Klocki magnetyczne – poznaj genialne połączenie nauki i zabawy

dzieci budują różne figurki z magnetycznych klocków
Klocki magnetyczne wspierają rozwój dziecka i zdobywanie nowych umiejętności, takich jak kreatywne myślenie, rozróżnianie kształtów, czy dopasowywanie elementów. Uruchamiają też wyobraźnię i logiczne myślenie. Jakie jeszcze zalety posiadają klocki magnetyczne?

BLOCKI - mnóstwo frajdy i kreatywnej zabawy

Tworzenie klocków konstrukcyjnych łączących zabawę z edukacją i rozwojem kreatywności to specjalność marki BLOCKI. Klocki magnetyczne BLOCKI Magnetic to naprawdę ciekawa i zupełnie nowa propozycja zabawkowa, która bez wątpienia spodoba się dzieciom – szczególnie tym w wieku szkolnym. Klocki BLOCKI cieszą się niesłabnącą popularnością wśród dzieci oraz rodziców i szybko kradną ich serca. Cóż, moje również!

Uwielbiam BLOCKI za rozwijanie kreatywności, zdolności manualnych, motoryki małej, spostrzegawczości i umiejętności logicznego myślenia u mojej pociechy. Przy tym klockowe układanki uczą kolorów, kształtów i łączenia poszczególnych elementów. Nowe klocki magnetyczne BLOCKI Magnetic wnoszą do układania klocków konstrukcyjnych kolejną wartość – przydają się w praktycznej nauce liczenia oraz geometrii i właśnie dlatego są szczególnie przydatne dla dzieci w wieku szkolnym.

zabawa klockami magnetycznymi

Magnetyczne Blocki pozwalają na tworzenie zbiorów, a także poznawanie i budowanie figur geometrycznych. Dodatkowo wspomagają zapoznanie się z podstawami techniki. Pokazują zasady tworzenia budowli oraz utrzymania stabilności danej konstrukcji. Główną ideą klocków Blocków jest łączenie zabawy z edukacją, co zresztą fenomenalnie im wychodzi! Nie ma nic lepszego niż zabawki, które łączą zabawę z nauką.

Genialne klocki konstrukcyjne BLOCKI MAGNETIC szybko stały się totalnym hitem wśród zabawek mojego dziecka. Doskonale oddają także Blockową filozofię, którą jest wspieranie rozwoju dzieci, ich kreatywności i wyobraźni. Dodatkowo magnetyczne Blocki są bardzo kolorowe, a zabawa nimi to sama radość i czysta przyjemność. Poza wartością edukacyjną, którą jako rodzic niezmiernie cenię, polubiłam je za wysoką jakość wykonania i oczywiście atrakcyjną cenę.

Razem ze mną i moją pociechą zobacz:

jakie są edukacyjne klocki magnetyczne BLOCKI Magnetic i do czego można je wykorzystać? 

po które zestawy warto sięgnąć ? 

czego dzieci mogą się dzięki nim nauczyć? 

Edukacyjne klocki magnetyczne - absolutny hit wśród układanek dziecięcych

zbliżenie na magnetyczne kulki z zestawu do budowania

Edukacyjne klocki magnetyczne BLOCKI Magnetic to innowacyjne zestawy, w których elementy łączą się w niemal magiczny sposób. A to za sprawą niedużych magnesów pozwalających tworzyć z kolorowych klocków-patyczków fantazyjne i zaskakujące konstrukcje. 

rzut z góry na dzieci podczas zabawy magnetycznymi klockami

BLOCKI Magnetic stworzono z myślą o dzieciach od 6. roku życia. W szczególności o tych, które uwielbiają wszelkiego rodzaju wyzwania oraz kreatywne budowle. Z tych klocków magnetycznych można wyczarować domki, gwiazdki, piramidy, a nawet roboty! Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia naszego dziecka. Tego typu zabawki magnetyczne bez wątpienia mogą posłużyć zarówno do nauki jak i rozrywki. Podobnie jak w przypadku innych zestawów marki Blocki, projekty serii Magnetic powstawały przy udziale ekspertów ds. rozwoju dzieci – psychologów i pedagogów. Marka BLOCKI dba o to, by produkty były jak najlepiej dopasowane do umiejętności dzieci w danej grupie wiekowej. To ważne, by zabawki były właściwe dla wieku pociechy, pozytywnie wpływając na jej rozwój, a także zapewniając dziecku bezpieczeństwo podczas zabawy. Umiejętności jakich dzieci nabywają w danym wieku warto wspierać przez wybór odpowiednich zabawek, takich jak klocki BLOCKI.

Klocki magnetyczne Blocki Magnetic świetnie nadają się też dla dzieci w wieku przedszkolnym, pozwalając im zdobyć umiejętności niezbędne na wyższym etapie edukacji – cierpliwość, logiczne myślenie, dokładność. BLOCKI Magnetic idealnie sprawdzą się u sześciolatków – można wykorzystać je do poznania cyferek, literek, kolorów oraz do nauki liczenia. Poznawanie nowych figur geometrycznych – tych płaskich oraz przestrzennych z pewnością będzie dla dziecka dużo łatwiejsze, jeśli do nauki zostaną wykorzystane klocki magnetyczne.

kartonowe opakowania zestawów magnetycznych klocków

Blocki Magnetic

w różnych kolorach i zestawach

Co moje dzieci najbardziej lubią budować z klocków magnetycznych?

Z zabawek magnetycznych można zbudować wszelkiego typu domki, labirynty, roboty, wieże, zamki oraz pojazdy kosmiczne. Prawdę mówiąc, budowanie z klocków magnetycznych to świetna zabawa nie tylko dla dzieci, ale dla całych rodzin! Za nami już kilka rodzinnych wieczorów podczas których rzucaliśmy sobie zadania – kto zbuduje z klocków wyższą wieżę, czy większą piramidę. Graliśmy też w magnetyczne kalambury, zgadując co zostało zbudowane z klocków magnetycznych. To naprawdę mnóstwo frajdy i śmiechu, ale też doskonały test precyzji i sposób na relaks po tygodniu pełnym wyzwań.

4 zestawy Blocków Magnetic, które musisz poznać

figura 3d ułożona z magnetycznych klocków

BLOCKI mocno nas w tym roku zaskoczyły premierową serią klocków magnetycznych. Przyzwyczailiśmy się do kolorowych klocków konstrukcyjnych z policją, strażą, a nawet królestwem w którym rządzą dziewczynki. A tutaj spotkała nas kolejna pozytywna i inspirująca niespodzianka, która pokazuje, że marka Blocki tworzy naprawdę przemyślane i wartościowe zabawki, z których ucieszą się wszyscy – zarówno dzieci jak i rodzice!

BLOCKI Magnetic to 4 komplety klocków, które różnią się od siebie liczbą elementów oraz kolorystyką. Dwa z nich dostępne są w wersji pastelowej:

  • Klocki BLOCKI Magnetic KBM103 – 38 elementów, 

  • Klocki BLOCKI Magnetic KBM104 – 75 elementów.

piramida z magnetycznych klocków

Kolejne dwa występują w żywych, bardzo radosnych kolorach. Mowa tu o:

  • Klocki BLOCKI Magnetic KBM102 – 63 elementy, 

  • Klocki BLOCKI Magnetic KBM101 – 124 elementy. 

Jak budować z klocków magnetycznych?

Budowanie z klocków magnetycznych jest równie proste jak tworzenie budowli z plastikowych klocków konstrukcyjnych, chociaż sam proces łączenia elementów jest zupełnie inny. Kolorowe magnetyczne elementy, łączy się ze przy pomocy niewielkich metalowych kuleczek. Pozwala to tworzyć kreatywne konstrukcje, które trzymają się wręcz w magiczny sposób. Efekt jest zdumiewający – dzieciaki są nim zachwycone. Aby nadać budowli niepowtarzalnego kształtu i uczynić ją jeszcze stabilniejszą wystarczy użyć dedykowanych plastikowych łączników.

dzieci w trakcie układania figur geometrycznych z magnetycznych klocków

By zabawa była jeszcze ciekawsza i bardziej fascynująca można połączyć ze sobą kilka zestawów klocków magnetycznych. Różna liczba elementów w zestawach pozwala dobrać odpowiedni poziom trudności i stopniowo zwiększać poziom zaawansowania. Warto zainteresować się zebraniem całej kolekcji zestawów, tym bardziej, że BLOCKI Magnetic są dostępne w sklepach z zabawkami w naprawdę atrakcyjnych cenach.

dziewczynka z uśmiechem ogląda figurę z klocków magnetycznych

Edukacyjne klocki magnetyczne to fantastyczna zabawka. Genialna na prezent i bez okazji. Zapewni rozrywkę, wciągnie do zabawy całe rodziny, sprawiając wszystkim mnóstwo radości.

Z innego artykułu dowiesz się jak stworzyć idealną przestrzeń do odpoczynku po zabawie, zajrzyj TUTAJ.

napisany przez
Więcej od Ewelina Kopeć
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.