Muzyczne przygody Emilki

piosenki
Zdjęcia do piosenek Fiorino
Śpiew, muzyka i dwa wesołe zwierzaki - czy Emilka będzie chętna na zabawy?

Świat dziecięcych zabawek jest ogromny i ciągle rośnie i rośnie. Co rusz widzimy stare zabawki powracające w nowym wydaniu lub całkiem świeże rozwiązania. Dla mnie nowatorskim spojrzeniem na świat muzyki
dla dzieci są piosenki spersonalizowane od Fiorino (testowaliśmy wcześniej ich Ekotuptusie, które w obecnym teście też pomogły, ale o tym później). Magda z Fiorino przysłała jednej z naszych testerek takie piosenki, a trafiły one… jak pewnie mogłaś zgadnąć po tytule – do Emilki. Gotowa na muzyczną przygodę?

Pudło pełne skarbów

Pudełko pełne muzyki 😉

Zaczynamy jak zwykle od opakowania – jest na nim nadruk z dwoma wesołymi zwierzakami. Kim są te urocze kociak i lisek? Tego dowiemy się później, póki co na opakowaniu widzimy, że… jest zaadresowane bezpośrednio do naszej testerki Emilki 🙂

To jest płyta dla Emilki i tylko dla niej!

Pierwsza frajda – okazuje się, że coś jest dla niej i to imiennie podpisane!
Z radością rozbraja pudełko, a w środku: płyta, książeczka z ćwiczeniami
i poduszeczka! Zapewne na odpoczynek pomiędzy szalonymi tańcami
i śpiewem 😉

Co nas czeka? Lista pełna zabaw!

Lista piosenek, które na nas czekają

Na tylnej stronie opakowania z płytą możemy zerknąć na tytuły piosenek, które są przed nami. Zaczynamy kawałkiem „Dobry humor”, który nastroi dziecko do zabawy. Dalej poznamy lepiej „Ekotuptusie” (które również testowaliśmy TUTAJ). W podskokach „Hej i hop” ruszamy dalej
i… „Poznajmy zwierzątka”. Jak widać, oprócz muzyki, która została (uwaga, uwaga!) przygotowana w konsultacji z wykwalifikowanymi polskimi psychologami, znajdziemy tu również wartości edukacyjne. Czego jeszcze się dowiemy? Policzymy te „Ważne numery”, poznamy „Owoce”
„Magiczne słowa”. To dopiero początek przygody, a jeszcze sporo przed nami. Każda piosenka ma także rozdział w książeczce dedykowany wsparciu poznawania zagadnienia. Brzmi jak ogrom możliwości 🙂 więc zabierzmy się do testu.

Muzyczna przygoda dla twojego dziecka

piosenki, w którym wyśpiewane będzie imię twojego dziecka…

Eli i Kawi mówią dzień dobry

Każdy sprzęt da radę, więc bez obaw!

Z pomocą mamy Emilki – Natalii – montujemy płytę w zwykłym laptopie (tak, zadziała ona na każdym sprzęcie, więc nie musisz się obawiać). Nadstawiamy uszy i… witają nas dwa zwierzaki, które będą towarzyszyć nam przez całą muzyczną podróż. Kotka nazywa się Eli, a lisek to Kawi, radosnymi głosami nawołują Emilkę, na której twarzy maluje się szczere zaskoczenie– Oni powiedzieli “Emilka!” – woła i nie dowierza 😉 Ten efekt towarzyszy jej przez całe testy.

Rozrywka na dziko i na spokojnie

 

Przyjeciele podczas muzycznej przygody

Zaczynają się tańce, w których pomagają Emilce też Ekotuptusie, zresztą druga piosenka jest poświęcona właśnie im, więc taki komplet świetnie się sprawdzi wspólnie. Emilka hula w rytm muzyki, za każdym razem zatrzymując się i szerzej otwierając oczy na dźwięk swojego imienia.

Ekotuptusie też dostały swoje 5 minut 😉

Musimy jednak sprawdzić też resztę zawartości, więc otwieramy książeczkę. Emilka na pierwszej stronie rozpoznaje znane jej już postacie, które tylko czekają, by je pokolorować. Nie może jednak doczekać się, by… narysować swoje Ekotuptusie. Druga strona ma miejsce na podzielenie się swoim spojrzeniem na temat tych bucików i Emilka ochoczo zabiera się do tego zadania.

Spersonalizowane piosenki

idealne na wyjątkowy prezent dla dziecka

Odpoczynek na miękko

Z poduchą można się przytulać, tańczyć i odpoczywać

Na koniec wtula się w poduszkę, która jest podobizną kotki Eli. Można powiedzieć, że poduszka ta ogromnie przypadła jej do gustu, chodzi z nią wkoło, przytula się i kładzie na niej. W końcu do tego są stworzone idealne poduszki, czyż nie? 🙂 Dla mnie test zdany, każdy element pudełka zainteresował Emilkę w równym stopniu.

Podsumowanie

Pełen zestaw od Fiorino

Cały zestaw trafił do serduszka Emilki – z radością dała się ponieść muzyce, zajęła się rysowaniem i kolorowaniem, a poduszka zapewniła jej komfortowy odpoczynek. Rozmawiałam też z jej mamą Natalią i piosenki na stałe zagościły w harmonogramie zabaw. Testerka z chęcią je przesłuchuje, nadal żywo reagując na własne imię.

Każde dziecko będzie ciekawe co na nie czeka po odpaleniu płyty z jego imieniem 😉

Moim zdaniem taki zestaw świetnie nada się do wsparcia rozwoju koordynacji ruchowej (taniec!), stymulacji zmysłów (słuch, wzrok – kolorowanie) i na dodatek sprawi mnóstwo frajdy. Piosenki pozwalają poznać podstawowe zagadnienia, takie jak rodzaje owoców, liczby
czy zwierzątka. Poduszka jest po prostu uroczym dodatkiem, który pozwala porwać ją do tańca, odpocząć i przytulić się jeśli zajdzie taka potrzeba 😉

Emilka bardzo ucieszyła się z tego prezentu 🙂

Polecam gorąco na prezent, wierzcie mi, że będzie udany. Fiorino oferuje szeroki wybór imion dla chłopców i dziewczynek w piosenkach, a mina dziecka, które zostanie zawołane z głośników – wierz mi – jest bezcenna. Taki pakiet znajdziesz sklepie Fiorino TUTAJ.

Tutaj jeszcze raz wrzucam link do testu z Ekotuptusiami, które Emilka miała na nogach podczas obu testów. Zerknij, bo to właśnie w rytm piosenek z tego artykułu tańczyła w poprzednim teście: Tuptamy w nowych butach.


Produkty dla dzieci to nasza pasja i radość – codziennie rozmawiamy o nich i jako rodzice dzielimy się informacjami. Jeżeli jesteś rodzicem i chciałbyś się czegoś dowiedzieć albo podzielić wiedzą i opiniami, dołącz do naszej grupy na Facebooku. Rozmowa to fajna sprawa ツ    
Wpokoiku.pl – grupa – rozmawiamy o produktach dla dzieci

Czekamy na ciebie ツ  

Tagi do wpisu
, ,
napisany przez
Więcej od Małgorzata Walter
Latającym dywanem… przez pokój
Latające dywany to nie mit, wystarczy odpowiedni napęd - jaki? Przekonaj się...
Czytaj więcej
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.