Samochód? Tylko BIOplastik!

bioplastik
Samochód? Tylko bioplastik!
Plastki to ciche zagrożenie naszych czasów - również dla dzieci. A co gdyby... zrobić BIOplastik? Te zabawki są odpowiedzią na wołania ekologów i ekomam :)

Cześć! Miałaś już okazję zobaczyć grę Memory od Angre (link do artykułu znajdziesz na końcu wpisu). To jednak nie jest koniec przygody z tą firmą. Dzisiaj z udziałem małej Marysi przetestujemy coś z… BIOplastiku. Paradoks? A właśnie, że nie! Istnieje materiał, który jest przyjazny planecie, a zarazem świetnie nadaje się do zabawek dla najmłodszych. Zapraszam do lektury jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej.

Czym jest BIOplastik?

bioplastik

Zacznijmy może od tego, co tu mamy – samochodziki FunCars od firmy Dantoy z linii TINY BIO (czyli tej dla najmłodszych). Ten producent, którego zabawkę otrzymałam od Anety z Angre może się poszczycić produktami ze wspomnianego wyżej BIOplastiku. Jak powstaje taki materiał? W 100% składa się z… trzciny cukrowej! Jest to zrównoważony surowiec, a więc posiada certyfikat Nordic Swan Ecolabel.

samochód

Dzięki dokładnym staraniom – otrzymujemy zabawki, które są bezpieczne dla maluszka i naturalne (ku uciesze planety!). Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej – zapraszam Cię TUTAJ. A tymczasem… przejdźmy do testu!

No to jazda!

bioplastik

Początkowo opakowaniem interesuje się Antek, jednak szybko biegnie gdzieś indziej, a ja zostaję z Marysią (mogłaś poznać ją w TYM artykule). Musisz wiedzieć, że Mała bez mamy nie zaakceptuje żadnych nowości
w swoim otoczeniu ;). W związku z tym – Ania pomaga mi pokazać jej zabawki. Dziewczynka początkowo nieśmiało chwyta i niepewnie zerka
na mamę. Po podaniu odkłada je grzecznie na kocyk.

samochód
bioplastik

Samochodziki FunCars są bardzo ciekawe i trudne do opisania w kwestii dotyku – nie przypominają plastiku, a przynajmniej nie w jego podstawowej formie. Są jakby miękkie (ale bez przesady). Kółka dobrze się kręcą, a patrzą na nas uśmiechnięte oczy dwóch wozów. Marysia bardziej interesuje się niebieskim. W swojej nieśmiałości do świata pozwala, by mama pokazała jej, jak kręcą się kółka i w jej oku pojawia się błysk.


Autka FunCars

małe urocze autka z BIOplastiku możecie…


Jak to działa?

samochód
bioplastik

Mała zaczyna naśladować mamę i kręcić kółkami z wyraźnym zaciekawieniem, rozluźnia się też nieco i chwyta oba samochodziki w ręce. Co rusz odkłada je i podnosi, co jakiś czas trzyma jeden w rączce i kręci małą oponą. Próbuje też jeździć autkami po kocu. Wiesz co? Ta mała wymagająca pannica, która początkowo niechętnie brała zabawki do ręki – teraz nie chce ich oddać!

Podsumowanie

bioplastik
bioplastik

Te autka są bardzo estetycznie i dobrze wykonane, nie zauważyłam żadnych problemów. Marysia mogła je też śmiało wsadzić na chwilę do swojej buźki, a my z Anią się o to nie martwiłyśmy 😉 Takie samochodziki to dobry wybór dla każdego, kto chce żyć w duchu eko – czyli bezpieczeństwa dla maluszka i dla planety.

bioplastik

Inną ekologiczną zabawką, którą testowaliśmy było Memory, podesłane nam przez Angre. Artykuł znajdziesz tutaj: Czy ta gra zapadnie mi w pamięć?


Autka FunCars

małe urocze autka z BIOplastiku możecie…Produkty dla dzieci to nasza pasja i radość – codziennie rozmawiamy o nich i jako rodzice dzielimy się informacjami. Jeżeli jesteś rodzicem i chciałbyś się czegoś dowiedzieć albo podzielić wiedzą i opiniami, dołącz do naszej grupy na Facebooku. Rozmowa to fajna sprawa ツ  
Wpokoiku.pl – grupa – rozmawiamy o produktach dla dzieci

Czekamy na ciebie ツ  


Tags from the story
,
Stworzone przez
Więcej od Małgorzata Walter
Poznaj Sophie – gryzak, który przetrwał 59 lat
Jak Sophie mogła utrzymać się przez tyle lat? Odkrywam jej sekrety.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *