Poduszka do karmienia – za co pokochały ją Mamy

jak używać
Zadaniem moim i naszych testerów jest wybieranie jak najlepszych produktów po to, by później móc je Wam polecać. Dlatego postanowiłam wrócić do produktu, który ułatwia zadania mam. Zobaczcie, czego dowiedziałam się od mamy, która poduszki do karmienia używa już od dłuższego czasu.

Pamiętacie jak w listopadzie ubiegłego roku poduszka do karmienia My Brest Friend od Podwójne Szczęście trafiła do małej Blanki i jej mamy, Julity? Zapytałam wtedy Julitę od razu, jak się jej używa tej poduszki. Jej opinię przeczytacie: TUTAJ. Tym razem wróciłyśmy do niej po kilku miesiącach, aby dowiedzieć się, czy przy dłuższym korzystaniu, poduszka nadal jest tak wygodna.

Poduszka do karmienia – zalety

Julita tak jak podczas pierwszych kroków z poduszką do karmienia, tak samo po jej długim używaniu, nadal najbardziej docenia w niej to, że tak bardzo odciąża ją podczas karmienia. Nawet podczas długich minut spędzonych z Blanką na kolanach, dzięki tej poduszce nie bolą jej plecy. Dziecko wygodnie można ułożyć, nie trzeba go nawet podnosić. Poduszka jest tak wyprofilowana, że praktycznie nie ma ryzyka, by maluszek z niej spadł. A forma z pianki sprawia, że tej poduszki do karmienia nie trzeba przed karmieniem „ukształtować”, a podczas karmienia zachowuje stały kształt – nie odkształca się pod ciężarem dziecka! To, że dziecko się nie przesuwa i nie odjeżdża mamie podczas karmienia, pomaga także w tym, żeby dziecko nie odsuwało się i nie naciągało boleśnie piersi.

Duża poduszka do karmienia

Jeśli chcecie same przekonać się, jaką wygodę niesie za sobą taka poduszka do karmienia, to kupicie ją…

Kolejną zaletą, która zasłużyła na uznanie jest to, że pokrowiec da się zdjąć i wyprać w pralce. Wielokrotnie pomagało to wtedy, gdy zdarzyła się mała katastrofa i jedzenie z butelki wylądowało na poduszce. Albo gdy pieluszka okazywała się zbyt mało szczelna.

Czy poduszka do karmienia ma jakieś wady?

Jeszcze przed przygotowaniem poprzedniego artykułu na temat poduszek do karmienia, zapoznałam się z opiniami mam na ich temat. Wśród wad wymieniały miedzy innymi to, że dziecko się zsuwa z poduszki, czy też to, że trzymana na kolanach poduszka krępuje ich ruchy. Te wątpliwości, co do poduszki My Breast Friend rozwiałam już w poprzednim akapicie. Wśród negatywnych ocen innych poduszek pojawiały się opinie, że trudno jest odpowiednio dopasować poduszkę do ciała kobiety. Wiadomo, waga kobiet się sporo różni. W poduszce, której używa Julita zapięcie jest regulowane, więc każda mama karmiąca dopasuje ją idealnie do swojego rozmiaru.

Poduszka do karmienia bliźniąt Twin & Plus Size Pillow

A jeśli macie to szczęście, że urodziły Wam się bliźnięta, możecie skorzystać z poduszki, na której nakarmicie dwójkę dzieci na raz. Kupicie ją…

Podsumowanie

Pamiętam, że na samym początku naszej relacji z poduszką do karmienia, miałyśmy o niej tak dobre zdanie, ze polecałam ją jako must have wyprawki. Po jej dłuższym używaniu, opinia, którą dostałam od karmiącej mamy jest równie pozytywna! Fajnie, że powstają takie produkty, które ułatwiają tak podstawowe czynności, jak karmienie. Do tego opcja z podwójną poduszką dla mam bliźniaków – jak dla mnie rewelacyjny pomysł. I tak jak już powiedziałam, jeśli szykujecie wyprawkę dla niemowlaka, pamiętajcie, by nie zabrakło w niej poduszki do karmienia.

Gdy dziecko będzie już nakarmione, to z pewnością przyda się pieluszka. O zaletach pieluszek wielorazowych przeczytacie w artykule: Pieluszki wielorazowe – testujemy produkty Ekomajty.


Produkty dla dzieci to nasza pasja i radość – codziennie rozmawiamy o nich i jako rodzice dzielimy się informacjami. Jeżeli jesteś rodzicem i chciałbyś się czegoś dowiedzieć albo podzielić wiedzą i opiniami, dołącz do naszej grupy na Facebooku. Rozmowa to fajna sprawa ツ  
Wpokoiku.pl – grupa – rozmawiamy o produktach dla dzieci

Czekamy na ciebie ツ 

Tagi do wpisu
napisany przez
Więcej od Agnieszka Pastuszka
Rozmiary dziecięce – jak dobrać odpowiednie ubranka?
Wybieranie ubranek dla dzieci to z jednej strony przyjemność, bo projektanci szaleją...
Czytaj więcej
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.