Jak zmierzyć rozmiar buta dziecka? Z CleverMess to proste

dopasowywanie stopy dziecka
Pierwsze, jak i każde kolejne buty dla dziecka, mają bardzo duże znaczenie w kształtowaniu się jego stopy.

Źle dobrany rozmiar buta może powodować wady stóp, jak płaskostopie czy koślawy paluch. Będąc odpowiedzialnym rodzicem na piedestale stawiam sobie idealnie dopasowywany rozmiar buta mojego malucha. O ile wiadomo, że obuwie dla dziecka ma być lekkie, wykonane z naturalnych materiałów, z elastyczną, antypoślizgową podeszwą, o tyle trudniej już z dobrym pomiarem stopy i doborze na tej podstawie rozmiaru buta. Na całe szczęście nam rodzicom z wielką  pomocą przychodzi firma CleverMess , oferująca CLEVERMESS JUNIOR, czyli poręczne i funkcjonalne urządzenie, dzięki któremu dobranie rozmiaru buta dla dziecka jest banalnie proste.  

CLEVERMESS JUNIOR – idealny do pomiaru i monitorowania obuwia

wszystkie elementy urządzenia do pomiaru stopy

Clevermess Junior to fantastyczny, innowacyjny, cyfrowy miernik. Gwarantuje szybki i łatwy pomiar stopy oraz wnętrza buta. Ponadto jest bardzo poręczny, można go zabrać ze sobą wszędzie. W każdym miejscu – w domu, w sklepie, czy w podróży możesz sprawdzić rozmiar buta swojej pociechy, dbając stale o to, by był odpowiedni.

Co wyróżnia urządzenie Clevermess Junior? 

 • atrakcyjna cena, 
 • ekspresowy pomiaru długości oraz szerokości stopy, 
 • elektroniczna technika pomiaru, dzięki której można porównać szerokość oraz długość wnętrza buta z długością i szerokością stopy, 
 • możliwość pomiaru rozmiaru buta od 21 do 41 
 • niemiecka produkcja, 
 • niezwykła poręczność – zmieści się w damskiej torebce a nawet w kieszeni,
 • wynik pomiaru stopy oraz wnętrza buta wyświetlający się na elektronicznym wyświetlaczu, 
 • zakup obuwia w sklepie bez zabierania ze sobą dziecka.

opakowanie urządzenia do pomiaru stopy

Dopasowane buty,

to gwarancja wygody i zadowolenia dziecka


Jak prawidłowo zmierzyć stopę dziecka przy pomocy Clevermess Junior?

dopasowywanie stopy do urządzenia pomiarowego

Jak odpowiednio dobrać rozmiar buta dla dziecka? Można to zrobić wszędzie, wystarczy mieć przy sobie Clevermess Junior i postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami. 

 1. Postawić stopę dziecka na Clevermess Junior. Jednakże musi ona być dokładnie przyłożona do urządzenia – między ogranicznikami do palców oraz pięty. 
 2. Dobierając rozmiar buta należy szczególnie uważać przy mierzeniu szerokości stopy. Element, który służy do zmierzenia szerokości musi być dobrze ułożony na urządzeniu, wręcz idealnie  przylegać bezpośrednio do stopy. Jedynie po prawidłowym dopasowaniu urządzenia można zatwierdzić zapamiętanie wyniku. 
 3. Warto wiedzieć, że stopy dziecka rosną ok. 1-1,5 mm na miesiąc. Stąd też tak bardzo istotny jest systematyczny pomiar stopy oraz obuwia. Pozwala to sprawdzić, czy rozmiar buta jest jeszcze odpowiedni, czy pora na nowe obuwie. 
 4. Ważne, by obuwie mierzyć oraz kupować po południu. Dlaczego? Gdyż stopa jest o tej porze dłuższa. 
 5. Podczas pomiaru nasza pociecha powinna mieć na stopie skarpetki takiego rodzaju, jakiego najczęściej nosi. 
 6. Nie powinno się mierzyć na siedząco. Dziecka musi stanąć na urządzeniu Clevermess Junior w sposób, w jakim ma zwyczaj stać na co dzień. 
pomiar szerokości stopy
umieszczanie urządzenia do pomiaru w bucie dziecięcym

Poprawny wynik pomiaru stopy można zapisać na karteczce i nakleić ją na spodzie Clevermess Junior. Dzięki temu można kupić obuwie bez dziecka, wiedząc, że rozmiar buta będzie prawidłowy.

zbliżenie na urządzenie do pomiaru stopy

Dobranie rozmiaru buta dla mojego malucha jeszcze nigdy nie było tak proste. Dzięki Clevermess Junior w każdej chwili mogę sprawdzić czy moja pociecha ma odpowiednie buty, czy już z nich wyrosła i pora na nowe.  U nas wyszło, że butki Oliwiera są jeszcze w porządku, ale dobrze co jakiś czas to kontrolować. 🙂


dopasowane urządzenie pomiarowe do stopy dziecka

Dopasowane buty,

to gwarancja wygody i zadowolenia dziecka


A do idealnie dopasowanych butów koniecznie przydadzą się ciekawe skarpetki! TU opisałam świetną propozycję dla naszych maluchów. 🙂

napisany przez
Więcej od Ewelina Kopeć
Jednorazowy nocnik – niezbędnik podczas każdego wyjścia i podróży z dzieckiem
Jednorazowy nocnik przeznaczony jest dla dzieci między 2-5 rokiem życia. Rozkłada i...
Czytaj więcej
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.