Przewijak miękki czy twardy – jaki wybrać

przewijak miękki czy twardy

Z tego artykułu dowiesz się:

Dlatego po raz kolejny postanowiłam wybrać produkt dla dzieci, ale jednak ułatwiający pracę mamy. Przewijaki zna każda z mam, pojawiają się jednak wątpliwości, jaki wybrać – przewijak twardy czy miękki. W zasadzie wszystko zależy od tego, jak mamy umeblowane pomieszczenie, gdzie chcemy go umieścić. Dlatego przygotowałam dla Was test dwóch rodzajów przewijaków, jakie znalazłam u Ceba Baby.

Jaki przewijak na komodę – miękki czy twardy?

Jeśli mamy w pokoju komodę, której blat może posłużyć jako podstawka pod przewijak, wybierzmy przewijak miękki. Komody pod przewijak maja taką wysokość, że wygodnie będzie na niej układać dziecko i odpadnie nam problem, na jakiej wysokości przewijak powinnyśmy zamontować.

Aby dobrze doradzić Wam z wyborem przewijaka, do testów zaangażowałam aż dwójkę maluszków po to, by uzyskać więcej opinii. Na początku, miękki przewijak z motywem szopa pracza dostała czteromiesięczna Blanka. Przewijak na komodę nałożyć było bardzo łatwo, z pewnością udałoby się zamontować go także na innych twardych powierzchniach.

Przewijak miękki mały

Przewijak z uroczą postacią szopa pracza znajdziesz…

Przewijak ten jest bardzo mięciutki i Blanka z chęcią na nim leżała. Jej mamie, dzięki temu bardzo sprawnie poszło przebranie dziewczynki. Przewijak nie ślizgał się po blacie komody i jest odpowiednio wysoko, dzięki czemu nie bolą jej plecy, mimo tego, że przebieranie Blance pieluszki jest konieczne kilka razy dziennie.

Zalety miękkiego przewijaka

Komoda z przewijakiem stanęła także w pokoiku Poli. Dziewczynce bardzo spodobał się roślinny wzór i zadowolona wskazywała paluszkiem na znajdujące się tam grafiki owoców jarzębiny.

Mama Poli zauważyła bardzo ważną zaletę tych przewijaków. Jak wszystkie wiemy, zmienianie zużytych pieluch nie jest czystą czynnością. Przewijak od Ceby wykonany został jednak z takiego materiału, który z łatwością możemy wyczyścić. Wystarczy przetarcie mokrą, bawełnianą ściereczką i przewijak znów jest czyściutki 🙂

Przewijaki usztywniane – jak zamontować przewijak na łóżeczko?

Przewijak na łóżeczko montujemy bardzo łatwo, w kilka chwil zyskujemy miejsce, gdzie możemy przewijać dziecko bez konieczności mocnego pochylania się. To bardzo pomocne dla mam, które dziecko przewijać muszą nawet kilka razy w ciągu dnia.

Przewijak twardy długi

Przewijak z motywem żyrafki kupisz…

Aby dobrze przetestować ten rodzaj przewijaków, tu również skorzystała z nich dwójka maluchów. Znów na pierwszy ogień poszła Blanka, której mama sprawdziła, jak szybko przebierze pieluszkę dziewczynce na tym przewijaku. Gdy nadszedł moment, że przewijak był niezbędny, mamie Blanki bardzo szybko poszło rozłożenie go na łóżeczku. Po zamontowaniu przewijak jest bardzo stabilny i zmiana pieluszki poszła bardzo sprawnie.

Mama Poli była również zadowolona z takiego rodzaju przewijaka. Ten spodobał jej się nawet bardziej niż miękki, ponieważ nie musi znajdować dodatkowego miejsca w pokoju na komodę pod przewijak, a sam przewijak, gdy dziewczynka z niego nie korzysta, zajmuje bardzo mało miejsca.

Podsumowanie

Przewijak miękki czy twardy? Po przetestowaniu obu rodzajów nie jestem w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy od mam, ich wygody i ilości miejsca w mieszkaniu. Dlatego też od mam biorących udział w naszym teście otrzymałam różne odpowiedzi. Mama młodszej testerki – Blanki, wybiera przewijak miękki. Ma miejsce na komodę pod niego i w każdej chwili może skorzystać z tego przewijaka.

Mama Poli z kolei uznała, że jej bardziej odpowiada przewijak twardy, który zakłada na łóżeczko. Zaletą twardego przewijaka, która przeważyła w jej ocenie jest to, że nie potrzebuje pod niego ustawiać dodatkowego mebla.

Jak widać wybór odpowiedniego przewijaka jest zależny od indywidualnych preferencji mam i tego, jak dużo miejsca w mieszkaniu mogą na niego przeznaczyć. Mam nadzieję, że przedstawiając Wam zalety i trochę słabsze strony każdego z rodzajów przewijaka, łatwiej będzie Wam podjąć decyzję, jaki kupić dla swojego maluszka. Niezależnie od tego, czy chcecie twardy czy miękki – duży wybór obu rodzajów znajdziecie u Ceba Baby skąd pochodzą testowane przez Polę, Blankę i ich mamy przewijaki.

Szukacie łatwych do przebierania pieluszek? Wypróbujcie wielorazowe Ekomajty, o jakich pisałam tu: Pieluszki wielorazowe – testujemy produkty Ekomajty.


Produkty dla dzieci to nasza pasja i radość – codziennie rozmawiamy o nich i jako rodzice dzielimy się informacjami. Jeżeli jesteś rodzicem i chciałbyś się czegoś dowiedzieć albo podzielić wiedzą i opiniami, dołącz do naszej grupy na Facebooku. Rozmowa to fajna sprawa ツ  
Wpokoiku.pl – grupa – rozmawiamy o produktach dla dzieci

Czekamy na ciebie ツ 

Tagi do wpisu
napisany przez
Więcej od wPokoiku.pl
el-term
el-term — producent piłeczek do suchych basenów. Tworzy akcesoria z nietoksycznych materiałów,...
Czytaj więcej
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.