Wydawnictwo dla dzieci – miejsce magii, radości i nauki

Wydawnictwo Skrzat ponownie wysłało do nas książeczki do przeczytania i zaopiniowania :) Tym razem otrzymaliśmy serię „Przedszkole Pani Matyldy”. O czym opowiadają te historie i czego uczą?

Wydawnictwo dla dzieci przyszykowało nam prawdziwą frajdę!

Wydawnictwo dla dzieci Skrzat to firma, którą kochamy. Muszę przyznać, że sama czerpię dużą radość z czytania książeczek moim dzieciom. Patrzenie, jak maluchy przeżywają przygody bohaterów daje mi niesamowitą radość i rozpiera mnie duma, bo na moich oczach dzieją się najbardziej kreatywne rzeczy na świecie i… najprawdziwsze emocje. ? Zobaczcie więc, jak dzięki książkom od Skrzata:

Kacper i prawa dziecka

czytanie-ksiazki-z-dzieckiem

Na pierwszy rzut oka ciekawość wzbudza okładka tej książeczki w twardej oprawie. Znajdują się na niej zamyślone postacie dzieci, których mimika sugeruje, że szukają odpowiedzi na nurtujące je pytania. Oraz przemiła Pani Matylda, której przyjazny wyraz twarzy wyraża zarówno troskę, jak i ogromną chęć pomocy na zagwozdki maluchów. Ta książka to jedna z nowości, jaką proponuje Wydawnictwo Skrzat – moja ulubiona firma. Książeczka przeznaczona jest dla dzieciaków od 3 roku życia.

Kacper i prawa dziecka reprezentuje książeczki dla dzieci, które w fantastyczny sposób odpowiedzą wyczerpująco na pytania: Co? Jak? Dlaczego? Każdy z nas, rodziców słyszy je kilka a nawet kilkadziesiąt razy dziennie. Na szczęście bajka ta przychodzi nam z pomocą. Opowiada o przekochanej nauczycielce i niesamowitych przedszkolach, dzięki czemu nasze maluchy mogą świetnie wczuć się w ich rolę.

ksiazki

Pomocne książeczki

z serii „Przedszkole Pani Matyldy”

Jednak przede wszystkim książka uświadamia i przypomina, że zarówno dorośli, jak i dzieci mają swoje prawa. Pomaga je nazwać i pokazuje jak o nich mówić. Oswaja z dorosłymi rozmowami i uczy, jak delikatnie odmówić owsianki czy odeprzeć buziaki cioci. A nam rodzicom wskazuje dlaczego szkraby nie mogą mieć zapełnionego grafiku. Nam spodobała się bardzo – zarówno ze względu na wartościową treść, jak i piękne grafiki, z których szczególnie zadowolone są dzieci.

Ignaś i wielkie emocje

ksiazki-dzieci-czytaja

Druga książka z nowości od mojego ukochanego wydawnictwa dla dzieci, którą mieliśmy możliwość przeczytać. Idealna dla maluchów już od 3 roku życia. Zamknięta w twardej oprawie. Przyciąga swoją barwną okładką, która przedstawia dzieci mające różne emocje wymalowane na swoich buźkach i oczywiście niezawodną nauczycielkę – Panią Matyldę, która ma już gotowy plan jak je uspokoić i pomóc przedszkolakom.

czytanie-ksiazki-z-dzieckiem-ksiazka

W książeczce odnajdziemy odpowiedzi na najczęstsze pytania małych odkrywców: Co?, Jak?, Dlaczego? Znajduje się w niej także dużo informacji o emocjach, jak niepokój, samolubność i euforia. Bajki dla dzieci zawarte w tej książce pomogą maluchom zrozumieć, dlaczego warto mówić o swoich emocjach i potrzebach. A opisana w niej historia o pikniku rodzinny czy loterii z fantami są genialne. Podczas czytania poznaliśmy mnóstwo atrakcji, ale przede wszystkim ogrom różnych uczuć. Uważam że, Ignaś i wielkie emocje od wydawnictwa dla dzieci Skrzat to najlepszy sposób nauki naszych szkrabów w kwestii uczuć, które towarzyszą nam każdego dnia.

Zosia i złote serce

ksiazki-dla-dzieci

Trzecia z propozycji od Wydawnictwa Skrzat dla przedszkolaków i dzieci od 3 roku, także w twardej oprawie, co jest niesamowitym atutem. Bardzo kolorowa szata graficzna okładki ma magiczną moc przyciągania. Od razu chcieliśmy się przekonać, co też kryje się w środku tej książeczki. Wracając do okładki – znajduje się na niej oczywiście niezawodna Pani Matylda oraz maluchy. Wszyscy trzymają wielkie serce. Ilustracja bardzo skupia uwagę — dzieci, jak i dorosłych, o czym sami się przekonaliśmy.

O czym opowiada książka Zosia i złote serce z księgarni dla dzieci? Otóż pozytywnie zaskakuje i wyjaśnia znaczenie frazeologizmów. Tłumaczy czym właściwie są związki frazeologiczne. Zachęca dzieci nie tylko do nauki czytania, ale otwiera przed nimi piękny, barwny i bardzo bogaty świat języka polskiego. To fenomenalna propozycja dla ciekawskich świata maluchów.

ksiazki-dla-dzieci

Pomocne książeczki

z serii „Przedszkole Pani Matyldy”

Wydawnictwo Skrzat, przesyłając książeczki z serii Przedszkole Pani Matyldy uczyniło nam niesamowitą przyjemność. To genialne, estetycznie wykonane książki o bogatej, acz prostej treści. Od momentu spojrzenia na okładkę chce się zajrzeć do środka książki. Bogata szata graficzna, odpowiedzi na wiele pytań i możliwość nauki czytania przez malucha sprawiły, że bajki te skradły nasze serca. A dzieci stwierdziły, że chętnie dołączyłyby do przedszkola Pani Matyldy.

Polecam Wam również przepiękne książeczki dla dzieci o tematyce świątecznej. O tym, które z nich podbiły serca naszych maluchów przeczytasz w artykule „Świąteczne książki dla dzieci — zaczytaj się w magii Świąt.”

napisany przez
Więcej od Sara Duszyńska
Retrus
Zobacz najlepszą ofertę wózków dziecięcych w Retrus, który od lat tworzy z...
Czytaj więcej
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.