Pieluszka wielorazowa – kolejne spojrzenie na wielorazówki

pieluszka wielorazowa
Kolejna próba wielorazowych pieluszek przed nami. Tym razem takich z kieszonką. Jak wypadną w naszym teście?

Na początek przyznajcie się – jak dużo z Was słysząc „pielucha wielorazowa” w głowie od razu ma tetrową pieluchę? Ja po raz kolejny chcę wyrzucić z Waszych głów ten mityczny obraz trudnych do wyprania i niekomfortowych w użyciu pieluszek. Tym razem pomóc ma mi w tym pieluszka wielorazowa – kieszonka od PurlaBaby, którą wypróbuje dla mnie mały Jasiek wraz z mamą, która sprawdzi, czy pranie pieluszek wielorazowych to duże wyzwanie.

Jakie pieluszki wielorazowe wybrać?

Dziś pod lupę idzie pieluszka wielorazowa kieszonka. Skąd ta nazwa? Już tłumaczę. Taka pieluszka posiada wygodną kieszeń, gdzie umieszczamy dowolny wkład chłonny. Dowiedziałam się, że u PurlaBaby od razu możemy kupić specjalne wkłady do pieluch wielorazowych, ale możemy też wykorzystać wspomnianą już tetrę lub inny chłonny materiał.

Pieluszka “Straż Pożarna”

Kieszonkę PurlaBaby OS w takim wzorze, jaki ma Jasiu, kupisz…

Taka wielorazowa pielucha składa się z dwóch warstw – zewnętrznej i wewnętrznej. Warstwę zewnętrzną stanowi nieprzemakalny materiał PUL, który jest jednocześnie delikatny i elastyczny. Użycie takiego materiału jest świetnym pomysłem, ponieważ nie naraża on skóry maluszka na odparzenia. Wewnątrz pieluszki znajduje się mikropolar, który zapewnia dziecku uczucie suchości. Jak sprawdzi się ona w użyciu? Sprawdzamy!

Pieluszka wielorazowa kieszonka – jak zacząć pieluchowanie?

Od innych mam wiem, że zastanawiają się, czy odpowiednie są pieluszki wielorazowe dla noworodka. Ja mogę odpowiedzieć, że jak najbardziej! Co więcej, pieluszki takie mają regulowany rozmiar, więc wystarczą na całe pieluchowanie.

Teraz więc czas rozpocząć z Jasiem wielorazowe pieluchowanie! Po dokładnemu przyjrzeniu się pieluszce, możemy ją już mu założyć. Ta pieluszka wielorazowa kieszonka ma rozmiar One Size – pasuje na dzieci od 5 do 15 kg. Na Jaśka jest więc idealna, dzięki temu, że wielkość pieluszki możemy regulować napami w pionie i poziomie. Taka pielucha to inwestycja na długi czas, ponieważ rośnie ona wraz z dzieckiem!

Wkład do pieluszki

Specjalny dwuwarstwowy bambusowy wkład do tej pieluszki kupisz…

Gdy mama założyła już Jasiowi pieluszkę, zauważyłam kolejną zaletę tej wielorazówki. Nawet gdy chłopiec poruszał się, wkład pozostawał w pieluszce nieruchomy. Jak później zobaczyłam – kieszonka na wkład z przodu zasłonięta jest zakładką, dzięki czemu nie przesuwa się on i brzuszek Jasia pozostał suchy, nawet, gdy pieluszka została już zmoczona.

Jak prać pieluchy wielorazowe?

Pranie takich pieluch jest jedną z kwestii, które najbardziej przerażają rodziców. Jak w pralce radzą sobie pieluchy wielorazowe? Opinie dla Was uzyskuję od kolejnych mam. Klaudia, mama Jasia, jest jak najbardziej zadowolona z efektu, jaki uzyskuje po wypraniu pieluszek w pralce. Wystarczy, że stosuje kilka rad – pierze w temperaturze 40 stopni ze środkiem odkażającym. Nie dodaje za to do prania żadnych środków zmiękczających, wybielających czy z chlorem, bo to mogłoby zniszczyć delikatny materiał. Prawda, że nie brzmi zbyt skomplikowanie? A po takim praniu pieluszka wygląda jak nowa 🙂

Pieluszka wielorazowa – podsumowanie

Macie dość zanieczyszczania środowiska przez pampersy? Wielorazowe pieluchy są idealnym rozwiązaniem dla ekologii. Ta kwestia jest poruszana najczęściej, gdy mowa o zaletach takiego pieluchowania. Dlatego ja podsumowując artykuł, chciałabym wspomnieć o jeszcze jednym aspekcie – ekonomii. Takie pieluchy możemy kupić raz i jeśli będziemy o nie odpowiednio dbać, wystarczą na cały okres pieluchowania, bo dzięki regulacji w pionie i poziomie ta pieluszka rośnie wraz z maluszkiem 🙂


A gdy maluszek zasypia już w takiej pieluszce, możemy przykryć go ciepłym kocykiem, o jakim pisałam tu: W sam raz na chłodny czas – testujemy kocyk dla dzieci.


Produkty dla dzieci to nasza pasja i radość – codziennie rozmawiamy o nich i jako rodzice dzielimy się informacjami. Jeżeli jesteś rodzicem i chciałbyś się czegoś dowiedzieć albo podzielić wiedzą i opiniami, dołącz do naszej grupy na Facebooku. Rozmowa to fajna sprawa ツ  
Wpokoiku.pl – grupa – rozmawiamy o produktach dla dzieci

Czekamy na ciebie ツ

Tagi do wpisu
napisany przez
Więcej od Agnieszka Pastuszka
Pluszaki – niepowtarzalne metryczki dla niemowląt
Metryczki dla niemowląt to wspaniała pamiątka na lata. Mogą być one oryginalnym...
Czytaj więcej
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.