Kosz na zabawki – jak nauczyć dziecko utrzymywać porządek?

kosz na zabawki
Nieporządek w pokoju dziecka to tak naprawdę bałagan, który zwykle posprzątać musimy my sami. Jak możemy nauczyć dziecko, by same zaczęło dbać o porządek w swoim pokoiku?

W dziecięcym pokoju pełno jest zabawek, przytulanek czy klocków. Jak zapanować nad nimi wszystkimi? Z pomocą przyszedł uroczy kosz na zabawki, który znalazłam u Kocykomanii. Zobaczcie, jak pomógł nam utrzymać porządek…

Zaczynamy wielkie porządki

Żeby Nadia umiała dbać o porządek w swoim pokoju, postanowiliśmy od najmłodszych lat uczyć ją dobrych nawyków. I to w bardzo prosty sposób. Ten ładny kosz na zabawki we wzór idealny do dziecięcego pokoiku od razu bardzo jej się spodobał. Dlatego, gdy tylko go dostała, z chęcią zaczęła pakować do niego zabawki. Wszystkie lalki, misie i inne skarby szybko znalazły swoje miejsce w czeluściach kosza.

Kosz na zabawki – Garbusy

Niebieski kosz z uroczym samochodowym wzorem kupisz…

W miarę, gdy miejsce w koszu zapełniało się, podłoga i półki w pokoju Nadii stawały się coraz czystsze. Całe sprzątanie trwało bardzo krótko, bo zabawek nie trzeba było specjalnie układać. W miękkim koszu leżały wygodnie i nie bałyśmy się, że coś się może zniszczyć.

Nadii od razu spodobało się pakowanie zabawek do kosza

Z każdą chwilą kosz się zapełniał

Czy zabawkom jest wygodnie?

Nadia dobrze się bawiła wrzucając zabawki do kosza, a później stwierdziła, że czas na zabawę. Najpierw znów wyjęła zabawki z kosza, jednak uznała, że musi coś sprawdzić. Czy zabawkom w koszu jest wygodnie? Nadia wskoczyła do środka i tak jej się spodobało, że nie było siły, żeby ją stamtąd wyciągnąć 🙂 Na dowód dołączam zdjęcia, które pokazują też jak duży jest ten kosz na zabawki.

A kuku! Kosz okazał się bardzo wygodny

Kosz na zabawki – ozdoba do dziecięcego pokoju

Nasz kosz oprócz tego, że bardzo sprawdza się jako miejsce do przechowania zabawek, szybko zyskał też miejsce w centralnej części pokoju Nadii jako ozdoba. Wzór w króliczki bardzo jej się spodobał. Jest on na tyle uniwersalny, że sprawdzi się zarówno w pokoiku chłopców, jak i dziewczynek.

Kosz na zabawki – Sarenka

Taki kosz, który sprawdzi się w pokoiku małej księżniczki kupicie…

Spodobał mi się w nim też ściągacz, dzięki któremu nie widać, co jest w koszu. Pozwala to jeszcze bardziej zminimalizować widok bałaganu, bo tak jak wspomniałam wcześniej – w środku zabawki mogą leżeć “swobodnie”. Teraz zamiast rozrzuconych zabawek, mamy ładny kosz stojący przy komodzie.

Podsumowanie

Dzięki temu, że kosz tak bardzo podoba się Nadii, dziewczynka chętnie po zabawie odkłada do niego zabawki. To super zachęta do regularnego odkładania rzeczy na miejsce. Zajmuje to tylko chwilkę, a efekty są od razu widoczne. Bo czy można w ogóle porównać klocki i lalki rozsypane na podłodze do schowanych ich w tym ładnym koszu? Cieszę się, że dzięki Kocykmanii udało nam się odkryć tak łatwy sposób na uczenie Nadii odkładania rzeczy na miejsce.

Do takiego kosza przyjemnie się chowa wszystkie zabawki

Co schować do kosza? Nadia na pewno włoży do niego swoją ulubioną lalkę, o której pisaliśmy tutaj: Lalka hiszpańska dla dzieci – poznajcie Paulinę.


Produkty dla dzieci to nasza pasja i radość – codziennie rozmawiamy o nich i jako rodzice dzielimy się informacjami. Jeżeli jesteś rodzicem i chciałbyś się czegoś dowiedzieć albo podzielić wiedzą i opiniami, dołącz do naszej grupy na Facebooku. Rozmowa to fajna sprawa ツ  
Wpokoiku.pl – grupa – rozmawiamy o produktach dla dzieci

Czekamy na ciebie ツ

Tagi do wpisu
napisany przez
Więcej od Agnieszka Pastuszka
Co kupicie taniej w marcu?
Przed Wami trzecia część zestawienia najlepszych promocji miesiąca na produkty dla dzieci...
Czytaj więcej
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.