Klocki – armia, miasto, policja, farma- jak nam się ułoży?

Klocki Blocki armia miasto policja farma
Zabawki, które lubi większość dzieci? Ja odpowiadam - klocki! To właśnie o takich zestawach Wam opowiem.

Klocki armia, miasto, policja i farma – widać, że dużo mamy do ułożenia. Klocki dla dzieci, jakie otrzymaliśmy od Klocki Blocki złoży dla nas Wiktor. Jak mu pójdzie to wymagające dużej zręczności zadanie?

Idziemy do wojska

Na pierwszy ogień pójdzie mniejszy zestaw MyArmy. Wiktor do złożenia będzie miał tu wóz z działem i żołnierza z dwoma karabinami. Przyznam się, że ten zestaw próbowałyśmy najpierw złożyć w biurze. Jak nam poszło, wie ten, kto śledzi nasze konto na Instagramie 🙂 A jak pójdzie Wiktorowi? Przekonajmy się!

Klocki Blocki MyArmy Wóz z działem

Zestaw dla małego żołnierza kupisz…

Wiktor, jak to przy składaniu klocków bywa, standardowo rozpoczyna od wysypania wszystkich elementów na podłogę. Teraz może wyjąć instrukcję i patrzy, od czego zacząć składanie. Na początek do złożenia ma wóz, który przy małych poprawkach, udaje się przygotować dość szybko. Wiktorowi spodobała się szczególnie możliwość wystrzelenia dział z tego wozu.

Gdy pojazd był gotowy na wszelkie bitwy, trzeba było złożyć żołnierza. To poszło Wiktorowi jeszcze sprawniej. Teraz nasz żołnierz zaopatrzony w dwa karabiny może wyruszać na wojnę z innymi zabawkami 😉

Działo zaraz wystrzeli!

Żołnierz prawie gotowy

MyCity – jak powstaje spychacz z klocków?

Wiktor mógłby długo bawić się wozem, bo wystrzelanie działa bardzo mu się spodobało. Jednak to nie wszystkie klocki, jakie przygotowałam dla niego na ten dzień. Do złożenia mamy jeszcze spychacz!

Ten zestaw jest większy, więc może być bardziej wymagający od poprzedniego. Tester tradycyjnie najpierw wysypuje wszystkie elementy i szuka instrukcji. Oj, ta jest dużo większa, więc może na nas czekać sporo pracy 🙂

Klocki Blocki MyCity Mini Spychacz

Spychacz niezbędny do budowy miasta kupisz…

 

Wiktor powoli stara się odgadnąć, od których części powinien zacząć składanie tego pojazdu. Idzie mu nieźle, ale jeszcze trochę czasu minie, zanim zobaczymy spychacz w całej okazałości. Dlatego na razie dam Wiktorowi spokój, niech układa powoli, a ja przedstawię Wam inne zestawy Klocków Blocków

Od czego zacząć? Wiktor powoli rozwiązywał zagadkę

Klocki dla dzieci – do ułożenia armia, miasto, policja lub farma

Nasz tester jest na etapie zabaw w wojnę, dlatego zaczął układanie właśnie od zestawu MyArmy. Klocki Blocki mają jednak tak pełna gamę zestawów, że zadowolą każde dziecko. Mamy coś dla małych fanów policji, przyszłych farmerów, czy dzieci, które marzą o tym, by w przyszłości zostać strażakiem.

Projekty powstają w Polsce pod okiem psychologów i pedagogów, by poziom trudności zestawów był dopasowany do wieku dziecka. Zestawy, które układaliśmy wraz z Wiktorem, są odpowiednie dla dzieci powyżej 6 lat. Dla młodszych dzieci, już od 18 miesiąca życia, kupić możecie klocki Blocki MUBI. Klocki, jakie widzicie w naszej sesji, bardziej spodobają się pewnie chłopcom. Ale na szczęście Klocki Blocki nie zapomniały o dziewczynkach – one z przyjemnością mogą układać serię MyGirls.

Podsumowanie

Klocki to jedna z tych zabawek, które polecam kupować dzieciom. Dlaczego? Bo wspierają rozwój dzieci i rozwijają ich kreatywność. Układając małe elementy, starając się je odpowiednio dopasować maluchy ćwiczą motorykę małą i spostrzegawczość. Aby ułożyć zestaw samodzielnie, dziecko musi się bardzo skoncentrować i starać się myśleć logicznie.

Podsumowując, zestaw klocków to fajny pomysł na świąteczny prezent. Jeśli planujemy kupić zabawkę – postawmy na ponadczasowe klocki. Wiktor po tym, gdy tylko udało mu się ułożyć spychacz, potwierdza – układanie tych klocków to świetna zabawa! Tym bardziej, że te klocki mają taki kształt, że pasują do klocków innych marek. Zestawy są różnej wielkości – mają od kilkunastu do kilkuset klocków. Dzieci mogą łączyć zestawy dowolnie, a ograniczać może je jedynie wyobraźnia!

Po takiej dobrej zabawie przyda się odpoczynek. Najlepiej w wygodnym śpiworku z nogawkami, o jakim pisałam tu: Śpiworek z nogawkami – a do tego z misją.


Produkty dla dzieci to nasza pasja i radość – codziennie rozmawiamy o nich i jako rodzice dzielimy się informacjami. Jeżeli jesteś rodzicem i chciałbyś się czegoś dowiedzieć albo podzielić wiedzą i opiniami, dołącz do naszej grupy na Facebooku. Rozmowa to fajna sprawa ツ  
Wpokoiku.pl – grupa – rozmawiamy o produktach dla dzieci

Czekamy na ciebie ツ  

Tagi do wpisu
napisany przez
Więcej od Agnieszka Pastuszka
30 marca ebook będzie Twój
Dziękuję za potwierdzenie, że chcesz otrzymać mój darmowy ebook “Wyprawka dla noworodka...
Czytaj więcej
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.