Szerokie pieluchowanie

Szerokie Pieluchowanie
Szerokie pieluchowanie

Dzisiaj będziemy zapobiegać. Słowo klucz tego artykułu to dysplazja stawów biodrowych. Może nie wiesz, a może wiesz co to jest, ale pozwól, że przybliżę temat. Występuje ona, gdy biodro jest nieprawidłowo ukształtowane. Skąd się bierze taki problem? Przyczyny mogą być różne: narodziny z nieukształtowanym stawem biodrowym (np. w przypadku gdy w łonie matki było za mało miejsca) lub wada genetyczna. Nic na to nie poradzimy, możemy jedynie czujnie wypatrywać znaków szczególnych tej przypadłości.

Czy potrzebna ci pieluszka do szerokiego pieluchowania?

Co powinno zwrócić naszą uwagę? Mogą to być asymetryczne fałdki, różne kształty pośladków lub warstwy skórne pod nimi. Charakterystyczny trzask przy poruszaniu nóżkami także powinien nas zaniepokoić. Ograniczone ruchy nóżek, uczucie oporu przy odwodzeniu ich (np. podczas zakładania pieluszek). U starszych dzieci efektem będzie „kaczy” chód lub widoczne różnice w długości nóżek. Dzieci takie często zaczynają też chodzić później niż ich rówieśnicy.

Zamiast liczyć na cud – warto udać się do lekarza po opinię i diagnozę. Istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że lekarz poleci ci pieluszkę do szerokiego pieluchowania, a to jest właśnie produkt, który testowaliśmy. Zacznijmy więc!

Szerokie pieluchowanie?

Z pieluszką od BubiBaby będzie łatwe

Maluszek w dobrej pozie

Wita nas uroczy miś

Pieluszkę, którą otrzymaliśmy od Ani z BubiBaby, testować będzie Pola. Jest ona większa niż noworodki, dla których są one wskazane, jednak w niektórych przypadkach lekarz może polecić pieluszkę także takiemu dziecku, więc nie ma w tym problemu. Nasz model to Flampik i zobaczyć na nim możesz uroczego – śpiącego misia. Czy dla testerki jednak będzie równie uroczo?

Dobór pieluszki

Pierwsze testy – zakładania

BubiBaby ma bardzo szeroko opisane sposoby dobierania pieluszek, jeśli chcesz sprawdzić jak to zrobić, zajrzyj TUTAJ. My zajmiemy się tymczasem zakładaniem i sprawdzaniem – jak czuje się Pola.
Emilia zabiera się do zakładania, które nie jest zbyt trudne, więc idzie nam sprawnie. Nasza testerka jest cierpliwa i bezproblemowo znosi zakładanie.

Pola nie zauważa dyskomfortu

Pozwalamy jej posiedzieć chwilę i poleżeć. Spodziewałam się płaczu związanego z niewygodną pozycją albo chociaż pomruku niezadowolenia, a jednak nie ma takiego problemu. Poli jest wygodnie, a jednocześnie pozostaje ona w prawidłowej pozycji.

Podsumowanie

Pozycja “żabka”

Jeśli jesteś zaniepokojona jakimiś objawami u swojego dziecka – pamiętaj, że to lekarz powinien wskazać ci rozwiązanie. Pieluszka, którą tu widzisz jest ortopedyczna i powinno się ją stosować tylko w przypadkach, które tego wymagają. Dysplazja stawów jest częstą dolegliwością u maluszków (zwłaszcza u dziewczynek), więc warto się zainteresować. Nie ma co podejmować jednak pochopnych decyzji – Internet nie jest w końcu lekarzem 🙂

Jeśli jednak pieluszka do szerokiego pieluchowania to to, co jest ci potrzebne, znajdziesz ją u BubiBaby, o TUTAJ.

A jeśli twoje dziecko stawia pierwsze kroki – zajrzyj do naszego artykułu: Wózek, z którym pojedziesz i pójdziesz.


Produkty dla dzieci to nasza pasja i radość – codziennie rozmawiamy o nich i jako rodzice dzielimy się informacjami. Jeżeli jesteś rodzicem i chciałbyś się czegoś dowiedzieć albo podzielić wiedzą i opiniami, dołącz do naszej grupy na Facebooku. Rozmowa to fajna sprawa ツ  
Wpokoiku.pl – grupa – rozmawiamy o produktach dla dzieci

Czekamy na ciebie ツ  

Tagi do wpisu
,
napisany przez
Więcej od Małgorzata Walter
Torba na kasztany… i nie tylko
Jesień – raz deszcz, raz słonko, ale jedno jest pewne – będą...
Czytaj więcej
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.