Przemyć naukę angielskiego do zabawy

jezyk angielski
Przemyć naukę angielskiego do zabawy
Jeśli chcesz zachęcić dziecko do nauki - zamień ją w zabawę.

Nazwy anglojęzyczne w obecnych czasach w ogóle nie dziwią. Każdy z nas liznął podstawy chociażby robiąc zakupy w sklepie. My dorośli przyswajamy jednak wolno, za to dzieci – tu jest inna bajka. Być dzieckiem znaczy uczyć się wszystkiego, umysł jest przystosowany by chłonąć wiedzę. Warto to wykorzystać by poprzez zabawę wprowadzać coraz więcej przydatnych nowości w ich życiu. Oto parę pomysłów jak to zrobić!

jezyk angielski

Liczby są wszędzie

Byłam świadkiem jak moja znajoma zachęcała córkę do liczenia ptaków na niebie… po angielsku! Mała dziewczynka stała wpatrując się w niebo i po kolei liczyła. Łatwo namówić dzieci do takiej nauki poprzez wskazywanie im ich ulubionych obiektów – przejeżdżających samochodów, kotów na podwórku czy ulubionych misiów. Dzieci zaabsorbowane ciekawymi obiektami będą liczyły z największą przyjemnością.

Czy twoje meble mają imiona?

Dobrym sposobem jest też przygotowanie karteczek z angielskimi nazwami i naklejenie ich na przedmiotach codziennego użytku. Maluchy, które powoli uczą się literek będą z czasem rozpoznawać coraz to nowe słowa, a zwykłe łóżko może mieć dwie nazwy – polską i angielską. Dodatkowym plusem jest to, że utrwalać się też będzie pisownia.

jezyk angielski

Pokaż o czym mówisz

Moja kuzynka gdy była mała – uczęszczała na zajęcia angielskiego do przedszkola. Bardzo spodobała mi się metoda, którą mi przedstawiła nieświadomie. Dzieci pokazywały za pomocą gestów to – o czym mówiły i dzięki temu lepiej zapamiętywały. „Look at me” – składało się z okularów przedstawionych za pomocą dłoni, a następnie ze wskazania na siebie. Świetna zabawa kreatywna na podstawie skojarzeń.

Być dzieckiem znaczy uczyć się wszystkiego, umysł jest przystosowany by chłonąć wiedzę.

jezyk angielski

Pomoce naukowe na wyciągnięcie ręki

Wszystkie sposoby na utrwalanie wiedzy można połączyć z audiobookami i książeczkami, które są dostosowane do wieku dzieci. Będą one nie tylko doskonałą podstawą do nauki ale i wskaźnikiem dla rodziców – które rzeczy będą odpowiednie i w jakiej kolejności wprowadzać nowe pojęcia i słowa swoim maluchom.


Produkty dla dzieci to nasza pasja i radość – codziennie rozmawiamy o nich i dzielimy się jako rodzice informacjami o nich. Jeżeli jesteś rodzicem i chciałbyś się czegoś dowiedzieć, albo podzielić informacjami i opiniami dołącz do naszej grupy na facebooku. Rozmowa to fajna sprawa ツ  
Wpokoiku.pl – grupa – rozmawiamy o produktach dla dzieci

Czekamy na ciebie ツ  


Tags from the story
,
Stworzone przez
Więcej od Małgorzata Walter
Wakacyjne buldogi na dobry sen
Czy z buldogami da się spokojnie spać? Sprawdź ze mną ten śliczny...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *