Klocki dla najmłodszych – które warto wybrać?

dzieci bawią się wspólnie klockami

Zabawki mają ogromny wpływ na rozwój naszych pociech. Właśnie dlatego wybierając zabawki dla dziecka, warto postawić na te, które sprzyjają doskonaleniu umiejętności poznawczych, motorycznych, emocjonalnych i ogólnemu rozwojowi malucha. Do właśnie takich zabawek należą klocki konstrukcyjne BLOCKI MUBI, które nie tylko bawią, ale także uczą logicznego i kreatywnego myślenia oraz wspierają rozwój dziecka. Ale to nie jedyne zalety klocków MUBI!

Z tego artykułu dowiesz się:

Słów kilka o Klockach BLOCKACH MUBI

Klocki dla najmłodszych – BLOCKI MUBI to zestawy dla maluchów już od 24. miesiąca życia. Zostały zaprojektowane we współpracy z ekspertami ds. rozwoju dziecka, czyli pedagogami i psychologami. Dzięki temu klocki BLOCKI dla najmłodszych są bezpieczne i idealnie dopasowane do wieku dzieci, w tym także pod względem poziomu trudności układanek i liczby elementów.

Ostatnio wraz z moją pociechą mieliśmy możliwość przyjrzeć się bliżej kilku zestawom z serii MUBI, dedykowanym właśnie maluchom. Największym zainteresowaniem cieszyły się oczywiście zestawy z ruchomymi kolejkami z serii Wesołe Pociągi! Bez wątpienia wśród zestawów MUBI znajdziemy komplet, który będzie pasował do zainteresowań dziecka w wieku 2 lat. Poza pociągami, w serii Blocków dla najmłodszych, mamy do wyboru miasteczko MUBI, małą farmę, różowy pałac księżniczki, a nawet policję i straż pożarną!

Poza naszymi faworytami – kolejkami, Blocki posiadają w swojej ofercie mnóstwo innych, niepowtarzalnych i barwnych klocków dla najmłodszych, z którymi także bardzo się polubiliśmy. Warto dodać, że zarówno klocki BLOCKI, jak i MUBI można łączyć z klockami innych popularnych marek. Dlaczego o tym wspominam? Ponieważ ma to bardzo duże znaczenie i ogromny wpływ dla rozwoju kreatywności dzieci! Klocki BLOCKI i MUBI, dzięki dopasowaniu do zestawów innych producentów dają wiele możliwości budowania. W tworzeniu konstrukcji z klocków nie trzeba trzymać się wyłącznie instrukcji. Jedyne ograniczenie to dziecięca wyobraźnia!

Klocki MUBI - nauka przez zabawę

dziecko-zabawa-kolejka

Absolutnym fenomenem klocków dla najmłodszych MUBI jest połączenie nauki, zabawy i rozwoju dziecka. Układanie klocków wspiera motorykę małą, koordynację oko-ręka oraz sensorykę. Dziecko rozwija się poprzez poznawanie różnych kształtów, kolorów i faktur, a klocki pozwalają nabywać nowe umiejętności i uczyć się nowych rzeczy w wyjątkowo atrakcyjny sposób. Maluchy dzięki klockom MUBI uczą się łączyć elementy oraz manipulować przedmiotami. Do wspólnej zabawy mogą oczywiście zaprosić także rodziców czy rówieśników, rozwijając w ten sposób więzi oraz socjalizację.

chłopiec bawi się kolejką na torach

Kolorowe Klocki Blocki

w różnych zestawach tematycznych

Jaki był główny zamysł firmy BLOCKI podczas projektowania tych klocków? Przede wszystkim stworzenie dzieciom warunków do zabawy, która jednocześnie będzie wspierać ich rozwój. Przyznam szczerze – udało im się to idealnie. Maluchy razem z klockami Blockami i Mubi mogą poznawać świat w najciekawszy dla siebie sposób – poprzez fantastyczną zabawę.

zbliżenie na zabawkowy pociąg

Klocki zostały zaprojektowane tak, by małe dziecięce rączki bez najmniejszego problemu poradziły sobie z łączeniem i rozłączaniem elementów. Elementy zestawów BLOCKI MUBI są większe, niż w kompletach klocków dla starszych dzieci, co zapewnia bezpieczną zabawę. Mubi to doskonały pomysł na pierwsze plastikowe klocki konstrukcyjne dla dziecka.

Radość z kreatywnej zabawy już od pierwszych lat życia dziecka

Jako mama muszę przyznać, że miałabym problem, by zdecydować się tylko na jeden zestaw MUBI. Zestawy z małym gospodarstwem MyFarm już jakiś czas temu skradły również moje serce. A nasze ostatnie klockowe odkrycia z nowej serii Blocków to prawdziwy zabawkowy hit!

Klocki BLOCKI MUBI – Magiczny Zamek Księżniczki Lily MU4001

dziewczynka bawi się kolejką

Zestaw BLOCKI MUBI Magiczny Zamek Księżniczki Lily to wspaniały pomysł na prezent i jednocześnie spełnienie marzeń małej księżniczki. Komplet pozwala zbudować piękne, różowe, dziewczęce królestwo. Magiczny Zamek Księżniczki Lily to zestaw łączący w sobie elegancję i szyk pałacu oraz ogromną radość z możliwości podróży królewskim pociągiem. W komplecie znajdują się:

  • cudny zamek Księżniczki Lily,

  • fenomenalny różowy, królewski pociąg, który sam jeździ, mruga światłami i naśladuje odgłosy prawdziwej kolejki,

  • figurki – Księżniczka Lily, Książe Alex i maszynista Tom, który prowadzi królewski pociąg.

Drugim barwnym i bardzo ciekawym zestawem są Klocki BLOCKI MUBI – Wesoła Farma MU3001

zbliżenie na farmę z klocków

BLOCKI MUBI Wesoła Farma to zestaw klocków z małym gospodarstwem, pełnym radości i uśmiechu. Te klocki dla najmłodszych pozwalają małym odkrywcom przenieść się na klockową farmę pełną zwierzątek, należącą do gospodarza Bena i gospodyni Emily. Co zawiera ten zestaw?

⦁ 69 elementów, większych niż standardowe klocki Blocki. Wielkością są doskonale dopasowane do dziecięcych rączek,
⦁ 3 figurki – gospodarza Bena, gospodyni Emily i listonosza Bruno,
⦁ urocze zwierzątka – krówkę, konika i owieczkę.

Kolejny komplet, który aż sam się prosi, by się nim pobawić to:

Klocki BLOCKI MUBI – Wesołe Pociągi – Miasteczko Mubi MU3003

kolejka z klocków

Zestaw klocków Miasteczko Mubi to zdecydowanie jeden z największych hitów serii dla najmłodszych od marki Blocki. Najważniejszym elementem tego kompletu jest oczywiście żółto-niebieski pociąg, który sam porusza się po torach dołączonych do zestawu, ma mrugające światełko i wydaje odgłosy lokomotywy. Zestaw składa się ze 109 elementów, w tym:

⦁ fantastycznego pociągu,
⦁ budynków małego miasteczka Mubi,
⦁ figurek zwierzątek – konika, krówki, owieczki,
⦁ figurek mieszkańców miasteczka – maszynisty Toma, niesamowicie dumnego ze swojego pociągu. A także burmistrza Bena i jego żony Emily, którzy kochają podróże pociągiem. Codziennie pozdrawiają maszynistę, gdy ten przejeżdża obok ich wesołego gospodarstwa.

Doskonałym uzupełnieniem powyższego zestawu są dodatkowe tory.

Klocki BLOCKI MUBI – Wesołe Pociągi – Tory pociągów Mubi MU3004

Kolejki Mubi, które same jeżdżą, naśladują odgłosy prawdziwej lokomotywy oraz mrugają światłami, zapewnią mnóstwo frajdy z zabawy najmłodszym. Tory z zestawu uzupełniającego idealnie pasują do kompletów Miasteczko MUBI czy Magiczny Zamek Księżniczki Lily i pozwalają jeszcze wydłużyć przejazd wesołych pociągów. Tory wyposażone są w zwrotnice, dzięki którym można zmieniać trasę pociągu.

Klocki dla najmłodszych BLOCKI Mubi Tory Pociągów Mubi zawierają unikatową figurkę Konduktora Sama, której nie ma w innych kompletach. Konduktor nie tylko sprawdzi bilet, ale razem z Tobą i Twoim maluchem wyruszy w niezapomnianą podróż.

Klocki BLOCKI MUBI – Wesołe Pociągi – Wesoły Pociąg Toma MU3004

pociąg na pętli z torów

Ostatnim zestawem z nowej serii BLOCKI MUBI jest komplet, którego także nie mogliśmy sobie odmówić. Wesoły Pociąg maszynisty Toma każdego dnia wozi mieszkańców miasteczka MUBI, a kieruje nim oczywiście wesoły i przyjazny Maszynista Tom. Pociąg w tym zestawie również posiada interaktywne funkcje dźwiękowe i świetlne.

Zestaw ten zawiera 36 elementów, a w tym:
⦁ 3 figurki – maszynisty Toma, burmistrza Bena oraz gospodyni Emily,
⦁ tory dla pociągu, do których oczywiście można dołożyć dodatkowe elementy, by wydłużyć wesołą podróż.

napisany przez
Więcej od Sara Duszyńska
Pomoc edukacyjna – Kolorowe ludziki
Szukasz pomysłu na prezent, który będzie odpowiedni zarówno dla dziecka, które dopiero...
Czytaj więcej
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.