Świąteczne książki dla dzieci – zaczytaj się w magii świąt

Z tego artykułu dowiesz się:

Nasi mali testerzy już przenieśli się do mroźnej krainy Świętego Mikołaja. Zobaczcie, jak świąteczne książki dla dzieci, rozbudziły wyobraźnię Tosi i Poli. Usiądźcie wygodnie, wczujcie się w świąteczną atmosferę i przeczytajcie…

Fascynujące wigilijne opowieści

Poli i jej starszej siostrze Tosi książeczki od Wydawnictwa Skrzat czytała ich Mama. Dziewczynki bardzo szybko zaciekawiły się przygodami Świętego Mikołaja i jego pomocników. Podczas gdy Mama przewracała kolejne strony i przedstawiała dalsze perypetie, dziewczynki były niezwykle spokojne. Nie mogły przecież przegapić kolejnych przygód Świętego Mikołaja! Chciały, jak najszybciej poznawać dalszą część historii.

Daleko na północy, za świerkami i sosnami…


… rozgrywa się akcja baśni z kufra Świętego Mikołaja. Pierwsza z nich, opowieść o Królowej Śniegu, szczególnie zachwyciła starszą testerkę. Bardzo przeżywała ona przygody władczyni lodowej krainy. Brrr… Aż na samą myśl o mroźnym klimacie zrobiło nam się zimno!

Śnieżne baśnie z kufra Świętego Mikołaja

Jeśli chcecie dowiedzieć się, jakie przygody spotkały Świętego Mikołaja, zajrzyjcie…

Świąteczne ilustracje przeniosły dzieci w magiczny świat

Starsza z sióstr, Tosia, właśnie uczy się czytać pierwsze literki, a na młodszą, Polę, dopiero czeka ta nauka. Zapisane opowieści czytała im więc ich Mama. Jednak dziewczynki z pewnością nie były tylko biernymi słuchaczkami!

One także zachwycone przeglądały książeczki. Spodobały im się niezwykle kolorowe obrazki. Ilustrują one opowiadane przygody. Wyjątkowo zainteresowały one Tosię, która bardzo długo przyglądała się ilustracjom, rozmyślając nad przygodami Świętego Mikołaja.

Klimat mroźny, ale atmosfera bardzo ciepła

Wspólne czytanie i oglądanie ilustracji wprowadziło całą trójkę w bardzo dobry humor. Dzieci doskonale się bawiły podczas słuchania opowieści. Co jeszcze mogło przytrafić się Świętemu Mikołajowi? Dziewczynki tak bardzo wciągnęły się w słuchane opowieści, że nawet po skończeniu czytania, wraz z mamą wymyślały dalsze przygody.

Zajmując się dziećmi, wiemy jak ciężko czasami zająć ich uwagę. Każda kolejna zabawa bardzo szybko je nudzi. Na szczęście świąteczne książeczki okazały się być niczym mali pomocnicy Świętego Mikołaja. Na długo zajmą uwagę każdego malucha. Potwierdzają to zdjęcia naszych bardzo skupionych testerek 🙂

Wigilijne opowieści, czyli prawdziwy duch świąt

Tę książeczkę znajdziecie…

Pomysł na świąteczny prezent dla dziecka

Nie macie pomysłu, co Wasze maluszki mają znaleźć pod choinką? Świąteczne książki dla dzieci są fantastycznym pomysłem na prezent. Jest to propozycja, która dostarczy nie tylko zabawę. Oglądając świąteczne książeczki najmłodsi przede wszystkim w przyjemny sposób uczą się czytania i rozwijają swoją wyobraźnię.

Chcecie w dodatkowy sposób wspierać rozwój najmłodszych dzieci? Przeczytajcie nasz artykuł o niezwykłym zestawie do transferowania: Zabawa, która wspiera rozwój dziecka.

napisany przez
Więcej od Agnieszka Pastuszka
Nauka alfabetu dla dzieci – poznajemy pierwsze literki
Pewnie przy zdalnym nauczaniu i tak duży ciężar nauki Twoich dzieci spadł...
Czytaj więcej
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.