Wyprawka dla noworodka i mamy – akcesoria i artykuły higieniczne dla kobiet

Przed Wami druga część serii artykułów o tym, co powinnyście zabrać do porodu dla samych siebie. Tym razem rozejrzałam się dla Was za artykułami higienicznymi i akcesoriami, które okażą się niezbędne podczas pobytu w szpitalu.

Nasza wyprawka dla noworodka i mamy rozrasta się. Tym razem zajęłam się kwestią tego, że w czasie porodu i połogu każda z kobiet musi wyjątkowo dbać o swoją higienę. Nie wystarczą tu zwykłe, używane na co dzień produkty. Dlatego wyszukałam dla Was produkty z pięciu kategorii. Wśród nich znalazły się wyłącznie propozycje godne polecenia. Wiem o tym, bo sama korzystałam z porad innych doświadczonych mam.

Jeśli chcesz dostać cały eBook “Wyprawka dla noworodka i Mamy. Część I – Mama” to odbierzesz go za darmo TUTAJ.

Wyprawka dla noworodka i mamy – akcesoria i artykuły higieniczne dla kobiet

Wybierając akcesoria i artykuły do szpitala, cofnęłam się troszkę do poprzedniej części ebooka dotyczącej ubrań (Przeczytacie ją tutaj: Wyprawka dla noworodka i mamy. Część I – ubrania dla mamy). Mianowicie na początek postanowiłam przyjrzeć się dla Was kapciom i skarpetkom. Dalej znajdziecie polecane przeze mnie ręczniki, wkładki laktacyjne, osłonki na piersi i podkłady higieniczne. Nie zabrakło więc niczego, co młoda mama powinna mieć ze sobą, by dbać o swoją higienę.

To także rzeczy, dzięki którym będziecie czuć się komfortowo i możecie ułatwić sobie pierwsze dni z maluszkiem. Na docenienie w tej kwestii zasługują przede wszystkim nakładki żelowe na sutki, w dalszej części artykułu, dowiecie się dlaczego.

 

Kapcie i skarpetki

Tak jak obiecałam, tę część artykułu rozpoczynam od małego powrotu do naszej garderoby. Na początek kapcie, a dokładniej rzecz ujmując klapki basenowe, których jak widzicie mamy duży wybór. Pakując się do porodu kapcie materiałowe zostawcie w domu, tam gdzie ich miejsce.

Nie zapomnijcie także o kilku parach skarpetek. Ja przygotowałam dla Was propozycję zarówno dla kobiet, które lubią wyróżnić się z tłumu, jak i dla tych, które do szpitala wolą wybrać coś typowo medycznego – skarpetki bezuciskowe o specjalnym splocie.

Basenowe klapki, dostępne też w kolorze ciemnego różu.

 

Lekkie klapki nie zajmą dużo miejsca w bagażu.

Klapki z tworzywa EVA z wyprofilowaną podeszwą.

Skarpetki w bardzo kobiece wzory.

Bezuciskowe skarpetki bawełniane.

Ręczniki

Pakując torbę nie możecie zapomnieć o ręczniku. I to nie jednym. Na pewno weźcie duży ręcznik kąpielowy i mniejszy do wycierania twarzy czy rąk. Przydadzą się także ręczniki papierowe do pielęgnacji krocza po porodzie. Sprawdzają się one podczas codziennej kąpieli i jest to rozwiązanie, które zapobiegnie poplamieniu zwykłych ręczników krwią.

Duży ręcznik kąpielowy o wymiarach 70×140 cm.

Zestaw 3 małych ręczników do twarzy czy rąk.

Antybakteryjny ręcznik medyczny o wymiarach 30×50 cm.

Zestaw 30 jednorazowych ręczników odpornych na zmoczenia.

Jednorazowe ręczniki do higieny po porodzie.

Wkładki laktacyjne

W torbie młodej mamy karmiącej nie może ich zabraknąć. Dzięki nim będziecie czuły się komfortowo w każdej sytuacji. Zapobiegają przeciekaniu przez ubranie pokarmu z piersi. Są zwykle samoprzylepne, dlatego utrzymają się na Waszych piersiach tak długo, ile będziecie chciały. Niektóre z nich mają także specjalne wycięcia, które zapewniają bliższy kontakt mamy z maluszkiem podczas karmienia.

Jednorazowe wkładki na dzień z trójwarstwowym wnętrzem.

Biodegradowalne wkładki ze 100% bawełny.

Żelowe, ultracienkie wkładki, które doskonale dopasowują się do kształtu ciała.

Beżowe wkładki, które można zakładać na dzień lub na noc.

Jednorazowe wkładki z samoprzylepnym paskiem utrzymującym je w miejscu.

Osłonki na piersi

Wielokrotnie słyszałam opowieści młodych mam o “małych piraniach”. Tak najczęściej określają one swoje dzieci, które nie do końca radzą sobie jeszcze z opanowaniem sztuki jedzenia. Ratunkiem okazują się silikonowe osłonki na obolałe sutki. Są one przygotowywane w taki sposób, by nie zmieniały smaku mleka. W tym rozdziale znajdziecie również moją podpowiedź ratującą obolałe piersi już po karmieniu, czyli termożelowe okłady.

Nakładki wykonane z bardzo cienkiego silikonu.

Niewpływające na smak pokarmu osłonki z miękkiego silikonu.

Muszle laktacyjne do zbierania pokarmu podczas karmienia.

Ich wycięte boki pozwalają na bliższy kontakt dziecka z mamą.

Termożelowy okład na piersi przydatny przy obrzękach.

Podkłady poporodowe

W czasie tuż po porodzie niezbędne będzie korzystanie z podkładów poporodowych. Ich zadanie jest podobne do tradycyjnych podpasek, jednak różnią się znacznie wyjątkową chłonnością. Wybierając podkłady na okres połogu, pamiętajcie, żeby zwrócić uwagę na rodzaj materiału, z jakiego są wykonane, ponieważ nie może on podrażniać okolic intymnych.

Doskonałe na okres połogu i po zabiegach ginekologicznych.

Dwuwarstwowe podkłady zapewniające wyjątkową chłonność.

Podkłady do stosowania jako ochrona łóżek czy materacy przed zabrudzeniem.

Oddychające podkłady z chłonnym wkładem żelowym.

Wykonane z delikatnego materiału, który nie podrażnia skóry.

Ten artykuł jest drugą częścią ebooka, który w całości odbierzecie już 30 marca. Nie zwlekajcie i zapiszcie się: “Wyprawka dla noworodka i Mamy. Część I – Mama” – odbierz darmowego ebooka.

Tagi do wpisu
napisany przez
Więcej od Agnieszka Pastuszka
Ubranka do wyprawki do szpitala – co zabrać na pierwsze dni
Z poprzedniej serii artykułów wyprawkowych wiesz już pewnie, czego nie możesz zapomnieć...
Czytaj więcej
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.