Ręce w górę, zróbcie hałas!

hałas
Ręce w górę, zróbcie hałas!
Perkusja i hałas, czy słuchawki wygłuszające dadzą radę?

Dzisiaj będzie ossstro i intensywnie, a to za sprawą mocnych brzmień, które zaserwuje nam testerka Natalka. Mała gwiazda, która w świecie muzyki odnajduje się jak nikt. Razem z jej ciocią Olą odwiedziłyśmy studio nagraniowe Pawła, a tam… na Natalkę czekało mnóstwo instrumentów.
No dobrze, zapytasz, który z nich będziemy testować? Właściwie to żaden – silnym testom, ostrym brzmieniom za to musiały przeciwstawić się słuchawki wygłuszające od EciPeci. Przecież nie narazimy naszej testerki – musi mieć odpowiednie zabezpieczenie przed hałasem. Czy jej wrażliwe uszy ucierpiały? Czy instrumenty przetrwały energetyczną Natalkę? Sprawdź sama w naszym artykule.

Słuchawki nie tylko do muzyki

 

Przed starciem – trzeba się spotkać i spojrzeć przeciwnikowi w oczy (uszy?).

EciPeci specjalizują się w produkcji słuchawek wygłuszających dla dzieci. Są to porządne i bezpieczne nauszniki blokujące szkodliwe częstotliwości. Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, jak bardzo hałas może krzywdzić delikatny układ słuchowy maluszka. Jeśli wydaje
ci się, że twoje dziecko nie jest wrażliwe na hałas – możesz się niestety mylić.

Nawet jeśli dzieci nie mówią bezpośrednio o zbyt intensywnym dźwięku czy nie płaczą, ich uszy mogą być zagrożone. Dziecko przespało spokojnie wesele, więc nic mu nie grozi? Nic bardziej mylnego, nawet podczas drzemki czy głębokiego snu – dźwięki docierają do uszu maluszkaEciPeci zadbało o to, by chronić uszy dzieci – ich słuchawki są przebadane przez Państwowy Instytut Badawczy oraz posiadają certyfikat CE. Poziom tłumienia dźwięku (SNR = 24db) jest potwierdzony. Opaska, na której znajdują się nakładki na uszy jest wykonana z wysokiej jakości dzianiny, która posiada atest Oeko-Tex® Standard 100. Oto informacje, które są dla nas istotne, a teraz pora na testy.

Światła, kamera, HAŁAS.

Natalka po małym instruktażu zaczyna grać

Natalka wybiera narzędzie, które będzie przeciwnikiem słuchawek – perkusja. Mamy więc tutaj pojedynek tytanów.

Słuchawki wygłuszające

z guzikami, kropkami, a nawet misiami możesz

Głośne bębny i talerze kontra słuchawki wygłuszające EciPeci. Ola zabezpiecza uszy małej testerki, a Paweł pomaga ją usadowić odpowiednio na stołku i rozlega się muzyka. Tak właściwie to niezły chaos dźwiękowy, Natalka testuje wszystkie brzmienia po kolei.

Muzycy są pełni ekspresji na twarzach 😉

Pałeczki rytmicznie uderzają w każdy gar 😉 nasze uszy mają dość (na szczęście Paweł jest na to gotowy i ma zatyczki), a Natalka… jak gdyby nigdy nic. Świetnie się bawi, hałasu nie słyszy zbyt intensywnie, wszystko gra. Przed nałożeniem jej tych słuchawek – z Olą sprawdzałyśmy pojedynczą nakładkę na ucho na samych sobie i potwierdzamy – działają.

Koncert, który na długo zapadnie mi w pamięć 😉

W końcu po tej rozgrzewce zaczyna się prawdziwa „uczta dla uszu”,
a więc Paweł dołącza do testerki Natalki i zaczynają koncert. Gitara
i perkusja dają czadu, zatyczki pomagają przetrwać, a Natalka nadal niewzruszona operuje sprawnie pałeczkami i szaleje na swoim stołku.

Podsumowanie

To był niezły koncert, prawdziwy majstersztyk muzyczny, a mogliśmy
w nim uczestniczyć dzięki słuchawkom od EciPeci (w życiu bym dziecka tak blisko takiego hałasu nie posadziła gdyby nie one) i uprzejmości Pawła, który użyczył nam studia. Natalka była zachwycona do tego stopnia,
że planuje trasę koncertową, a od cioci Oli na 18-te urodziny dostanie własną perkusję (jesteś teraz świadkiem tej obietnicy). Zanim jednak podrośnie – czeka ją sporo koncertów i ćwiczeń, a EciPeci z pewnością
jej pomogą (są duużo wygodniejsze niż zatyczki, które my musiałyśmy zamontować w uszach).

Nowe marzenie Natalki – perkusja!

Polecam je wszystkim osobom, które wybierają się w głośniejsze miejsca: wesela, wesołe miasteczka czy koncerty.
Wyjątkowo zapraszam cię dzisiaj też na stronę EciPeci, gdzie dowiesz się więcej o wpływie nadmiernego hałasu na dziecięcy układ słuchowy.

Słuchawki zapewniły bezpieczną zabawę i koncertowanie 😉

A jeśli przed tobą hałaśliwe plany, koniecznie zaopatrz się w zestaw bezpieczeństwa dla uszu maleństwa, wystarczy kliknąć TUTAJ i wybrać te, które najbardziej przypadną tobie i twojemu dziecku do gustu.


Oprócz muzyki Natalka interesuje się też… nauką! Mogliście spotkać ją
w naszym artykule: Wyzwanie dla małego inżyniera


Produkty dla dzieci to nasza pasja i radość – codziennie rozmawiamy o nich i jako rodzice dzielimy się informacjami. Jeżeli jesteś rodzicem i chciałbyś się czegoś dowiedzieć albo podzielić wiedzą i opiniami, dołącz do naszej grupy na Facebooku. Rozmowa to fajna sprawa ツ  
Wpokoiku.pl – grupa – rozmawiamy o produktach dla dzieci

Czekamy na ciebie ツ  

Tagi do wpisu
napisany przez
Więcej od Małgorzata Walter
Zjedz to sam. Sztućce dla dzieci
Idealne sztućce potrafią zdziałać prawdziwą magię. Nie wierzysz? Przeczytaj artykuł.
Czytaj więcej
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.