Pieluszki wielorazowe – testujemy produkty Ekomajty

pieluchy aio
Co skrywa się pod tajemniczym skrótem AIO? “All in One”, czyli pielucha wielorazowa łącząca wszystko w jednym.

Jest to szczególny typ pieluszki, gdzie warstwa nieprzemakalna połączona jest z warstwą chłonną tworząc zestaw gotowy do użycia przez maluszka. Jednym słowem najłatwiejsza pieluszka w obsłudze. Pieluszki te są wybierane najczęściej przez rodziców dla niań, babć czy do przedszkola,  gdyż przypominają najbardziej jednorazówki. Wielobarwne Ekomajty testujemy wraz z Polą. Czy nam też podpasują?

Jak wyglądają pieluszki?

Do sprawdzenia mamy dwa rodzaje pieluszek. Standardowo Pola pomaga nam je rozpakować. I od razu, gdy tylko je wyciągamy, testerka jest zachwycona. Różnokolorowe wzory na pieluszkach bardzo jej sią podobają i chętnie daje sobie założyć pierwszą z pieluszek 🙂 Na początek idzie pieluszka AIO  – Świat dinozaurów. Wzór jest na tyle uniwersalny, że pasuje zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek.

Ekomajty okazały się tak wygodne, że dziewczynka od razu zaczęła się bawić, nie zwracając uwagi na to, co ma ubrane – to najważniejsza recenzja. Pieluszka w ogóle nie krępowała jej ruchów, spełniając jedynie swoje zadanie. A zadanie do zrealizowania miała dość szybko, bo po chwili noszenia, gdy chcieliśmy przymierzyć jej kolejna pieluszkę, czekała na nas niespodzianka. Pola poczuła się tak komfortowo w pieluszce, że szybko zrobiła do niej siusiu. Czas przebrać pieluszkę i wypróbować kolejną…

Świat dinozaurów

Taką jasną pieluszkę AIO kupisz…

Oswajamy dinozaury…

…i swoje obawy. Obawy przed tym, że pieluszka może mieć zły rozmiar. Okazuje się, że martwiliśmy się niepotrzebnie. Pieluszkama tak płynną regulację za pomocą nap, że doskonale dopasowaliśmy ją na półtoraroczną Polę.

Otulacz SIO – test drugiej pieluszki

Przebieranie pieluszki jest niezwykle proste i nie trwa dłużej niż zmiana jednorazówki. Zużyta wielorazówka trafia do kosza na pranie, a Pola zakłada druga pieluszkę. Tym razem przygotowaliśmy dla niej otulaczEkomajty wzór  Noc świętojańska. Ze względu na ilość różu, mamy pewnie chętniej będą wybierać ją dla swoich córeczek. Otulacz to bardzo uniwersalna i ekonomiczna pieluszka, do której wkładamy/wpinamy wkład chłonny lub możemy otulić nim pieluszkę tetrową.

Noc świętojańska

Niebiesko-różową pieluszkę AIO znajdziesz…

Ta pieluszka AIO okazała się dla małej testerki jeszcze wygodniejsza. Nieprzemakalny otulacz dał radę, i dopiero po zajrzeniu do środka okazało się, że w pielusze na Mamę czeka również niespodzianka, tym razem większa. Kupka na szczęście okazała się wyzwaniem niestrasznym dla pieluszki AIO. Poli wystarczyła na szczęście standardowa pieluszka, ale jeśli nasz maluszek potrzebuje pieluszki bardziej chłonnej, to rozwiązaniem na to są wkłady long booster.

Podsumowanie, czyli pora na pranie 🙂

Po zabrudzeniu pieluszki od razu sprawdzamy, jak przetrwa ona pranie. Zgodnie z informacją na stronie producenta, prać ją możemy w wodzie nie cieplejszej niż 60°C, bez środków zmiękczających i wybielaczy. Czy udało się ją doprać w taki sposób? Oczywiście! Pieluszka z pralki została wyjęta bez żadnej plamy, materiał też się nie zniszczył – pieluszka wygląda znów jak nowa 🙂

Jeśli karmisz swoje dziecko pomyśl też o swojej wygodzie. Sprawdź, ile komfortu może dodać poduszka do karmienia: Poduszka do karmienia – jak jej używać? Sprawdzamy.

Produkty dla dzieci to nasza pasja i radość – codziennie rozmawiamy o nich i jako rodzice dzielimy się informacjami. Jeżeli jesteś rodzicem i chciałbyś się czegoś dowiedzieć albo podzielić wiedzą i opiniami, dołącz do naszej grupy na Facebooku. Rozmowa to fajna sprawa ツ  
Wpokoiku.pl – grupa – rozmawiamy o produktach dla dzieci

Czekamy na ciebie ツ  

napisany przez
Więcej od Agnieszka Pastuszka
Kosmetyki dla noworodka, które przydadzą się tuż po porodzie
W Twojej torbie szpitalnej do porodu musi znaleźć się nie tylko Twoja...
Czytaj więcej
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.