Podnóżek do fotelika samochodowego komfortowym rozwiązaniem w podróży z dzieckiem

podnóżek do fotelika w opakowaniu
Twoje dziecko jest niespokojne podczas podróży, często zmienia pozycję, krzyżuje nogi a co gorsza kopie i zapiera w przedni fotel pasażera?

Znajome wydają ci się te bolączki? Mnie jako rodzicowi temat jest jak najbardziej znany. Czy zastanawiałeś się z czego wynika takie zachowanie pociechy podczas jazdy? W ten właśnie sposób wyrażają swoje niezadowolenie i dyskomfort. Na szczęście z pomocą mnie, jak i innym rodzicom przychodzi firma KneeGuardKids oferująca podnóżek do fotelika samochodowego, dzięki któremu każda podróż z dzieckiem staje się przyjemnością.

Podnóżek do fotelika samochodowego firmy KneeGuardKids – czym się wyróżnia?

podnóżek do fotelika zamontowany w samochodzie

To innowacyjne rozwiązanie, którego zadaniem jest wsparcie nóg oraz kolan młodych pasażerów. Do jakiego wieku może być używany? Podnóżek sprawdzi się jako podparcie stopy dla dzieci już od 2 do aż 9 roku życia. Trwale rozładowuje napięcie mięśni w kończynach dolnych i jednocześnie odciąża stawy w trakcie podróży. Dodatkowo wspiera utrzymanie bezpieczniej, prawidłowej pozycji podczas jazdy. Dzieci pokochają go od pierwszego użycia, bo wreszcie będą mogły komfortowo podróżować. Uśmiech zagości zarówno na ich twarzy, jak i rodziców, dla których jazda także będzie dużo przyjemniejsza niż dotychczas.


podnóżek do fotelika zamontowany w samochodzie

Bezpieczna podróż

z podnóżkiem marki KneeGuard, zaczyna się


Jak zamontować podnóżek do fotelika samochodowego? 

podnóżek do fotelika zamontowany w samochodzie

Montaż jest bardzo prosty. Podnóżek można mocować w pojazdach posiadających system ISOFIX, jak i w tych, które go nie mają. W obu przypadkach mocowanie jest jednak tak samo mocno stabilne.

Pierwszym krokiem jest zamontowanie płytki łączącej podnóżek z pojazdem za pomocą klipsów w samochodach bez ISOFIX bądź przy pomocy karabińczyków w samochodach z ISOFIX. Następnie zamocowanie podestu na stopy i ustawienie oczekiwanej wysokości, a nawet kąta podparcia stóp. 

Dla dzieci podróżujących w fotelikach 9-18 kg należy najpierw zamontować płytę mocującą we wsporniku, a dopiero później podest na stopy. W przypadku fotelików 15-36 kg – odwrotnie: najpierw zamocować podest na stopy do wspornika, a następnie płytę mocującą. 

Do podnóżka dołączona jest szczegółowa i bardzo czytelna instrukcja ułatwiająca cały montaż. 

Nurtowało mnie także pytanie, czy dziecko może stawać na podnóżku? Otóż nie powinno go używać jako miejsca na którym może stać! To samo tyczy się podskakiwania. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby dziecko stawało na nim przy wsiadaniu i wysiadaniu.

Dlaczego warto kupić podnóżek do fotelika firmy Knee? 

chłopczyk trzyma stopy na podnóżku siedząc w foteliku

Podnóżek do fotelika samochodowego to same zalety:

  1. Bezpieczne, stabilne i wygodne podparcie nóg dziecka. 
  2. Ochrona przed negatywnymi konsekwencjami złej pozycji dziecka w foteliku w przypadku kolizji/wypadku.
  3. Podróż bez kopania w przedni fotel. 
  4. Szybkie i łatwe dopasowanie podnóżka do wzrostu dziecka. 
  5. Zapobiega drętwieniu kończyn oraz problemowi dotyczącemu krążenia krwi. 

chłopiec trzyma stopy na podnóżku siedząc w foteliku

Wygoda i spokój,

zyskasz je z podnóżkiem


Reasumując, uważam że każdy rodzic powinien zaopatrzyć się w taki podnóżek, ponieważ podnosi to poziom bezpieczeństwa i komfortu w czasie podróży samochodem. Więcej dowiesz się TUTAJ.

Mam także dla Was niespodziankę, bo w zaprzyjaźnionym sklepie  Kids&Trips  otrzymacie 5% rabatu na dowolną wkładkę antypotową podając kod „wpokoiku”.

W podróży powinniśmy zadbać o komfort naszej pociechy, a tu z pomocą przyjdzie nam wkładka antypotowa, którą możemy włożyć do fotelika, a także spacerówki jeżeli podróżujemy na krótszy dystans. 🙂

napisany przez
Więcej od Ewelina Kopeć
Jednorazowy nocnik – niezbędnik podczas każdego wyjścia i podróży z dzieckiem
Jednorazowy nocnik przeznaczony jest dla dzieci między 2-5 rokiem życia. Rozkłada i...
Czytaj więcej
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.