnymi pomocami naukowymi. Wiadomo przecież, że brzdące najszybciej chłoną wiedzę poprzez zabawę.

Piankowe duże klocki dla dzieci

duże klocki piankowe

Od nich można się odbijać bez obaw, że maluchowi stanie się krzywda. Najczęściej występują w formie miękkich sześcianów, ale na rynku czekają też inne geometryczne kształty. Z ich pomocą można tworzyć kilkumetrowe węże wijące się po podłodze lub wysokie mury fortecy. A kiedy smyk się zmęczy, nie ma problemu ze znalezieniem miejsca do odpoczynku.

kolorowanki dla dzieci
kolorowanki dla dzieci
previous arrow
next arrow
Shadow

Duże, miękkie klocki dla dzieci z piankowym wypełnieniem posłużą też za materac, fotelik lub pufę. Warto zaprosić do zabawy też inne zaprzyjaźnione brzdące, by zabawy było jeszcze więcej. Mnie najbardziej podoba się miękki materiał, dzięki któremu nie muszę martwić się o konsekwencje gdy klocek wyląduje na kolanach lub stopach pociechy.

Plastikowe duże klocki dla dzieci

duże klocki dla dzieci plastikowe

Ten plastik to się zazwyczaj dobrze nie kojarzy. Ale jeśli zrezygnujesz z taniej „chińszczyzny” na rzecz wysokojakościowych zabawek, możesz je spokojnie podarować dziecku. Powtórzę ważną rzecz na temat atestów. Takie mega duże klocki dla dzieci powinny posiadać certyfikat CE i byłoby wspaniale, gdyby miały również rekomendację Instytutu Matki i Dziecka. Szukaj gadżetów z materiałów pochodzących z recyklingu i takich, które po zużyciu również można poddać bezpiecznej utylizacji.

Plastikowe duże klocki dla dzieci xxl najczęściej występują w mocnych, zdecydowanych barwach. Mogą pełnić więc rolę edukacyjną i utrwalać naukę kolorów. Sklepy internetowe oferują zarówno uniwersalne zestawy klocków o podobnych kształtach i wymiarach lub komplety, z których należy ułożyć konkretną postać lub cały krajobraz inspirowany farmą czy stacją kolejową. Tutaj główną rolę gra wyobraźnia Twojego dziecka

Konstrukcyjne duże klocki dla dzieci

duże klocki dla dzieci konstrukcyjne

Konstrukcyjne, czyli jakie? Różnią się od tradycyjnych zabawek większą ilością funkcji. Może brzmi to dość enigmatycznie, bo przecież klocki to klocki. Przykładasz jeden do drugiego, ustawiasz je na sobie i voilà! Budowla gotowa. Tutaj sprawa jest bardziej skomplikowana, a dzięki temu daje mnóstwo różnych możliwości. Duże klocki dla dzieci tego typu posiadają na przykład specjalne łączenia, dzięki którym maluchy mogą zapoznać się z elementami mechaniki i techniki.

Świetnie rozwijają zdolności motoryczne i skłaniają do myślenia. Bo duże klocki konstrukcyjne mogą być na przykład magnetyczne. Musisz się więc przygotować na pytania twojego dziecka dotyczące działania magnesów. Przy okazji przypomnisz sobie szkolną wiedzę, którą możesz przekazać smykowi.

dzieciakibystrzaki
wpokoiku - wrzesien
previous arrow
next arrow
Shadow

 

Duże klocki dla dzieci to świetna, samodzielna zabawa lub mnóstwo frajdy w gronie małych przyjaciół. Zajmują nieco więcej miejsca niż ich tradycyjne odpowiedniki, ale za to można je łatwo znaleźć i odłożyć na miejsce 😉 Wiesz już, jakie wybierzesz dla swojego malucha?

W magazynie wPokoiku Nowe Wydanie czekają zarówno bezpieczne klocki, jak i inne akcesoria dla dzieci i rodziców. Jeśli podczas codziennych obowiązków znajdziesz chwilę na lekturę, koniecznie zobacz, co dla ciebie przygotowaliśmy.

Gdzie kupić?

To teraz podpowiem kilak ciekawych miejsc, w których ciekawe klocki możesz znaleźć

  • Dzieciaki bystrzaki – na tej stronie spędzicie trochę czasu… bo mają ooooogrom najróżniejszych zabawek www.dzieciabystrzaki.pl
  • Zabawki z duszą – eco, drewnianie i mądrze – koniecznie zajrzyjcie i cieszcie się tym co tam znajdziecie 😉 www.zabawkizdusza-sklep.eu
  • Ziuu – ciekawy sklep pozytywnych  ludzi z drewnianymi kulodromami www.ziuu.pl
  • Maksizabawa sporo fajnych drewnianych klocków www.maxizabawa.pl/
  • Puls-Art – pieknie wykonane drewniane i edukacyjne klocki. Klasyczne i dobre. – www.puls-art.pl
Tagi do wpisu
,
napisany przez
Więcej od pokoik
Maszyna Milolka
Maszyna Milolka - zobacz jakie rzeczy potrafimy rodzinnie zrobić z miłości, pasji...
Czytaj więcej
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.