Jakie zabawy ruchowe dla dzieci na wakacje na łące i w ogrodzie? Top 5 propozycji zabawek

zabawy na powietrzu dla dzieci

Wystarczy spuścić je na moment z oczu, by okazało się, że wisi na drzewie, wcina piasek z piaskownicy albo właśnie próbuje wsadzić głowę między szczebelki drabiny. Ten świat poza domem bywa dla dzieci tak samo ciekawy, jak i niebezpieczny.

A maluchy przecież chcą się bawić. Dlatego pomogę ci wybrać ciekawe akcesoria, dzięki którym zabawy ruchowe dla dzieci będą przyjemne i nie powinny zakończyć się głośnym „auaaa!”. Przed tobą 5 oryginalnych zabawek. Niektóre z nich nadają się do aktywności w domu, ale wszystkie wyczarują twórcze zabawy ruchowe poza nim. Jakie zabawy zręcznościowe czekają na twoje dziecko?

Miejsce 5.
Zajęcia ruchowe dla dzieci na świeżym powietrzu

zabawy ruchowe dla dzieci na świeżym powietrzu latawiec

Puszczałaś kiedyś latawce? Mam wrażenie, że ta zabawa jest mniej popularna niż kiedyś, a szkoda. Przesłodki latawiec Kawaii ma nadruk z uroczym pyszczkiem i chmurkami, a całość została wykonana w przyjemnej, pastelowej kolorystyce. Wystarczy zabrać go ze sobą w wietrzny dzień i pozwolić maluchowi, by biegał po trawie i patrzył, jak jego nowa zabawka powiewa na wietrze.

Klasyczny kształt latawca na pewno przypomni ci beztroskie chwile z dzieciństwa. Takie zabawy ruchowe dla dzieci pozostawiają piękne wspomnienia, do których każdy wraca po latach.

A tutaj znajdziesz latawca Kawaii

Miejsce 4.
Zabawy zręcznościowe dla wytrwałych

Jeśli twój maluch kiedykolwiek widział cyrkowe sztuczki, na przykład na jarmarkach czy festynach, na pewno pamięta szczudła. Znalazłam kilka fajnych, które trochę różnią się sposobem chodzenia. Pierwsze z nich są drewniane, z charakterystycznymi skrzydełkami, na których dziecko stawia nóżki i krok po kroczku przemierza świat z większej wysokości. Polecam je maluchom od piątego roku życia.

Tutaj znajdziesz je w dobrej cenie

Zabawy ruchowe dla dzieci - szczudła

Kolejna propozycja jest stworzona z tego samego materiału, ale jak widzisz, poradzą z nią sobie też mniejsze dzieci. Dzięki takim szczudłom potrenują zręczność i koordynację, a jeśli ich przyjaciele również będą je posiadać, to grupowe zabawy ruchowe w stylu wyścigów będą świetną frajdą.

Tutaj znajdziesz szczudła

Zabawy ruchowe dla dzieci - szczudła 2

Zerknij też na podobne szczudła w wersji eco. To zabawka od duńskiej firmy BIO Dantoy, certyfikowana Nordic Swan Ecolabel. Jest minimalistyczna, bezpieczna dla dzieci i środowiska oraz bardzo prosta w użyciu. Ciekawostka — te szczudła możesz myć w zmywarce do naczyń!

Znajdziesz w fajnej ofercie tutaj

Miejsce 3.
Zabawy sportowe dla dzieci, prosto z Krainy Czarów

Zabawy ruchowe dla dzieci - minigolf

Jako dziecko grywałam w minigolfa, który mój tata zorganizował w ogrodzie. Prowizorycznie stworzone pole, na którym zabawy ruchowe dla dzieci przyciągały moich małych sąsiadów utkwiły mi w pamięci na lata. Ty możesz podarować swojego maluchowi gotowy zestaw do… krokieta. Jeżeli wspólnie oglądaliście przygody Alicji z Krainy Czarów, to doskonale wiecie, o czym mówię.

Takie zabawy ruchowe dla przedszkolaków i starszych dzieci przekonują do wyjścia z domu i pozostawienie elektronicznych gadżetów w szufladzie.

A tutaj znajdziesz zestaw do krokieta

Miejsce 2.
Zabawy ruchowe dla trzylatka i nie tylko

Zabawy ruchowe dla dzieci - basenik

Jakie są gry rekreacyjne, które lubią wszystkie dzieci? Należy do nich na pewno łowienie rybek. Zestaw, który znalazłam to aż 20 akcesoriów, a wśród nich wędka obracająca się o 360 stopni, staw oraz rybki i kaczuszki do łowienia. Zabawka ma efekty świetlne i dźwiękowe. Jest zasilana na baterie, więc można się nią bawić nie tylko w domu, ale też (a może przede wszystkim!) na zewnątrz.

To świetna frajda dla maluchów zarówno w pojedynkę, jak i z rodzeństwem czy przyjaciółki. No to kto złowi więcej rybek?

Znajdziesz w fajnej ofercie tutaj

Miejsce 1.
Zabawy zręcznościowe dla całej rodziny

Zabawy ruchowe dla dzieci - molkky

Molkky do gra plenerowa, która została wymyślona w Finlandii. Ta, którą polecam, jest wykonana z drewna. Składa się z drewnianej skrzynki, zbijaka i kręgli o prostym kształcie. Cała zabawa polega na tym, by wywrócić ponumerowane kręgle i zebrać jak najwięcej punktów. Można w nią grać w ogrodzie, parku czy na łące. Warto tylko zwrócić uwagę, żeby powierzchnia była w miarę płaska.

Gry i zabawy ruchowe dla dzieci z wykorzystaniem tych drewnianych akcesoriów możecie podejrzeć na przykład na YouTube. Zobaczycie, jak wygląda przebieg aktywności i w jaki sposób liczy się punkty.

Tutaj możecie zobaczyć grę plenerową Molkky

napisany przez
Więcej od wPokoiku.pl
Kokon z falbanką – idealne dla twojego maluszka
Kokony z falbanką to coś, co musisz mieć dla swojego maluszka. Czytaj...
Czytaj więcej
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.