Układanki drewniane – poznajemy otaczający nas świat

układanki drewniane
Puzzle, układanki czy gry typu memory pomagają rozwijać pamięć najmłodszych, ćwiczyć ich zdolności manualne czy cierpliwość. Te, które dla Ciebie wybrałam, pozwalają zdobyć dziecku jeszcze jedną umiejętność - dostarczają wiedzy o przyrodzie.

Oczywiście, większość dzieci nie lubi się uczyć, dlatego wiedzę najlepiej “przemycać” im podczas zabawy. Tym razem przygotowałam gry, które mogą pomóc zrobić z Twojego dziecka małego przyrodnika, a przynajmniej bardzo zainteresować go otaczającą go przyrodą. Układanki drewniane, jakie znajdziesz w Puls-Art, to klucz do nauki rodzajów drzew, jakie możesz spotkać w polskich lasach czy kwiatów z polskich łąk.

Układanki drewniane – jakie gry wybrać?

Wybór układanek i gier jest ogromny. Dziecko może poznawać, dzięki nim zwierzęta i rośliny. Ja na dziś wybrałam 4 rodzaje takich gier. Która z nich najbardziej przypadnie do gustu Twojemu dziecku? Zaczynamy przegląd!

Gra edukacyjna – memory drzewa

Założę się, że w dzieciństwie grałaś w grę memo. Wiesz też pewnie, że gra polega na odkrywaniu par tych samych obrazków i jej główną zaletą jest ćwiczenie pamięci. W tej wersji gry, którą Ci teraz pokazuję – dzieci będą trenować nie tylko swoją pamięć, ale będą także uczyć się nazw gatunków drzew. Pomogą im w tym przepiękne obrazki prezentujące na przykład liście drzew czy ich owoce, które łączy się w pary.

Makiety drzew – mini

Dzięki tej mini grze dziecko może poznać aż 16 gatunków drzew: kasztanowiec zwyczajny, grab pospolity, brzoza brodawkowata, buk zwyczajny, sosna pospolita, jodła pospolita, dąb bezszypułkowy, sosna wejmutka, robinia akacjowa, klon zwyczajny, wierzba biała, topola osika, lipa drobnolistna, świerk pospolity, daglezja zielona, modrzew europejski. Przyznam się Wam, że przed poznaniem tej gry, sama miałabym kłopot z rozpoznaniem wszystkich tych gatunków.
Na szczęście na ratunek wszystkim małym i dużym pasjonatom przyrody przychodzą te makiety wykonane z drewna sosnowego. Dzięki nim bardzo szybko można zapamiętać zarówno nazwy gatunków, jak i wygląd liści i owoców.

Karty trójdzielne – drzewa

Kolejna zabawa, która nauczy dzieci rozpoznawać nazwy i gatunki drzew – karty inspirowane pedagogiką Montessori. Na poszczególnych kartach znajdziesz obrazki, obrazki z podpisem i same podpisy. To zabawa dla dzieci w różnym wieku, ponieważ oprócz poznawania drzew, najmłodsi mogą uczyć się czytać, wypowiadać nazwy drzew, rozwijać motorykę ręka-oko.

Karty trójdzielne – kwiaty

Jako ostatnie w tym artykule chciałabym Ci pokazać układanki drewniane, dzięki którym poznajemy najpopularniejsze polskie kwiaty. To taki sam zestaw, jak wspomniany przeze mnie przed chwilą zestaw kart z motywem drzew – w tym również znajduje się 18 kart. Za pomocą takich kart dzieci poznają rodzaje kwiatów, co później może być wykorzystywane na przykład do zabawy przy wspólnych wiosennych spacerach.

Podsumowanie

Jak widzisz, ilość układanek drewnianych, które pomagają zdobywać dodatkowa wiedzę, jest bardzo duża. Możesz dopasowywać je do wiedzy i umiejętności swojej pociechy. Ja takie rozwijające zabawki polecam bardzo często, nie inaczej jest tym razem.
Dodatkowym plusem akurat tych gier jest ich wykonanie. Robione są z prawdziwego, pachnącego lasem drzewa, a namalowane na nich obrazki są prześliczne. Dzięki ich jakości będą to zabawki, które mogą przetrwać u Ciebie długie lata.


Dzieci się rozwijają, a do tego bardzo szybko rosną! O krzesełku do karmienia, które dopasowuje się do wzrostu naszej pociechy, przeczytacie w artykule: Krzesełko do karmienia, które rośnie z dzieckiem.


Produkty dla dzieci to nasza pasja i radość – codziennie rozmawiamy o nich i jako rodzice dzielimy się informacjami. Jeżeli jesteś rodzicem i chciałbyś się czegoś dowiedzieć albo podzielić wiedzą i opiniami, dołącz do naszej grupy na Facebooku. Rozmowa to fajna sprawa ツ  
Wpokoiku.pl – grupa – rozmawiamy o produktach dla dzieci

Czekamy na ciebie ツ  

Tagi do wpisu
napisany przez
Więcej od Agnieszka Pastuszka
Katalog świąteczny
Przygotowaliśmy katalog elektroniczny z myślą o zbliżających się świętach. Znajdziemy w nim...
Czytaj więcej
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.