Poduszka do karmienia – jak jej używać? Sprawdzamy

poduszka do karmienia
Okres po narodzinach dziecka wymaga ogromu pracy. Dlatego poszukałam rozwiązania, które każdej mamie ułatwi karmienie maluszka.

Poduszka do karmienia My Brest Friend, jaką znalazłam Podwójne Szczęście ma pomóc mamie i odciążyć ją podczas długiego karmienia. Dla nas przetestowała ją Julita, która karmiła na niej swoją córeczkę – Blankę. Co najbardziej spodobało im się w tej poduszce? Przejdźmy do testowania!

Poduszka z pewnością okaże się “best friend” każdej karmiącej mamy

Jak używać poduszki do karmienia?

Na początku Julita musiała dopasować poduszkę do swojego rozmiaru, tak by było wygodnie trzymać ją na kolanach. I tu pierwszy plus! Pas w poduszce jest regulowany, więc z pewnością każda mama łatwo go dopasuje do siebie.

Poduszka ma regulowany pas

Julita karmi Blankę piersią, co oznacza długi czas trzymania maluszka na rękach. Poduszka do karmienia ma ułatwiać to zadanie. Jak sprawdziła się ona u dziewczyn?

Po uregulowaniu długości pasa, mogła przyjść pora na karmienie. Mama położyła Blankę na poduszce i po raz kolejny miło się zaskoczyła. Dziecko leżało wygodnie, a mama nie odczuwała tak bardzo jej ciężaru. Do tego dziecko jest ułożone w bardzo komfortowej dla Julity pozycji, na wysokości jej piersi.

Poduszka podczas całego karmienia wygodnie leżała na kolanach, nie przesuwając się. Jest bardzo miękka, ale nie wgina się za bardzo pod ciężarem dziecka. Poduszka jest wyprofilowana tak, by maluszek leżał na niej komfortowo i nie “uciekał” mamie podczas karmienia. Dzięki temu Blanka nie naciągała mamie piersi, co działoby się, gdyby poduszka się przesuwała.

Poduszka do karmienia My Brest Friend

Znajdziesz ją…

Nasza mała testerka podczas naszej sesji była bardzo głodna, dlatego karmienie trwało dość długo. Julita zauważyła, że nawet po długim karmieniu nie bolą jej plecy. Poduszka wyraźnie ją odciążyła.

Tym, co jeszcze przypadło nam do gustu, jest kieszonka na boku poduszki. Mama podczas karmienia może odłożyć do niej butelkę, schować smoczek czy jakieś inne gadżety swojego maluszka. To bardzo praktyczne i rzadko spotykane w innych poduszkach do karmienia.

Praktyczna kieszonka

A co jeśli spotka nas podwójne szczęście?

Firma Podwójne Szczęście w swojej ofercie ma także poduszki do karmienia bliźniąt. Mama dwójki maluszków może równocześnie zająć się obojgiem dzieci. Taka poduszka posiada wszystkie zalety pojedynczej poduszki opisane przeze mnie w artykule, dodatkowo pomagając mamie w tym, żeby mogła poświęcić całą swoją uwagę obu bliźniakom na raz. Dzięki temu nie tylko może spokojnie zajmować się dziećmi, ale również zyskuje czas, który musiałaby poświęcić na karmienie dzieci po kolei.

Poduszka do karmienia bliźniąt My Brest Friend

Poduszkę, która ułatwi karmienie obu maluchów na raz znajdziesz…

Podsumowanie

Jak zobaczyliśmy podczas naszego testowania, taka poduszka z pewnością sprawdzi się u każdej mamy karmiącej swojego maluszka piersią lub butelką. Podczas karmienia mama może siedzieć wygodnie i nawet po długim czasie trzymania na kolanach dziecka, nie będą boleć jej plecy. Z pewnością to jeden z takich gadżetów, których nie może zabraknąć w wyprawce dla noworodka.

W jaki sposób można jeszcze ułatwić mamie karmienie? Z pewnością pomóc może laktator, o jakim pisaliśmy tutaj: By ułatwić mamie karmienie.

Produkty dla dzieci to nasza pasja i radość – codziennie rozmawiamy o nich i jako rodzice dzielimy się informacjami. Jeżeli jesteś rodzicem i chciałbyś się czegoś dowiedzieć albo podzielić wiedzą i opiniami, dołącz do naszej grupy na Facebooku. Rozmowa to fajna sprawa ツ  
Wpokoiku.pl – grupa – rozmawiamy o produktach dla dzieci

Czekamy na ciebie ツ  

napisany przez
Więcej od Agnieszka Pastuszka
Drewniane zabawki – edukacja z łapką do segregacji
Tym razem przed nami testowanie układanki, która wspiera rozwój dzieci. Jak Antosia...
Czytaj więcej
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.