Ręce w górę, zróbcie hałas!

hałas
Ręce w górę, zróbcie hałas!
Perkusja i hałas, czy słuchawki wygłuszające dadzą radę?

Dzisiaj będzie ossstro i intensywnie, a to za sprawą mocnych brzmień, które zaserwuje nam testerka Natalka. Mała gwiazda, która w świecie muzyki odnajduje się jak nikt. Razem z jej ciocią Olą odwiedziłyśmy studio nagraniowe Pawła, a tam… na Natalkę czekało mnóstwo instrumentów.
No dobrze, zapytasz, który z nich będziemy testować? Właściwie to żaden – silnym testom, ostrym brzmieniom za to musiały przeciwstawić się słuchawki wygłuszające od EciPeci. Przecież nie narazimy naszej testerki – musi mieć odpowiednie zabezpieczenie przed hałasem. Czy jej wrażliwe uszy ucierpiały? Czy instrumenty przetrwały energetyczną Natalkę? Sprawdź sama w naszym artykule.

Słuchawki nie tylko do muzyki

 

Przed starciem – trzeba się spotkać i spojrzeć przeciwnikowi w oczy (uszy?).

EciPeci specjalizują się w produkcji słuchawek wygłuszających dla dzieci. Są to porządne i bezpieczne nauszniki blokujące szkodliwe częstotliwości. Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, jak bardzo hałas może krzywdzić delikatny układ słuchowy maluszka. Jeśli wydaje
ci się, że twoje dziecko nie jest wrażliwe na hałas – możesz się niestety mylić.

Nawet jeśli dzieci nie mówią bezpośrednio o zbyt intensywnym dźwięku czy nie płaczą, ich uszy mogą być zagrożone. Dziecko przespało spokojnie wesele, więc nic mu nie grozi? Nic bardziej mylnego, nawet podczas drzemki czy głębokiego snu – dźwięki docierają do uszu maluszkaEciPeci zadbało o to, by chronić uszy dzieci – ich słuchawki są przebadane przez Państwowy Instytut Badawczy oraz posiadają certyfikat CE. Poziom tłumienia dźwięku (SNR = 24db) jest potwierdzony. Opaska, na której znajdują się nakładki na uszy jest wykonana z wysokiej jakości dzianiny, która posiada atest Oeko-Tex® Standard 100. Oto informacje, które są dla nas istotne, a teraz pora na testy.

Światła, kamera, HAŁAS.

Natalka po małym instruktażu zaczyna grać

Natalka wybiera narzędzie, które będzie przeciwnikiem słuchawek – perkusja. Mamy więc tutaj pojedynek tytanów.

Słuchawki wygłuszające

z guzikami, kropkami, a nawet misiami możesz

Głośne bębny i talerze kontra słuchawki wygłuszające EciPeci. Ola zabezpiecza uszy małej testerki, a Paweł pomaga ją usadowić odpowiednio na stołku i rozlega się muzyka. Tak właściwie to niezły chaos dźwiękowy, Natalka testuje wszystkie brzmienia po kolei.

Muzycy są pełni ekspresji na twarzach 😉

Pałeczki rytmicznie uderzają w każdy gar 😉 nasze uszy mają dość (na szczęście Paweł jest na to gotowy i ma zatyczki), a Natalka… jak gdyby nigdy nic. Świetnie się bawi, hałasu nie słyszy zbyt intensywnie, wszystko gra. Przed nałożeniem jej tych słuchawek – z Olą sprawdzałyśmy pojedynczą nakładkę na ucho na samych sobie i potwierdzamy – działają.

Koncert, który na długo zapadnie mi w pamięć 😉

W końcu po tej rozgrzewce zaczyna się prawdziwa „uczta dla uszu”,
a więc Paweł dołącza do testerki Natalki i zaczynają koncert. Gitara
i perkusja dają czadu, zatyczki pomagają przetrwać, a Natalka nadal niewzruszona operuje sprawnie pałeczkami i szaleje na swoim stołku.

Podsumowanie

To był niezły koncert, prawdziwy majstersztyk muzyczny, a mogliśmy
w nim uczestniczyć dzięki słuchawkom od EciPeci (w życiu bym dziecka tak blisko takiego hałasu nie posadziła gdyby nie one) i uprzejmości Pawła, który użyczył nam studia. Natalka była zachwycona do tego stopnia,
że planuje trasę koncertową, a od cioci Oli na 18-te urodziny dostanie własną perkusję (jesteś teraz świadkiem tej obietnicy). Zanim jednak podrośnie – czeka ją sporo koncertów i ćwiczeń, a EciPeci z pewnością
jej pomogą (są duużo wygodniejsze niż zatyczki, które my musiałyśmy zamontować w uszach).

Nowe marzenie Natalki – perkusja!

Polecam je wszystkim osobom, które wybierają się w głośniejsze miejsca: wesela, wesołe miasteczka czy koncerty.
Wyjątkowo zapraszam cię dzisiaj też na stronę EciPeci, gdzie dowiesz się więcej o wpływie nadmiernego hałasu na dziecięcy układ słuchowy.

Słuchawki zapewniły bezpieczną zabawę i koncertowanie 😉

A jeśli przed tobą hałaśliwe plany, koniecznie zaopatrz się w zestaw bezpieczeństwa dla uszu maleństwa, wystarczy kliknąć TUTAJ i wybrać te, które najbardziej przypadną tobie i twojemu dziecku do gustu.


Oprócz muzyki Natalka interesuje się też… nauką! Mogliście spotkać ją
w naszym artykule: Wyzwanie dla małego inżyniera


Produkty dla dzieci to nasza pasja i radość – codziennie rozmawiamy o nich i jako rodzice dzielimy się informacjami. Jeżeli jesteś rodzicem i chciałbyś się czegoś dowiedzieć albo podzielić wiedzą i opiniami, dołącz do naszej grupy na Facebooku. Rozmowa to fajna sprawa ツ  
Wpokoiku.pl – grupa – rozmawiamy o produktach dla dzieci

Czekamy na ciebie ツ  

Tagi do wpisu
napisany przez
Więcej od Małgorzata Walter
Woda – zawsze pod ręką
Wybraliśmy się ostatnio z naszymi testerami na małą wyprawę do parku. Tym razem...
Czytaj więcej
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.