Softshellowe kurteczki Diplokid sposobem na jesień

dziewczynka wytyka język rozkładając przy tym kurteczkę w fantazyjne wzory na boki
Jeszcze kilka lat temu softshell związany był mocno z odzieżą sportową, a design softshellowych kurtek był sportowy i minimalistyczny.

Dziś właściwości tkaniny softshell wykorzystujemy na co dzień, a w modzie dziecięcej sprawdza się ona fantastycznie. 

Softshell rozwiązaniem na deszczową jesień

dzieci stoją oparte o siebie plecami w kurteczkach softshellowych z kapturami na głowach

Nasze maluchy to często dusze niespokojne. Są aktywne, wiecznie w ruchu, odkrywają świat, a zmiany pogodowe nie są im straszne. Softshell zapewnia im przy tym całkowity komfort: ma wysokie parametry wodoszczelności, chroni przed wiatrem i odprowadza wilgoć na zewnątrz. Materiał ten oddycha, dzięki czemu malec nie poci się pod nim, jak to bywa w tradycyjnych kurtkach przeciwdeszczowych. 

Ponad to kurtki z tkaniny softshell sa miękkie, wygodne, ale jednocześnie mają na tyle dużą gramaturę, że raczej nie łatwo przyjmują brud, więc nie trzeba ich co chwilę prać, co czyni je jeszcze bardziej praktycznymi. Jedną z bardzo młodych, polskich marek na rynku, która tworzy kurtki softshell dla dzieci jest Diplokid. Zadbali o to, aby kurtki rosły wraz z dzieckiem. Dzięki przedłużonemu tyłowi oraz odwijanym rękawkom posłużą przez kilka sezonów, co czyni je świetną inwestycją.


dziewczynka w kurteczce stoi tyłem i obraca się w kierunku aparatu trzymając w rękach pluszowego dinozaura

Kolorowa kurteczka

z motywem Wonderland na podszewce


Co nieco dla dzieci

chłopczyk ogląda zamek w swojej kurteczce

Wszystkie wyżej opisane zalety brzmią jak coś, o czym chciałyby usłyszeć mamy. A co o kurtkach Diplokid chcieliby usłyszeć Ci najmłodsi? Że są pełne fantazji, a noszenie ich to świetna zabawa! Projektantka zadbała nie tylko o kreatywny zewnętrzny wygląd kurtki, ale także o ich wnętrza, które skrywają świat kosmosu, zwierząt, czy też Alicji w Krainie Czarów. Jednak tematem przewodnim większości produktów Diplokid, są dinozaury. A jeśli pragniecie mieć coś zupełnie niepowtarzalnego, Diplokid tworzy również pojedyncze egzemplarze kurtek „One of a kind”. Kupując jedną z nich, możecie mieć pewność, że nikt inny na świecie takiej nie ma. 

chłopiec stoi bokiem w rozpiętej kurtce z kapturem na głowie

A skąd ten pomysł? No właśnie…zaczęło się od ekologicznej polityki skrawków. Przy zwykłej produkcji kurtek jest sporo odpadków. Diplokid zachowuje wszystkie najmniejsze elementy tkanin, aby wykorzystać je do innych kurtek, choćby nawet do uszycia z nich kolców dinozaura. Z tym, że przy planowaniu i projektach uzbierało się kilka niewykorzystanych materiałów. Inne, na bawełnianą podpinkę, znalazły się wśród odpadków pracowni krawieckiej, jeszcze inne podrzucili gratisowo producenci. Wszystko, wcześniej czy później, jest wykorzystane i tak powstają rzeczy unikatowe. Nie wszystkie kurtki „One of a kind” są dostępne online, niektóre można upolować na targach. Śledząc profil Diplokid dowiecie się, gdzie i kiedy będą się wystawiać tej jesieni.


dziewczynka w kaloszach i kurteczce stoi obok deskorolki

Intensywnie czerwona

kurteczka z kosmicznym motywem n`a podszewce


A profil Diplokid śledzić warto, gdyż, oprócz tego, że prezentują na nim swoje dinozaurowe produkty: kurtki softshell, bluzy i koszulki, to również postują wierszyki dla dzieci, które przypadną do gustu wszystkim małym fanom dinozaurów. Bo trzeba dawać upust kreatywności! A tę czuć w każdym produkcie! Wszystkie produkty znajdziecie natomiast TUTAJ, na ich stronie. 🙂

TU znajdziesz mój tekst, o czymś co jest bardzo istotne, kiedy dni stają się coraz krótsze, czyli o lampce do pokoju dziecięcego. 🙂

napisany przez
Więcej od Ewelina Kopeć
Buty dla dzieci Nazo – największy wybór, najwyższa jakość
Jakie powinny być buty dla naszego dziecka? Przede wszystkim wygodne!
Czytaj więcej
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.