Jak skompletować wyprawkę?

wyprawka-dla-dzieci

Jak skompletować wyprawkę dla noworodka? To pytanie pojawia się w głowie każdej przyszłej mamy. Chcemy, aby nasz nowy maluszek miał wszystko, co najlepsze i aby żyło mu się jak najlepiej. Jak przygotować siebie i dziecko na pierwsze dni życia w szpitalu?

Z tego artykułu dowiesz się:

To Ci się przyda dla noworodka w szpitalu

Odpowiedź na pytanie jak skompletować wyprawkę nie jest tak skomplikowana jak mogłoby nam się wydawać. Przed rozpoczęciem pakowania walizek powinniśmy skontaktować się ze szpitalem, w którym będziemy rodzić. Wiele rzeczy zapewnia nam po prostu szpital. Takie informacje udostępniane są także bardzo często na ich stronie internetowej. Z pewnością ułatwi nam to proces pakowania. Co dalej?

Na pierwsze dni życia noworodka przydadzą nam się na pewno ubranka. Kilka śpioszków, bodów z długim i krótkim rękawem, kaftanik, czapeczka i skarpetki. W tym przypadku warto postawić na neutralny kolor ubranek. Usg przecież potrafi zrobić nam psikusa i dziewczynka potrafi okazać się chłopcem. Nie możemy zapomnieć także o środkach do higieny oraz pampersach. Zazwyczaj wystarcza jedna paczka, jednak na wszelki wypadek zaopatrzmy się w dwie. Nie trzeba nam nic więcej. Po co dźwigać zbędne przedmioty. Mniej znaczy więcej.

Nie zapominaj o sobie – co powinna zabrać ze sobą przyszła mama?

co-zabrac-szpitala

Przyszłe mamy nie mogą zapomnieć o sobie. Poród i cały stres z nim związany jest jednym z najtrudniejszych sytuacji w życiu kobiety. Nie dokładaj sobie zmartwień i o spakowanie swojej torby do szpitala także zadbaj wcześniej. Jak skompletować wyprawkę dla przyszłej mamy do szpitala?

Potrzebne Ci będą środki higieniczne takie jak wkładki laktacyjne, specjalne majtki poporodowe oraz podkłady. Nie ma co ukrywać, że Twój organizm po 9 miesiącach noszenia pod sercem maleństwa musi się po prostu oczyścić. Ne jest to nic wstydliwego, każda z nas to będzie przechodzić.

Pamiętaj także, że w szpitalu spędzisz kilka dni, dlatego środki czystości i ubrania to Twój must have. Najlepiej sprawdzą się małe pojemniczki z płynami do mycia, czy też pastą do zębów. Zajmują niewiele miejsca, a są po prostu potrzebne. Jeśli chodzi o ubrania, to nie zapominaj, że nie wybierasz się na pokaz mody. Kilka koszul do karmienia oraz dresy to jedyne co Ci się przyda w tym czasie.

Najważniejsza podczas porodu jest jednak woda. Najlepszym rozwiązaniem okazać się może butelka filtrująca wodę, jednak kilka butelek wody także sprawdzą się dobrze. W tym całym stresie nie zapomnij także o klapkach. Nikt nie chciałby przecież męczyć stóp, chodząc w butach. Nie martw się jednak, że czegoś zapomnisz. W tym czasie mamy już wystarczająco dużo stresu i nie jesteśmy w stanie o wszystkim pamiętać.

Jak szybko skompletować wyprawkę - postaw na gotowe zestawy

Zarówno ciąża, jak i poród to bardzo szczęśliwy okres w życiu rodziców, jednak może nieść za sobą także wiele stresu. Mamy w tym czasie wiele obowiązków i wyzwań, jakim musimy sprostać. Przyjście potomka na świat to prawdziwa szkoła życia. Jak skompletować wyprawkę dla noworodka?

Przyszli rodzice obciążeni szeregiem obowiązków zapominają o wielu rzeczach. Nie martw się, jeśli u Ciebie także tak to wygląda. Każdy z nas popełnia błędy. Brak doświadczenia i stres także nam nie pomagają. Przygotowując wyprawkę dla niemowlaka, zapominamy o kupnie wielu rzeczy, a inne z kolei pojawiają się w naszych torbach w nadmiarze. Aby uniknąć takich sytuacji, warto skorzystać z gotowych zestawów. Zawierają one w sobie wszystko to, czego potrzebujemy. Nie musimy się dzięki temu martwić, że czegoś zapomnieliśmy. Takie rozwiązanie pozwala nam uniknąć niepotrzebnego stresu. Możemy cieszyć się z przyjścia nowego członka rodziny na świat. O gotowych zestawach przeczytasz więcej w artykule: “Wyprawka dla niemowlaka – co przygotować do porodu?”. Znajdziesz tam wiele ciekawych porad, jak wybrać najlepszy komplet.

Odpowiedź na pytanie jak skompletować wyprawkę jest wbrew pozorom prosta. Musimy się jednak do tego odpowiednio przygotować, a unikniemy niepotrzebnych zmartwień. Zrób listę niezbędnych przedmiotów do szpitala dla noworodka jak i dla przyszłej mamy, a będzie to o wiele łatwiejsze. Pamiętaj, że ciąża to dopiero przygotowania do prawdziwej szkoły życia. Dbaj o siebie i o dziecko, a wszystko będzie dobrze.

napisany przez
Więcej od Sara Duszyńska
Gryzak dla dziecka od MAMILOVE – biżuteria dla mamy, zabawka dla malucha
Wszyscy rodzice wiedzą jak dokuczliwe dla maluchów jest ząbkowanie. Najważniejsze w takich...
Czytaj więcej
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.