Mamy dla Mamy i… Taty

Mamy dla Mamy mówią o ciąży

Mówią głośno i dosadnie, bo to donośny głos 1200 Polek, które mieszkają w 21 krajach na świecie. Autorki biorące udział w tym projekcie są ekspertkami z takich dziedzin jak położnictwo, pediatria czy psychologia i same wychowują dzieci. Barbara Falenta, koordynatorka całego przedsięwzięcia, słusznie podkreśla, jak ważne jest to, by przyszłe mamy otrzymywały wskazówki od wykwalifikowanych osób z praktycznym doświadczeniem.

Książka „Mamy dla Mamy” tom I (Ciąża) to rozdziały poświęcone zdrowiu i rozwojowi dziecka, aspektom zdrowotnym i psychologicznym mamy, porodowi oraz połogowi. Autorki zwracają uwagę nie tylko na piękne chwile wiążące się z noszeniem maluszka pod sercem. Śmiało opowiadają także o lękach, przeszkodach i dolegliwościach w trakcie ciąży. Mówią o swoich historiach inspirując przyszłe mamy (i tatusiów też!) do dbałości o swój komfort.

Gdy już niemowlę przyjdzie na świat…

…warto przeczytać książkę „Mamy dla Mamy” tom II (Macierzyństwo). To lektura poruszająca temat zdrowia, pielęgnacji, żywienia, rozwoju i zabawy dziecka. Mówi również o tym, co mama powinna wiedzieć o sobie po urodzeniu maluszka. Jak wygląda powrót do pracy? W jaki sposób zadbać o swoją psychikę? Na te pytania odpowiadają ekspertki współpracujące przy powstaniu książki.

Jej rozdziały są też poświęcone tacie, jako rodzicowi zaangażowanemu w wychowanie noworodka. Autorki podpowiedzą, jak radzić sobie z trudnymi, często niemożliwymi do zrealizowania i niezgodnymi z tobą oczekiwaniami otoczenia. Wskażą, z jakimi pytaniami starszego dziecka możesz się spotkać i co zrobić, gdy rodzeństwo uważa, że nie jest gotowe na braciszka lub siostrzyczkę.

Mamy dla tych trochę starszych rodziców

Pozycja „Mamy dla Babci i Dziadka. Kochaj mocno, wspieraj mądrze” to wspaniały pomysł na prezent dla twoich rodziców, którzy na pewno chcą dla ciebie i dziecka jak najlepiej. Książka pomoże im zrozumieć nowoczesne czasy i nauczy wspierać tak, abyś czuła się kochana, akceptowana i traktowana jak mama, która najlepiej wie, czego potrzebuje twój maluszek.

W sklepie internetowym marki Mamy dla Mamy czekają pojedyncze książki oraz zestawy, idealne jako mądry upominek dla zaprzyjaźnionych kobiet w ciąży oraz ich rodziców. Przeczytaj prawdziwe opinie czytelniczek i poznaj historie mam, które zechciały podzielić się z tobą swoją wiedzą.