Pojemnik na zabawki – jak zrobić porządek?

pojemnik na zabawki
Po raz kolejny podchodzę do tematu sprzątania w dziecięcym pokoiku. Tym razem moim pomocnikiem będzie skrzynia na zabawki.

Rodzice, przyznajcie, że trochę przesadzamy z ilością zabawek i trudno znaleźć na nie miejsce. Tak też jest w pokoju Nadii, dlatego poszukałam kolejnego miejsca, gdzie wszystkie te leżące w kątach pluszaki, mogłyby być schowane. Wybrałam szary pojemnik na zabawki od Emako.pl w kształcie chmurki. Zobaczmy, czy pomoże on ogarnąć chaos, jaki panuje w pokoju Nadii.

Jak zrobić pojemnik na zabawki?

A właściwie jak go złożyć, bo to zadanie także należy do nas. Na szczęście montaż okazał się dziecinnie prosty i po chwili w pokoju stała już złożona skrzynka.

Kufer na zabawki

Drewniane skrzynie na zabawki kupisz…

Zanim przejdziemy do jej testowania, przedstawię wam kilka informacji na temat tej skrzyni, które mogą Wam pomóc w decyzji, czy ją kupić. Przede wszystkim ważna jest jego wielkość – po złożeniu ma 58x28x45 cm. Jeśli kolor szary nie pasuje do kolorystyki waszych pomieszczeń, to możecie wybrać pojemnik w uniwersalnym białym kolorze lub różowy – pasujący bardziej do dziewczęcych pokoików.

Jak duży jest nasz pojemnik na zabawki?

Gdy kufer stanął już w pokoju Nadii, dziewczynka od razu się nim zainteresowała. Jednak zanim zaczęła chować do niego ulubione zabawki, postanowiła sprawdzić, czy będzie im w nim wygodnie. Na początku nieśmiało wkłada do niego tylko nogi, ale zauważa, że może zmieści się do niego cała i szybko od myśli przechodzi do czynów. Siada w środku i stwierdza, że takie pojemniki na zabawki są baaardzo wygodne. Czy tak samo wygodnie będzie jej pluszakom? Zobaczmy! Sprawdzimy też, czy skoro duża skrzynia na zabawki pomieściła Nadię, zmieści też wszystkie ulubione zabawki dziewczynki.

Plastikowe pojemniki na zabawki

Skrzynie z różnych materiałów, takie co mają kółka lub stoją na nóżkach – ogromny wybór pojemników na zabawki znajdziesz…

Nadia chętnie siedziała w skrzyni.

Przechodzimy jednak do testowania głównej funkcji pojemnika.

Zaczynamy sprzątanie

Gdy już przyjrzałyśmy się dokładnie parametrom pojemnika, przechodzimy do porządków w pokoju. Chcemy pomóc w tym Nadii, ale dziewczynka od razu decyduje, że zrobi to sama. Przynosi każdą z zabawek, które do tej pory nie miały swojego miejsca. W ten sposób pluszak po pluszaku trafiają do wnętrza skrzyni. Miejsca jest tyle, że każda z zabawek znajduje w niej przestrzeń dla siebie. Zebranie wszystkich skarbów, jakie mógł pomieścić ten duży kosz, zajęło bardzo mało czasu. W pokoju szybko zrobiło się bardziej przejrzyście. Zamiast leżących wokół zabawek, mamy ładną szarą „chmurkę” stojącą przy komodzie.

Nawet ulubiona Pluszowa Pszczółka znalazła miejsce w pojemniku.

Podsumowanie

Uczenie dzieci sprzątania nie zawsze musi być trudne. Warto zaczynać od takich małych kroczków i pokazywać, że odkładanie rzeczy na miejsce może być fajną zabawą. Dzięki temu, że wybrałam skrzynię, której wygląd bardzo przypadł Nadii do gustu, dziewczynka chętnie po każdej zabawie zanosi do niej swoje ulubione pluszaki, żeby „odpoczęły” :).

W tym pojemniku z pewnością miejsce dla siebie znajdzie także ulubiona lalka Nadii, o której pisałam tu: Lalka hiszpańska dla dzieci – poznajcie Paulinę.


Produkty dla dzieci to nasza pasja i radość – codziennie rozmawiamy o nich i jako rodzice dzielimy się informacjami. Jeżeli jesteś rodzicem i chciałbyś się czegoś dowiedzieć albo podzielić wiedzą i opiniami, dołącz do naszej grupy na Facebooku. Rozmowa to fajna sprawa ツ  
Wpokoiku.pl – grupa – rozmawiamy o produktach dla dzieci

Czekamy na ciebie ツ  

Tags from the story
napisany przez
Więcej od Agnieszka Pastuszka
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.