Motoryczny domek z zamkami

mototryczny domek

Z tego artykułu dowiesz się:

W szczególności kształtujące motorykę małą, czyli sprawność dłoni i palców, o którą należy zadbać tuż po narodzinach maluszka, gdyż przyniesie to najlepsze rezultaty w przyszłości. Czy wiesz, że od odpowiednio dobranych zabawek, związanych z pracą rączek, zależy samodzielność dziecka? To właśnie rozwijanie motoryki małej ma wpływ na mowę, naukę pisania i czytania. Kierując się tym istotnym względem wybieram dla swojej pociechy gadżety wspomagające rozwój tej sfery, oczywiście zachęcając do wszelkiej aktywności. Dziś jednak chciałabym zaprezentować jedną z najciekawszych moim zdaniem zabawek, jaką posiada mój maluch. Mowa tu o motorycznym domku z zamkami producenta Small Foot, utrzymanym w duchu Montessori, rozwijającym, takie umiejętności jak – koncentracja, zdolność logicznego myślenia, a także umiejętności manualne. Motoryczny domek z zamkami wyróżnia piękne, estetyczne i solidne wykonanie, co nie tylko zachęca do zabawy, ale jednocześnie sprawia, że jest cudowną ozdobą pokoiku dziecięcego. 

Motoryczny domek z zamkami – must have każdego dziecka 

dziewczynka bawi się drewnanym domkiem na dywanie w pokoiku

Domek z zamkami to świetny produkt nie tylko do zabawy, ale i edukacji. Tak naprawdę jest zabawką wielofunkcyjną – dziecko uczy się otwierania różnych zamków, otwierania i zamykania klapek oraz może wykorzystywać go w trakcie zabawy jako domek dla figurek.

figurki dinozaurów na wejściu do domku

Wedle producenta sugeruje się zakup motorycznego domku z zamkami dla dzieci od 3 roku życia, jednak z własnego doświadczenia wiem, że bardzo dobrze sprawdzi się już wśród dwulatków. Co więcej, motoryczny domek z zamkami nigdy się nie nudzi! Bawią się nim nawet 6-latki! 

zbliżenie na zamknięcie drzwiczek

Konstrukcja domku z zamkami i kluczami opiera się na najlepszym materiale, jakim jest drewno najwyższej jakości. To z kolei jest gwarancją, że zabawka posłuży przez lata, gdyż jest odporna na wszelkie uszkodzenia zewnętrzne. Motoryczny domek z zamkami to fantastyczna forma zabawy, mająca pozytywny wydźwięk na rozwój umiejętności maluszka. Niezwykle kolorowe elementy wzbudzają jego zainteresowanie i zachęcają do aktywności. Szczególną uwagę przyciągają detale, którymi są malutkie uchwyty na każdych drzwiczkach domku.


kartonowe opakowanie na domek

Drewniany domek

z zamkami, który wspomoże rozwój Twojego malucha


Motoryczny domek z zamkami – czym wyróżnia się ta nietuzinkowa zabawka?

uśmiechnięta dziewczynka bawi się drewnianym domkiem

To oryginalny gadżet, którego nie może zabraknąć pośród zabawek Twojego malucha. Gwarantuje, że sprawi mnóstwo radości, a do tego stworzy mnóstwo możliwości do samorozwoju. Motoryczny domek z zamkami jest produktem najwyżej jakości, spełniającym wszelkie niezbędne normy bezpieczeństwa. Cała konstrukcja zawiera aż osiem różnych zamków oraz zamknięć na ściankach, a także na daszku. Domek z zamkami jest nie tylko produktem rozwojowym, ale również świetną skrytką na skarby malucha.

uchylona klapka daszek od domku

Motoryczny domek z zamkami został wykonany nie tylko z litego drewna, ale także wzbogacony o metalowe zamki. Jest solidny i długotrwały. Jest także gwarancją bezpiecznego rozwoju zdolności naszych pociech w trakcie codziennej zabawy.

dziecko uchyla klapkę w drewnianym domku

Motoryczny domek z zamkami – dlaczego warto go mieć?

dziecko próbuje otworzyć zamek kluczykiem

Motoryczny domek z zamkami to zabawka z którą moje dziecko nie rozstaje się ani na chwilę. Jakie zalety konkretnie posiada domek z zamkami i kluczami? Wysoką jakość wykonania i niesamowitą funkcjonalność. Motoryczny domek z zamkami to rozwijanie umiejętności motorycznych i manualnych naszych dzieci już od pierwszych lat życia. Dzięki niemu maluchy doskonalą zmysł logicznego myślenia i koncentrowania się nad wykonywaniem zadania.

dziewczynka trzyma w rączkach łańcuch od zamka drewnianego domku

Dla dziecka każdy zamek w domu jest swego rodzaju wyzwaniem. Zaczynając od klapki i zapadki, przez zasuwkę z blokadą, kończąc na zamku z najprawdziwszą kłódką. Maluch bez wątpienia będzie musiał wykazać się niemałym sprytem, a przy tym nieźle pogłówkować, jak dostać się do jego środka. Domek z zamkami to bardzo ciekawy pomysł na prezent dla dziecka, który bez wątpienia wywołała falę uśmiechu i radość na twarzy tych najmłodszych, jak i starszych. 

dziecko wyciąga z domku figurki dinozaurów

drewniany domek z różnymi zamkami i drzwiczkami

Domek motoryczny,

który postawi przed Twoim dzieckiem niejedno wyzwanie


Z Asią się świetnie bawiłyśmy i na pewno nie będzie to nasza ostatnia przygoda z tym domkiem, a jeżeli Ty też chcesz poznać świat nauki i zabawy, to zapraszam Cię na stronę Diverti. 🙂

TUTAJ natomiast znajdziesz idealny dodatek do pokoju Twojej pociechy w postaci lampki przypominającej księżyc. 🙂

napisany przez
Więcej od Ewelina Kopeć
Huśtawka – najlepsza zabawa na świeżym powietrzu
Przebywanie na świeżym powietrzu jest ważne zarówno dla dorosłych, jak i dla...
Czytaj więcej
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.