Jaki wózek do samolotu będzie najlepszy

jaki-wózek-do-samolotu

✈️ Jaki wózek do samolotu nie sprawi problemów i będzie wygodny w transporcie? Zobacz, co warto wiedzieć w tym temacie.

Z tego artykułu dowiesz się:

Marta to moja koleżanka, która zjadła zęby na podróżach samolotem z dzieckiem. Początki nie były łatwe. Pojawił się stres wynikający z niewiedzy, kłótnie z obsługą lotniska, łzy i jeszcze więcej niepotrzebnych nerwów. Dzisiaj Marta już wie 🙂 I tobie też podpowie, jak nie oszaleć przez pozornie niewinny wózek.

Zapłacisz więcej za podróż z dzieckiem?

jaki wózek do samolotu-02

Jaki wózek do samolotu wybrać? – zapytałam Martę, na co otrzymałam odpowiedź, że „to zależy”. Mało to pomocne, więc brnęłam dalej. Okazuje się, że bardzo ważne jest zapoznanie się z aktualnym regulaminem przewoźnika. Najczęściej życzą sobie, by wózek był możliwy do złożenia przed przetransportowaniem go do luku bagażowego. Dla mnie to logiczne. 

A co z wózkiem, który chcesz zabrać na pokład? Tutaj najczęściej możliwa jest zarówno spacerówka, jak i gondola, ale to również zależy od linii lotniczych. Zazwyczaj jeśli maluch jest poniżej 6. miesiąca życia, to nie ma żadnego problemu. Marta podpowiada, że warto zapytać o możliwość wniesienia do samolotu nosidełka albo złożonego łóżeczka turystycznego. Powinnaś uniknąć dodatkowych opłat za te akcesoria.

dziecięcy świat
dziecięcy świat
previous arrow
next arrow
Shadow

Co bardzo ważne — zanim zdecydujesz, jaki wózek do samolotu zabierzesz, skontaktuj się z obsługą danego przewoźnika i dowiedz się, za co będziesz musiała dopłacać, a co masz wliczone w cenę biletu. Czasami dodatkowo płatne usługi (jak zabranie wózka na podkład samolotu dla dziecka powyżej 2. roku życia) okazuje się być darmowa, jeśli wewnątrz jest wystarczająco dużo miejsca. Lekka spacerówka do smolotu będzie idealna.

Jak zabezpieczyć wózek przed podróżą?

jaki wózek do samolotu-04

Marta zapewnia, że po pierwszym locie i zobaczeniu wózka wyciągniętego z bagażowni, złapała się za głowę. Był porysowany, podrapany i wyglądał jak siedem nieszczęść. To ją nauczyło, by do kolejnych podróży lepiej się przygotować. Teraz zawsze owija złożony wózek stretchem. Możesz też użyć pokrowca, który będzie pasował do wybranego modelu dziecięcego pojazdu. 

dziecięcy świat
dziecięcy świat
previous arrow
next arrow
Shadow

Nie zapomnij o oznaczeniu wózka. Może się okazać, że inna mama zdecydowała się na identyczny, więc przy odbiorze bagażu będzie wesoło 🙂 Owiń stelaż kolorową wstążką lub przyczep do wózka naklejkę z twoim imieniem i nazwiskiem.

Jaki wózek do samolotu wybrać?

jaki wózek do samolotu-03

Po przekazaniu wszystkich ważnych informacji Marta subiektywnie odpowiada, że mała spacerówka do samolotu jest najlepsza. Podkreśla jednak, że to jej zdanie, choć poparte doświadczeniem w podniebnych podróżach. Jeśli właśnie stoisz przed dylematem zakupowym i chcesz zaopatrzyć się w nową spacerówkę, mam dla ciebie „Wózek spacerówka parasolka ranking — nasze TOP 5”, w którym podpowiadam najciekawsze możliwości.

Lekki wózek do samolotu powinien się sprawnie składać i nie zajmować dużo miejsca. Pamiętaj też, że zabierasz go w konkretnym celu. Ma służyć tobie i maleństwu gdy już bezpiecznie dolecicie na miejsce. Powinien być wygodny dla dziecka i pozwolić ci na sprawne operowanie. W artykule polecam propozycje, które mają regulowane rączki, pasy bezpieczeństwa i dodatkowe akcesoria ułatwiające korzystanie z wózka.

No to jaki wózek do samolotu będzie najlepszy? To już wiesz. Teraz tylko wybierz konkretny model i zrzuć stres ze swoich barków. Życzę przyjemnego lotu. Pamiętaj, żeby nie klaskać po wylądowaniu 😉

Z naszych wpokoikowych partnerów polecamy odwiedzić stronę marki Dziecięcy świat, gdzie znajdziecie wiele modeli wózków do samolotu: www.dzieciecyswiat.pl.

I zapraszam Cię do zapoznania się z najnowszym wydaniem magazynu wpokoiku, gdzie znajdziesz również ciekawe artykuły z działu wózki. W każdym miesiącu przedstawiamy w nim też najciekawsze propozycje i promocje od naszych partnerów. Tutaj znajdziesz darmowe wydanie: Nowe wydanie magazynu wPokoiku.

napisany przez
Więcej od wPokoiku.pl
0 replies on “Jaki wózek do samolotu będzie najlepszy”