Łóżeczko – na co zwrócić uwagę wybierając najlepsze?

Przygotowywanie pokoiku dziecięcego na pojawienie się nowego członka rodziny trzeba zacząć od najważniejszej kwestii. Musimy zacząć od wybrania miejsca do spania.

To jakie łóżeczko wybrać dla maluszków jest nie lada trudnym wyborem. Spędzać tam będą bardzo dużo czasu – sen, zabawa odpoczynek i można wymieniać dalej. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaką wielkość wybrać? Pytań jest wiele, dlatego spróbowałam poszukać odpowiedzi od ekspertów w tym temacie.
Pamiętasz jak jakiś czas temu razem z małą Blanką testowałam TUTAJ pościel w prześliczne kwiaty od Pinio? Pościel okazała się świetnym wyborem dla takich maluszków. Uznałam, że skoro Pinio tak doskonale zna się na produktach “do usypiania”, nie inaczej będzie z łóżeczkiem…

Nadchodzi nowe

Łóżeczko, jakie poleciła mi pani Ania z Pinio to nowy model wykonany z malowanej płyty MDF oraz litego drewna bukowego. Jak w przypadku pozostałych produktów z tej firmy od razu widzę, jak solidnie jest ono wykonane. Łóżeczko stoi na krótkich nóżkach, przez co ma wysokość odpowiednią, by młoda mama wygodnie mogła układać w nim dziecko.

Łóżeczko dostępne jest bez materaca, jednak w Pinio od razu kupisz je dopasowane do każdego z modeli łóżeczek. Ja dokładnie tak zrobiłam i od razu dotarło do mnie łóżeczko razem z idealnie pasującym materacem i nie musiałam się martwić, jaki materac do łóżeczka wybrać. Wybrałam także dodatkową pościel, ale o niej opowiem Ci innym razem 🙂

Materac do łóżeczka

Jeżeli chcesz dobrać wygodny materac dla dzieci, to znajdziesz je…

Jak łóżeczko spodoba się nowej testerce?

Tak, dobrze przeczytałaś 🙂 Od niedawna nową entuzjastką produktów dziecięcych została mała Marcelinka. I od razu czeka na nią wymagające zadanie, bo musi ocenić, czy łóżeczko jest wygodne. Zobacz, jak świetnie sobie z tym poradziła!

A co to? Marcelinka dokładnie badała każdy element łóżeczka i jego dekoracji 🙂

Marcelinka swój pierwszy test zaczęła z ostrożnością i rozwagą. Na początku postanowiła “zbadać” wszystkie elementy, którymi łóżeczko ozdobiłam. I tak na rękach swojej mamy rozpoczęła od przyjrzenia się baldachimowi. Ta prześliczna ozdoba łóżeczka zajęła jej uwagę na dość długi czas. Ale nie ma się co dziwić – mi też szczególnie przypadł on do gustu 🙂

Ten uśmiech zakończył krok pierwszy – przyjrzenie się łóżeczku z rąk mamy. Teraz przechodzimy dalej…

Dalszy etap oceniania łóżeczka to oczywiście sprawdzenie, jakie jest wygodne. Mama wkłada Marcelinkę do łóżeczka i zauważa to samo, co ja wcześniej. Wysokość łóżeczka jest wygodna do układania w nim dziecka. Maluszek leży dość nisko, szczebelki są na tyle długie, że nawet dziecko, które już samo staje, nie wypadnie z łóżeczka.
Po ułożeniu w łóżeczku, z buzi Marcelinki uśmiech dalej nie schodził. Materac okazał się odpowiednio wygodny i dziewczynka mogła przenieść się już do krainy snu. Jednak Marcelinka humor miała bardziej do zabawy niż snu zaaferowana sesją i zagadywana przez rozśmieszającą ją siostrę.

Jak podoba mi się to łóżeczko? Moje podsumowanie

Tak jak przeczytałaś na początku artykułu, myślałam, że znalezienie łóżeczka idealnego będzie trudnym zadaniem. Jak się okazało, wybór poszedł bardzo sprawnie. Pewnie dlatego, że posłuchałam się porady ekspertów i trafiłam na łóżeczko Pinio. Ten mebelek świetnie nadaje się dla niemowlaków, ale jest na tyle długi, że sprawdzi się także u dzieci, które zaczynają same chodzić. Dzięki wysokim barierkom mamy pewność, że dziecko nie wyjdzie i nie zrobi sobie krzywdy.

Do tego ten wygląd… Przyznaj, że to łóżeczko razem z baldachimem idealnie wygląda w naszym kąciku urządzonym w białych barwach. Ale zaufajcie mi, że ten biały kolor z elementami jasnego drewna będzie pasował do wszystkich wystrojów dziecięcych pokoików

Tagi do wpisu
napisany przez
Więcej od Agnieszka Pastuszka
Regał dla dziecka – szykujemy domową biblioteczkę
Według statystyk w zeszłym roku tylko 39 procent Polaków przeczytało co najmniej...
Czytaj więcej
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.