Otulacz do fotelika samochodowego – dlaczego go potrzebujesz?

otulacz do fotelik
Otulacz do fotelika samochodowego to rzecz ważna dla bezpieczeństwa najmłodszych w podróży i pomocna dla wszystkich Mam.

Dziś zajmę się tematem poważniejszym, bo dotyczącym bezpieczeństwa maluszków podczas jazdy samochodem. Co do fotelika na zimę wybrać? Śpiworek do fotelika, czy rożek do fotelika muszą być odpowiednio dobrane i prawidłowo założone. Jak się dowiedziałam od firmy Momika, prawidłowe założenie otulacza jest równie ważne, jak dobór odpowiedniego fotelika. Dlatego do testów zaangażowaliśmy aż dwójkę testerów – Jasia i Karolinkę.

Paczka pełna dobra od Misia

W przesyłce, jaka do nas dotarła wraz z otulaczem były też inne miłe niespodzianki. Znalazłam w niej przewiązane uroczą kokardką 3 gratisy: naklejkę do auta „Momikowe podróże”, plakat oraz kolorowankę dla maluszka. Dziś zajmę się jednak tylko otulaczem, bo jak się okazało – wbrew pozorom musimy dobrze się przygotować, by dobrze i bezpiecznie włożyć w niego dziecko.

Jak używać otulacz do fotelika samochodowego?

Otulacze czy śpiworki do fotelika samochodowego muszą być odpowiednio „zamontowane”, aby spełniać wszystkie swoje funkcje. Dziecko w otulaczu będzie bezpieczniejsze niż w ciepłym ubranku, jeśli odpowiednio włożymy go do fotelika, a następnie usadzimy w nim dziecko.

Otulacz bawełniany

Taki szary otulacz kupisz…

Przede wszystkim dziecka do otulacza nie można wkładać w śliskich ubrankach. To właśnie sam otulacz ma pomóc zwiększyć bezpieczeństwo maluszków podczas jazdy autem, dzięki temu, że można zakładać go zamiast śliskich kurteczek. Typowe ciepłe zimowe ubrania wysuwają się z pasów w razie, gdyby doszło do wypadku.

Najpierw układamy dziecko wygodnie w foteliku..

…zapinamy ciasno pasy…

…wiążemy wszystkie kokardki…

…zaciągamy ściągacze…

…i dziecko w takim “kokonie” gotowe jest do podróży 🙂

Pierwsza podróż Jasia w otulaczu

Pierwszym testerem otulacza został Jasiek. Jego mama ubrała go w dość cienkie ubranka – testy zderzeniowe pokazują, że dzieci ubrane w śliskie zimowe ubranka mogą wysunąć się z pasów przy uderzeniu. Prawidłowo zamontowany otulacz staje się integralnym elementem fotelika samochodowego, ponieważ pasy przechodzą przez niego – co ważne, otulacze, jakie my wypróbowaliśmy z Jasiem i Blanką mają otwory na pasy z suwakami. Nie każdy śpiworek do fotelika samochodowego możemy dopasować do każdego modelu fotelika czy nosidełka – tu mamy kolejną zaletę otulacza Momika.

Otulacz bawełniany

Otulacz w różowym kolorze, w którym pięknie będzie wyglądać każda mała księżniczka, znajdziesz…

W tym otulaczu pasy są zapinane od razu na dziecku, to zwiększa bezpieczeństwo maluszka w podróży. Pamiętajmy jednak, by pasy zapinać ciasno – zbyt luźne pasy czy śliskie ubranko może być niebezpieczne. Gdy zakładamy dziecku otulacz, zastępuje on kurteczkę. Jeśli boimy się, że na dworze jest zbyt zimno, możemy maluszka w foteliku przykryć dodatkowo kocykiem.

Podczas naszego testowania Jaśkowi wystarczył sam otulacz bez kocyka. Mama założyła mu go w mieszkaniu i już po drodze z domu do auta – Jaśkowi było tak wygodnie, że zasnął 🙂

Otulacz niejedną ma funkcję

Tak jak wspomniałam, otulacz ma zwiększyć bezpieczeństwo maluszka w aucie. Ale ma także inną funkcję, którą wypróbowała nasza druga testerka – Karolina. Otulacz po rozłożeniu można używać jako podkład czy matę. Przyda się wtedy, gdy na przykład jedziemy z dzieckiem do lekarza, czy w dłuższą podróż i musimy przebrać maluszkowi pieluszkę. Wystarczy, że rozłożymy otulacz, a będziemy miały z niego matę.

Możemy też używać go jako miękki podkład w domu. Jak widać na zdjęciach, Karolinka bardzo dobrze się na nim czuła, o czym świadczy to, jak smacznie na nim spała 🙂

Podsumowanie

Bezpieczeństwo naszych dzieci jest dla wszystkich rodziców najważniejsze. Dlatego decydując się, jaki otulacz czy śpiworek do fotelika wybrać, kierujmy się właśnie tą kwestią. Ja po tym, gdy poznałam to, jak taki otulacz zwiększa bezpieczeństwo maluszków podczas jazdy autem – teraz mogę polecić go Wam wszystkim. Używa się go bardzo wygodnie. Wystarczy, że założymy go zamiast ciepłej kurteczki. A jeśli w podróży chcemy szybko zmienić dziecku pieluszkę – rozłożony otulacz będzie podręczną matą dobra na każde warunki.


Dla trochę starszych miłośników podróży samochodem przygotowałam artykuł o wyjątkowych puzzlach: Znaki drogowe – gra, która uczy.


Produkty dla dzieci to nasza pasja i radość – codziennie rozmawiamy o nich i jako rodzice dzielimy się informacjami. Jeżeli jesteś rodzicem i chciałbyś się czegoś dowiedzieć albo podzielić wiedzą i opiniami, dołącz do naszej grupy na Facebooku. Rozmowa to fajna sprawa ツ  
Wpokoiku.pl – grupa – rozmawiamy o produktach dla dzieci

Czekamy na ciebie ツ 

napisany przez
Więcej od wPokoiku.pl
FruDizajn
W FruDizajn skupiamy się przede wszystkim na proponowaniu designerskich przedmiotów,  które pozwalają...
Czytaj więcej
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.