Pedagogeeks

Pedagogeeks — propiocepcja bez tajemnic

Pani Dorota Tomaszewska, założycielka marki zwraca uwagę na bardzo ważny aspekt związany z integracją sensoryczną i fizjoterapią dziecka. Pakiet dla maluchów, składający się z książeczki i jednej z maskotek ma na celu między innymi wsparcie świadomości czucia ciała, jego położenia w przestrzeni i ruchu konkretnych mięśni. Dziecko może ćwiczyć zmysły poprzez przyjemną zabawę z uroczym pluszakiem. Projekt „Kot Platon” pomaga smykom zrozumieć zewnętrzne bodźce, które wpływają na ich emocje. 

To niezwykle ważne, by wpierać je w poznawaniu otoczenia w przyjazny sposób pozbawiony lęku i niepokoju związanych z nieznanym. My, dorośli, również miewamy problemy z odnalezieniem się w nowej przestrzeni. Wyobraź sobie więc, przez jak skomplikowane procesy przechodzą maluchy słysząc dźwięki, odkrywając kolory i struktury inne, niż poznane dotychczas. Pedagogeeks to skuteczna metoda pomocy w prawidłowym rozwoju.

 

Kot, sowa, lew i lis — poznaj edukacyjną ferajnę

Każdy dostępny pakiet mindfullness pełni inną funkcję. Pozwala dziecku zapoznać się z otaczającym go światem za pomocą maskotki. Kot Platon to główna postać, która na turbolocie Hermes przemierza strony książeczki szukając najdzielniejszego z Dzielniaków. Bohater w formie miękkiej zabawki jest wyposażony w różne akcesoria do chwytania i przesuwania. Może być traktowany jako gadżet do masażu małych stópek. 

Sowę Filomenę warto położyć na brzuszku dziecka, by pobudzać świadomość odczuwania oddechu zrelaksowanego. Maskotka jej stworzona z wielobarwnych, specjalnie dobranych materiałów, by prawidłowo oddziaływać na wzrok. Lew Nikifor pomaga aktywizować słuch dzięki szeleścikom ukrytym w grzywie. Jego długie, puste w środku łapki można pętelkować i przewiązywać lub chować w tylnej kieszonce. Kolejnym Dzielniakiem jest Lis Mięcimir będący połączeniem talentów poprzednich postaci. To lekka maskotka pozwalająca skupiać uwagę na procesie oddychania, oswajać stres i uspokajać się w niekomfortowych sytuacjach.

Pedagogeeks i dziecięce emocje

Sama doskonale wiesz, jak ciężkie potrafi być opowiadanie o swoich uczuciach. Dzieci też miewają z tym problem, a pakiety od Pedagogeeks pomagają im mówić o nich w zakamuflowany sposób. Maluchom dużo łatwiej jest przedstawić problem z perspektywy ukochanej maskotki niż swojej własnej. Jeśli uważnie wsłuchasz się w potrzeby dziecka, szybko odkryjesz, że to nie Filomena budzi się w nocy przez koszmary, a twój smyk. To nie Nikifor potrzebuje częściej się przytulać, tylko twoja pociecha.

Pakiety składające się z mięciutkiego zwierzaka i książeczki pozwolą ci zbliżyć się do szkraba w komfortowy dla was obojga sposób. Już teraz zapoznaj się ze szczegółami dostępnych propozycji i zaproś je do życia swojego malucha.