Ekologiczne zabawki Montessori – układanka, którą warto mieć

rączka dziecka sięga po jeden z ludzików
Zabawki Montessori są moimi ulubionymi. Wpływają pozytywnie na rozwój dziecka, a przy tym są świetnym gadżetem edukacyjnym do zabawy.

Dziś chciałabym opowiedzieć nieco więcej o układance lewopółkulowej ludziki, jaka wpadła w ręce moje i Emilki, której od razu się spodobała oraz wzbudziła ogromne zainteresowanie. Tego rodzaju zabawki Montessori proponuje firma Isani, specjalizująca się zarówno w pomocach sensorycznych, jak i zabawkach edukacyjnych, stworzonych z myślą o wspieraniu rozwoju dziecka. Są niesamowicie piękne, wykonywane ręcznie, bardzo precyzyjnie. To ekologiczne zabawki, bezpieczne dla naszych pociech. Wspierają zmysł dotyku i słuchu, a także percepcję wzrokową. Co jeszcze wyróżnia zabawki Montessori, takie jak układanka lewopółkulowa ludziki? 

Z czego składa się zestaw układanki ludziki?

dziecko rozpakowuje paczkę

Amelka od razu po otrzymaniu układanki szczegółowo ją obejrzała. Ciekawość wzbudziło już samo jej opakowanie. Estetyczne tekturowe pudełko, przewiązane zieloną, ekologiczną wstążką. Całość wyglądała, jak prezent, którego nie sposób nie otworzyć. Po odpakowaniu – każdy element przyciągał wzrok Amelki. Wszystko bardzo kolorowe, zachęcające do dalszego działania. Przyglądając się jej tak zajętej, tylko upewniam się co raz bardziej, że tego typu zabawki Montessori to zdecydowanie najlepszy wybór wśród dostępnych zabawek drewnianych. 

dziewczynka rozpakowuje elementy zabawki

W skład zestawu tej zabawki Montessori wchodzi:

  • 6 ludzików w aż 6 niesamowitych, żywych kolorach. Wszystkie zostały pomalowane specjalistyczną farbą, bezpieczną dla najmłodszych. Farba ta spełnia normy niepalności oraz właściwości chemicznych;
  • 6 podstawek także w 6 kolorach odpowiadających ludzikom;
  • 6 ringów również w 6 kolorach, pasujących kolorystycznie do reszty zestawu;
  • 4 karty pracy ze schematami do odwzorowywania z grubego, profesjonalnie wydrukowane w drukarni kartonu;
  • schematu na rzep, który umożliwia samodzielne tworzenie oraz układanie dowolnych zestawów, zarówno przez dziecko, jak i dorosłego;
  • schematu do samodzielnego rysowania kredkami w postaci pdf. 

Do całości został dołączony lniany woreczek, w którym można przechowywać elementy układanki – zabawki Montessori.

dziewczynka rozpakowuje zabawkę drewnianą

kartonik z układanką

Przetestowana przez dzieci

układanka lewopółkulowa ludziki


Układanka lewopółkulowa ludziki – zalety ekologicznej zabawki Montessori

dziewczynka układa kartoniki z kolorami

Co sprawiło, że zdecydowałam się na ten rodzaj zabawki z drewna? 

Układanka lewopółkulowa ludziki należy do zabawek Montessori oferującej pomoc, która jak sama nazwa wskazuje, wspiera rozwój dziecka, a dokładniej lewą półkulę jego mózgu. To część odpowiadająca za:

  • analizę,
  • przetwarzanie linearne,
  • porządkowanie sekwencyjne,
  • wykrywanie relacji.
dziecko układa ludzi w rządku

A to z kolei wywiera bardzo duży wpływ na czytanie, funkcje intelektualne, mowę oraz pisanie naszych pociech. Do tego zabawki Montessori są przede wszystkim zabawkami ekologicznymi, bezpiecznymi dla dzieci, jak i środowiska. Estetyczne, kolorowe. Zachęcają do zabawy, z czego zadowolona Amelka nie omieszkała skorzystać. I przez bardzo długi czas nie mogła rozstać się z układanką a uśmiech, a także zaciekawienie nie znikały z jej twarzy. 

dziewczynka trzyma woreczek ze spakowanymi ludzikami w środku

ludziki wysypujące się z woreczka bawełnianego na dywan

Układankę lewopółkulową

w formie kolorowych ludzików


Jeżeli szukasz pomysłu na zajęcie dla dziecka, które oprócz walorów edukacyjnych i sensorycznych dostarcza wiele frajdy dzieciom, polecam Ci z czystym sumieniem drewniane zabawki Montessori, a w szczególności układankę lewopółkulową ludziki, którą znajdziesz na stronie Isani – TUTAJ. Dla mnie i Amelki okazała się być strzałem w 10! 

Przyjemny klimat stworzą odpowiednie tekstylia w pokoju dziecka. O ślicznej pościeli i girlandach pisałam TUTAJ.

napisany przez
Więcej od Sara Duszyńska
Letnia opalenizna – 5 sposobów na jej zdobycie zatrzymanie
Letnia opalenizna - przedstawiam 5 sposobów jak ją zatrzymać na dłużej. Tak,...
Czytaj więcej
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.