Przewijak miękki czy twardy – jaki wybrać

przewijak-miękki-czy-twardy-top

Przewijaki zna każda z mam, pojawiają się jednak wątpliwości, jaki wybrać – przewijak miękki czy twardy. W zasadzie wszystko zależy od tego, jak mamy umeblowane pomieszczenie, gdzie chcemy go umieścić. Dlatego przygotowałam dla Was test dwóch rodzajów przewijaków.

Z tego artykułu dowiesz się:

Jaki przewijak na komodę – miękki czy twardy?
Zalety miękkiego przewijaka
Przewijaki usztywniane – jak zamontować przewijak na łóżeczko?
Przewijak twardy długi
5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu przewijaka
Gdzie kupić przewijak

Jaki przewijak na komodę - miękki czy twardy?

przewijak-miękki-czy-twardy-fot-3

Jeśli mamy w pokoju komodę, której blat może posłużyć jako podstawka pod przewijak, wybierzmy przewijak miękki. Komody pod przewijak mają taką wysokość, że wygodnie będzie na niej układać dziecko i odpadnie nam problem, na jakiej wysokości przewijak powinnyśmy zamontować.

Aby dobrze doradzić Wam i odpowiedzieć na tytułowe pytanie „przewijak miękki czy twardy”, do testów zaangażowałam aż dwójkę maluszków po to, by uzyskać więcej opinii. Na początku, miękki przewijak dostała czteromiesięczna Blanka. Przewijak na komodę nałożyć było bardzo łatwo, z pewnością udałoby się zamontować go także na innych twardych powierzchniach. Zachęcam Was też do zapoznania się z artykułem „W jakiej temperaturze kąpać noworodka?” – jako dodatek przewijakowy 😉

Zalety miękkiego przewijaka

Komoda z przewijakiem stanęła także w pokoiku Poli. Dziewczynce bardzo spodobał się roślinny wzór i zadowolona wskazywała paluszkiem na znajdujące się tam grafiki owoców jarzębiny. Mama Poli zauważyła bardzo ważną zaletę tych przewijaków. Jak wszystkie wiemy, zmienianie zużytych pieluch nie jest czystą czynnością. Przewijak wykonany został jednak z takiego materiału, który z łatwością możemy wyczyścićWystarczy przetarcie mokrą, bawełnianą ściereczką i przewijak znów jest czyściutki 🙂

Przewijaki usztywniane – jak zamontować przewijak na łóżeczko?

przewijak-miękki-czy-twardy-fot-2

Przewijak na łóżeczko montujemy bardzo łatwo, w kilka chwil zyskujemy miejsce, gdzie możemy przewijać dziecko bez konieczności mocnego pochylania się. To bardzo pomocne dla mam, które dziecko przewijać muszą nawet kilka razy w ciągu dnia.

Przewijak twardy długi

Aby dobrze przetestować ten rodzaj przewijaków, tu również skorzystała z nich dwójka maluchów. Znów na pierwszy ogień poszła Blanka, której mama sprawdziła, jak szybko przebierze pieluszkę dziewczynce na tym przewijaku. Gdy nadszedł moment, że przewijak był niezbędny, mamie Blanki bardzo szybko poszło rozłożenie go na łóżeczku. Po zamontowaniu przewijak jest bardzo stabilny i zmiana pieluszki poszła bardzo sprawnie. Mama Poli była również zadowolona z takiego rodzaju przewijaka. Choć nadal nie padła jednoznaczna odpowiedź na pytanie, przewijak miękki czy twardy? Ten spodobał jej się nawet bardziej niż miękki, ponieważ nie musi znajdować dodatkowego miejsca w pokoju na komodę pod przewijak, a sam przewijak, gdy dziewczynka z niego nie korzysta, zajmuje bardzo mało miejsca.

5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu przewijaka

przewijak-miękki-czy-twardy-fot-1

A teraz kilka rzeczy w punktach, na które musicie zwrócić uwagę podczas wyboru i zakupu:

Rodzaj materiału: Przewijak miękki czy twardy? Wybierając przewijak warto zwrócić uwagę na rodzaj materiału, z jakiego został wykonany. Najlepszym wyborem będzie przewijak wykonany z wytrzymałego i łatwego do czyszczenia materiału, takiego jak PVC. Porównujcie różne rodzaje przewijaków, aby dokonać świadomego wyboru między miękkim wyborem a twardym.

Wymiary przewijaka: Kolejnym istotnym aspektem podczas zakupu przewijaka są jego wymiary. Sprawdźcie, czy wymiary przewijaka pasują na meble, które macie w domu, aby uniknąć późniejszych problemów związanych z zainstalowaniem go w odpowiedniej przestrzeni.

Bezpieczeństwo: W zależności od miejsca, w jakim umieścisz przewijak, musisz zwrócić uwagę na jego budowę. Na rynku dostępne są modele z dodatkowymi mocowaniami do mebli,

Wodoodporność i łatwość czyszczenia: Upewnij się, że przewijak jest wodoodporny i łatwy do utrzymania w czystości. Materiał przewijaka powinien być łatwy do wycierania wilgotną ściereczką, aby szybko można było usunąć wszelkie zabrudzenia, smugi czy plamy. Dzięki temu przewijak będzie zawsze higieniczny dla Twojego dziecka.

Dodatkowe funkcje i cena: Weź pod uwagę swoje potrzeby oraz wyznaczony budżet, porównując różne rodzaje przewijaków dostępnych na rynku. Niektóre przewijaki posiadają dodatkowe funkcje, takie jak kieszenie czy przegródki na akcesoria, co może ułatwić Ci zmianę pieluchy oraz umożliwić przechowywanie niezbędnych przedmiotów pod ręką. Pamiętaj jednak, że takie dodatki mogą wpłynąć na wyższą cenę przewijaka.

Gdzie kupić przewijaki?

przewijak-miękki-czy-twardy-sen-maluszka

Przewijak miękki czy twardy? Po przetestowaniu obu rodzajów nie jestem w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy od mam, ich wygody i ilości miejsca w mieszkaniu. Dlatego też od mam biorących udział w naszym teście otrzymałam różne odpowiedzi. Mama młodszej testerki – Blanki, wybiera przewijak miękki. Ma miejsce na komodę pod niego i w każdej chwili może skorzystać z tego przewijaka. Mama Poli z kolei uznała, że jej bardziej odpowiada przewijak twardy, który zakłada na łóżeczko. Zaletą twardego przewijaka, która przeważyła w jej ocenie jest to, że nie potrzebuje pod niego ustawiać dodatkowego mebla. Jak widać wybór odpowiedniego przewijaka jest zależny od indywidualnych preferencji mam i tego, jak dużo miejsca w mieszkaniu mogą na niego przeznaczyć.

Mam nadzieję, że przedstawiając Wam zalety i trochę słabsze strony każdego z rodzajów przewijaka, łatwiej będzie Wam podjąć decyzję czy przewijak miękki, czy twardy, jaki kupić dla swojego maluszka. Niezależnie od tego, czy chcecie twardy, czy miękki zachęcam was gorąco do odwiedzenia sklepu   maluszkasen.pl , gdzie oprócz dużego wyboru przewijaków znajdziecie też ciekawe i atrakcyjne cenowo propozycje mebli dla najmłodszych

napisany przez
Więcej od wPokoiku.pl
Ochraniacz do łóżeczka – dlaczego jest tak ważny i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze
Ochraniacz do łóżeczka to niezbędny element wyposażenia pokoiku malucha. Dowiedz się, na...
Czytaj więcej
0 replies on “Przewijak miękki czy twardy – jaki wybrać”