Obłędne koło, które łączy i uczy

Obłędne koło, które łączy i uczy - drewniana zabawka
Lubisz ponadczasowe drewniane zabawki? Szczególnie, te dzięki którym możesz się przy okazji się czegoś nauczyć, w tym języka angielskiego?

Będąc mamą dwóch dziewczynek, które dzieli kilka lat różnicy, muszę stale szukać pomysłów, by zająć je obie na dłużej. Niedawno w nasze ręce wpadły obłędne koła – drewniane zabawki edukacyjne.

Obłędne koło – w kręgu zwierząt

To drewniana zabawka, będąca jednocześnie grą. Zestaw zawiera pudełko, w którym należy trzymać wszystkie jej elementy. Oprócz tego mamy planszę w formie koła, 8 kółeczek z rysunkami oraz nazwami zwierzątek, a także worek na te wszystkie cuda. Tego typu zabawki edukacyjne są przeznaczone dla dzieci od 2. roku życia, dzięki czemu zarówno starsza Natalka, jak i młodsza Zoja z powodzeniem mogą się nimi bawić. Dziewczynki mają możliwość poznania zwierzątek i ich nazw. Generalnie to gra, w której może brać udział cała rodzina. Dzieci mogą szukać kolejnych zwierząt, wydając przy tym dźwięki, jakie wydają na przykład pies, krowa, kura, a nawet… ośmiornica 😉 Gra daje szansę na rozwijanie kreatywności oraz poznanie środowisk, w jakich żyją zwierzęta m.in. dżungla, farma, jezioro, las, łąka, morze i ocean oraz sawanna. 

Zabawa i nauka,

to świetne połączenie, które

Obłędne koło – pojazdy

To także zabawki z drewna dla dzieci. Zestaw składa się z takich samym elementów, jak wyżej opisane “Obłędne koło – w kręgu zwierząt”, z tym wyjątkiem, że zwierzęta zastępują pojazdy lądowe, powietrzne i wodne.

Dziewczynki dzięki tej grze skupiają uwagę i szukają konkretnych pojazdów, takich jak: łódka, kajak, skuter wodny, samolot, balon, helikopter, pociąg, autobus czy samochód.

Dlaczego obłędne koła są godne uwagi? 

Te edukacyjne drewniane zabawki pozwoliły Zoi i Natalce skupić się na wspólnej zabawie. Dopasowywały najpierw kółeczka ze zwierzątkami w odpowiednie dla nich miejsca na dużym kole. Następnie to samo robiły z kółkami zawierającymi grafiki pojazdów.

Świetnie się przy tym bawiły, naśladowały zwierzęta, ich odgłosy, wydawały dźwięki danych pojazdów. Dodatkowo ciekawa świata Natalka mogła poszerzyć swoją znajomość języka angielskiego, ucząc się nazw w tym języku, a ja razem z nią 🙂 Młodsza Zoja też chętnie powtarzała nowe słówka. 

Zabawa na okrągło

z drewnianymi planszami

Obłędne koła to nie tylko dopasowywanie kółeczek. Mogą pełnić rolę zabawki drewnianej, jaką są klocki… bo koła można układać w wieżę, a następnie ją burzyć, co ucieszy niejednego malucha.

Drewniane zabawki to świetna alternatywa dla wszechogarniającego nas plastiku. Moim zdaniem mają swój urok i są przyjaźniejsze dziecku. TUTAJ znajdziesz nie tylko układanki, ale też dekoracje ścienne, czy tablice manipulacyjne.

TUTAJ ostatnio napisałam również o drewnianym alfabecie dla naszych pociech, który z pewnością uprzyjemni naukę literek, a także słów. 🙂

Tagi do wpisu
napisany przez
Więcej od Ewelina Kopeć
Lampki do pokoju dziecięcego – w sam raz dla niemowlaka, przedszkolaka i starszaka
Wybór lampki do pokoju dziecięcego nie jest prostą sprawą - ofert na...
Czytaj więcej
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.