Tapeta w pokoju dziecka – wnętrze jak ze snu

tapeta
Tapeta w pokoju dziecka – wnętrze jak ze snu
Czy tapeta to dobry wybór do pokoju dziecka? Czy ciężko jest umieścić ją samodzielnie na ścianie? Sprawdź w naszym artykule.

Urządzając pokój dziecięcy, stajemy przed wieloma wyborami. Jaka podłoga, farba czy tapeta? A może obie? Zanim przejdziemy do pełnego wyposażenia wnętrza, dobrze jest przygotować ściany. Podstawą będą poprawnie ugruntowane powierzchnie, które pozwolą nam na wygodną i efektywną pracę. Czemu o tym wspominam? Wszystko dlatego, że naszym dzisiejszym testem jest tapeta od firmy Humpty Dumpty. Aktualnie w przygotowaniu jest pokój naszego testera Antka – tutaj motywem przewodnim będzie las. Humpty Dumpty pozwoliło nam wybrać z bardzo szerokiego asortymentu, a my – tester wraz z rodziną postanowiliśmy sprawdzić, jak będzie się ją kleiło „po domowemu”. Dzisiaj będzie rodzinnie i bardzo pracowicie. Zapraszam do lektury!

Pudełko pełne kropek

tapeta
Painted Dots z kolekcji Greenway

Zacznijmy od tego, że złożyliśmy u Humpty Dumpty zamówienie z dokładnym projektem pokoju (pokierowali nas nawet odnośnie poprawek, które się wkradły). Tapeta, która ma zawisnąć u testera w pokoiku to Painted Dots, czyli zielone kropki w stylu „malowanych”. Wybraliśmy ją, ponieważ jedna ze ścian jest w ciemnej zieleni, a pozostałe są białe. W ten sposób miało się pojawić łączenie obu stron.

tapeta
Instrukcja lekka niczym chmurka 😉

W opakowaniu mamy rolki, które są przycięte dokładnie do ścian (wierzcie mi – to oszczędza wiele pracy, gdy wszystko jest wymierzone i nie trzeba dodatkowo ciąć pasów). Wita nas też instrukcja „z chmurką”, w której mamy dokładnie opisane – jakich narzędzi użyć, z jakiego kleju skorzystać i jak kłaść tapetę.

tapety
Profesjonalny i dokładny projekt

Projekt, który został profesjonalnie przygotowany pokazuje nam dokładnie, który pas jest przeznaczony do której części ściany. Widzimy wymiary i możemy dobrze wszystko zaplanować jeszcze przed pracą.


Painted Dots – malowane kropki

jeśli też chcesz poznać wszystkie ich parametry


Mistrz budowy

tapeta

Nasz tester Antek jest mistrzem budowy i kontroluje dokładnie każdy krok i ruch naszych pracowników. Sprawdza czy tapety się dobrze rozwijają, czy pędzle mają odpowiednie włosie, a klej konsystencję. Oczywiście taki nadzór pozwoli nam zrobić wszystko perfekcyjnie.

tapeta
tapeta

Zgodnie z instrukcją zaczynamy od zwilżenia za pomocą pędzla części bez nadruku, ma to w późniejszym czasie ułatwić klejenie. Sam klej przygotowujemy w proporcjach i według instrukcji na opakowaniu (tester Antek nadzoruje!).

tapeta
tapeta

Kolejnym etapem jest przykładanie, dopasowywanie i przyklejanie tapet. Tutaj Antek wciela się w rolę nadzorcy i pilnuje, by rodzice dokładnie wykonali zalecenia, w końcu w jego pokoju wszystko musi być idealnie. Sprawdzamy dokładnie, czy nie ma bąbli powietrza pod tapetą, a następnie przy pomocy wałka do tapet – przyciskamy. Idzie nam to co prawda mniej sprawnie niż profesjonalistom, ale wierz mi! Dasz radę 🙂 Mały tester – mistrz budowy i remontu i wszystko pójdzie, jak należy.

tapeta
tapeta

Zgodnie z zaleceniami naklejamy tapety na zakładkę i ewentualnie wyrównujemy przy oknach i parapecie. Wszystko idzie sprawnie dzięki wcześniejszemu przygotowaniu przez Humpty Dumpty.


Ogromny wybór tapet

niezwykłe wzory, które upiększą pokój twojego dziecka znajdziesz

Podsumowanie

tapeta

Warstwa, po warstwie. Ciężka praca rodziny i testera – to wszystko nagrodziło nas dobrym wykonaniem, a Humpty Dumpty zapewniło jakość i piękną estetykę. Mieliśmy ogromny problem przy wyborze czegoś z ich oferty – a to dlatego, że jest tam wiele pięknych motywów, które wpasują się w dużą ilość wnętrz. Pokój dziecięcy zyska wiele dzięki stylowej tapecie. Wybierz to, co będzie ci potrzebne – coś delikatnego, co świetnie wypełni ściany, jak w naszym przypadku lub mocny motyw główny całego pokoju. Pomieszczenie zmieni się nie do poznania, a twój mały tester nie będzie chciał z niego wychodzić 😉

tapeta

Tapeta, którą testowaliśmy to Painted Dots, znajdziesz ją TUTAJ.
A TU znajdziesz ogromny wybór tapet, które upiększą pokój twojego dziecka.

A może masz już tapetę i szukasz czegoś, co tylko delikatnie nada stylu twojemu wnętrzu? Sprawdź nasz poprzedni artykuł: Na tę ozdobę zawsze znajdziesz miejsce!


Produkty dla dzieci to nasza pasja i radość – codziennie rozmawiamy o nich i jako rodzice dzielimy się informacjami. Jeżeli jesteś rodzicem i chciałbyś się czegoś dowiedzieć albo podzielić wiedzą i opiniami, dołącz do naszej grupy na Facebooku. Rozmowa to fajna sprawa ツ  
Wpokoiku.pl – grupa – rozmawiamy o produktach dla dzieci

Czekamy na ciebie ツ  


Tagi do wpisu
,
napisany przez
Więcej od Małgorzata Walter
Torba na kasztany… i nie tylko
Jesień – raz deszcz, raz słonko, ale jedno jest pewne – będą...
Czytaj więcej
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.