Jak urządzić pokój dla dziecka?

pokoj-dziecka

Pokój dla dziecka to pomieszczenie w domu, do którego przykładamy największą wagę. To, w jakim pokoju dorastają maluchy, kształtuje przecież ich osobowość. Chcemy, aby pomieszczenie było bezpieczne, ergonomiczne i funkcjonalne. Jak więc urządzić idealny pokój dziecięcy?

Z tego artykułu dowiesz się:

Pokój niemowlaka – postaw na swoją wygodę

Aranżacja pokoju dla maluszków może okazać się sporym wyzwaniem. Jak dobrać odpowiednie meble? Na jakie kolory postawić? Czy to źle, że chcemy dbać o naszą wygodę w takim pomieszczeniu? To pytania, które nam towarzyszą w tym czasie.

Pamiętaj, e pokój niemowlaka nie musi być piękny. Musi być on przede wszystkim funkcjonalny. To Tobie będzie musiało się łatwo nim opiekować. Pokój dla dziecka musi sprzyjać wyciszeniu. Warto, aby w takim pomieszczeniu wszystkie elementy wyposażenia znajdowały się blisko siebie. Kto by miał czas na bieganie po dużym pokoju w poszukiwaniu pieluszek, ubranek i innych przedmiotów? Możesz także postawić na meble wielofunkcyjne takie jak komoda z przewijaniem. Na pewno ułatwi Ci to opiekę nad maluszkiem.

Ważnym miejscem w pokoju dla dziecka jest także miejsce do zabawy. Powinien się więc znajdować w nim kącik z grubym dywanem lub wykładzina, aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo.

Pokój przedszkolaka - bezpieczeństwo i zabawa

Pokój dla dziecka w wieku przedszkolnym na szczęście nie wymaga dużych zmian od tego z czasu niemowlęcych. Nie potrzebuje on dużej ilości miejsca do nauki. W tym czasie liczy się dla niego głównie zabawa! Warto jest podzielić pomieszczenie na strefy, które będziemy mogli modyfikować z wiekiem.

Wiele z nas decyduje się na piękne, kolorowe mebelki. Jest to jednak duży błąd. Klasyka zawsze jest w modzie i sprawdza się wszędzie. Niestety przyciągające wzrok ozdobne umeblowanie będzie wymagało wymienienia, gdy dziecko podrośnie. Stonowana kolorystka będzie rosła wraz z dzieckiem, a na kolory i motywy baśniowe warto jest postawić w dodatkach.

Podział pokoju na strefy: snu, zabawy i nauki jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Pomoże to nie tylko w zapewnieniu bezpieczeństwa, ale także utrzymaniu porządku.

Pokój dla dziecka w wieku szkolnym – nie zapomnij o tych elementach

Pokój dla dziecka w wieku szkolnym to duże wyzwanie. Każda pociecha w tym wieku ma inne zainteresowania, które mogą zmieniać się na przestrzeni lat. Decyzję odnośnie kolorystyki i dodatków warto jest jednak pozostawić dla dziecka. To ono ma się czuć w tym miejscu najlepiej. Pamiętaj jednak, aby przypomnieć dziecku, że nie będziecie zmieniali kolorów co miesiąc, wobec czego musi tę decyzję dobrze przemyśleć. Po Twojej stronie powinno leżeć jedynie zapewniania, podobnie jak w przypadku pokoju dla przedszkolaka odpowiednich stref, z tym wyjątkiem, że strefa do nauki musi być teraz nieco większa i wygodniejsza. Duże biurko z wygodnym fotelem to must have. To miejsce musi sprzyjać nauce, nie może rozpraszać dziecka. Zadbaj o komfort swojej pociechy.

Pokój dla dziecka to miejsce, które zmienia się wraz z dzieckiem. Nie warto jest więc inwestować w kolorowe mebelki – niebieskie dla chłopca i różowe dla dziewczynki oczywiście. Będzie się to wiązało po prostu z kosztami. Klasyka zawsze jest w cenie. Pamiętaj o zapewnieniu bezpieczeństwa i komfortu dla dziecka. To ono musi czuć się przecież najlepiej w tym miejscu.

napisany przez
Więcej od Sara Duszyńska
Wisienkowo
Poznaj Wisienkowo — sklep internetowy z wyjątkową odzieżą dla maluchów. Jakie oryginalne...
Czytaj więcej
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.