Tapeta w pokoju dziecka – wnętrze jak ze snu

tapeta
Tapeta w pokoju dziecka – wnętrze jak ze snu
Czy tapeta to dobry wybór do pokoju dziecka? Czy ciężko jest umieścić ją samodzielnie na ścianie? Sprawdź w naszym artykule.

Urządzając pokój dziecięcy, stajemy przed wieloma wyborami. Jaka podłoga, farba czy tapeta? A może obie? Zanim przejdziemy do pełnego wyposażenia wnętrza, dobrze jest przygotować ściany. Podstawą będą poprawnie ugruntowane powierzchnie, które pozwolą nam na wygodną i efektywną pracę. Czemu o tym wspominam? Wszystko dlatego, że naszym dzisiejszym testem jest tapeta od firmy Humpty Dumpty. Aktualnie w przygotowaniu jest pokój naszego testera Antka – tutaj motywem przewodnim będzie las. Humpty Dumpty pozwoliło nam wybrać z bardzo szerokiego asortymentu, a my – tester wraz z rodziną postanowiliśmy sprawdzić, jak będzie się ją kleiło „po domowemu”. Dzisiaj będzie rodzinnie i bardzo pracowicie. Zapraszam do lektury!

Pudełko pełne kropek

tapeta
Painted Dots z kolekcji Greenway

Zacznijmy od tego, że złożyliśmy u Humpty Dumpty zamówienie z dokładnym projektem pokoju (pokierowali nas nawet odnośnie poprawek, które się wkradły). Tapeta, która ma zawisnąć u testera w pokoiku to Painted Dots, czyli zielone kropki w stylu „malowanych”. Wybraliśmy ją, ponieważ jedna ze ścian jest w ciemnej zieleni, a pozostałe są białe. W ten sposób miało się pojawić łączenie obu stron.

tapeta
Instrukcja lekka niczym chmurka 😉

W opakowaniu mamy rolki, które są przycięte dokładnie do ścian (wierzcie mi – to oszczędza wiele pracy, gdy wszystko jest wymierzone i nie trzeba dodatkowo ciąć pasów). Wita nas też instrukcja „z chmurką”, w której mamy dokładnie opisane – jakich narzędzi użyć, z jakiego kleju skorzystać i jak kłaść tapetę.

tapety
Profesjonalny i dokładny projekt

Projekt, który został profesjonalnie przygotowany pokazuje nam dokładnie, który pas jest przeznaczony do której części ściany. Widzimy wymiary i możemy dobrze wszystko zaplanować jeszcze przed pracą.


Painted Dots – malowane kropki

jeśli też chcesz poznać wszystkie ich parametry


Mistrz budowy

tapeta

Nasz tester Antek jest mistrzem budowy i kontroluje dokładnie każdy krok i ruch naszych pracowników. Sprawdza czy tapety się dobrze rozwijają, czy pędzle mają odpowiednie włosie, a klej konsystencję. Oczywiście taki nadzór pozwoli nam zrobić wszystko perfekcyjnie.

tapeta
tapeta

Zgodnie z instrukcją zaczynamy od zwilżenia za pomocą pędzla części bez nadruku, ma to w późniejszym czasie ułatwić klejenie. Sam klej przygotowujemy w proporcjach i według instrukcji na opakowaniu (tester Antek nadzoruje!).

tapeta
tapeta

Kolejnym etapem jest przykładanie, dopasowywanie i przyklejanie tapet. Tutaj Antek wciela się w rolę nadzorcy i pilnuje, by rodzice dokładnie wykonali zalecenia, w końcu w jego pokoju wszystko musi być idealnie. Sprawdzamy dokładnie, czy nie ma bąbli powietrza pod tapetą, a następnie przy pomocy wałka do tapet – przyciskamy. Idzie nam to co prawda mniej sprawnie niż profesjonalistom, ale wierz mi! Dasz radę 🙂 Mały tester – mistrz budowy i remontu i wszystko pójdzie, jak należy.

tapeta
tapeta

Zgodnie z zaleceniami naklejamy tapety na zakładkę i ewentualnie wyrównujemy przy oknach i parapecie. Wszystko idzie sprawnie dzięki wcześniejszemu przygotowaniu przez Humpty Dumpty.


Ogromny wybór tapet

niezwykłe wzory, które upiększą pokój twojego dziecka znajdziesz

Podsumowanie

tapeta

Warstwa, po warstwie. Ciężka praca rodziny i testera – to wszystko nagrodziło nas dobrym wykonaniem, a Humpty Dumpty zapewniło jakość i piękną estetykę. Mieliśmy ogromny problem przy wyborze czegoś z ich oferty – a to dlatego, że jest tam wiele pięknych motywów, które wpasują się w dużą ilość wnętrz. Pokój dziecięcy zyska wiele dzięki stylowej tapecie. Wybierz to, co będzie ci potrzebne – coś delikatnego, co świetnie wypełni ściany, jak w naszym przypadku lub mocny motyw główny całego pokoju. Pomieszczenie zmieni się nie do poznania, a twój mały tester nie będzie chciał z niego wychodzić 😉

tapeta

Tapeta, którą testowaliśmy to Painted Dots, znajdziesz ją TUTAJ.
A TU znajdziesz ogromny wybór tapet, które upiększą pokój twojego dziecka.

A może masz już tapetę i szukasz czegoś, co tylko delikatnie nada stylu twojemu wnętrzu? Sprawdź nasz poprzedni artykuł: Na tę ozdobę zawsze znajdziesz miejsce!


Produkty dla dzieci to nasza pasja i radość – codziennie rozmawiamy o nich i jako rodzice dzielimy się informacjami. Jeżeli jesteś rodzicem i chciałbyś się czegoś dowiedzieć albo podzielić wiedzą i opiniami, dołącz do naszej grupy na Facebooku. Rozmowa to fajna sprawa ツ  
Wpokoiku.pl – grupa – rozmawiamy o produktach dla dzieci

Czekamy na ciebie ツ  


Tagi z historii
,
Stworzone przez
Więcej od Małgorzata Walter

Czytanie na trawie

Ogród, plaża czy polana to świetne miejsce by sięgnąć po książkę z...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *