Dzisiejszy artykuł przeznaczony jest dla małych inżynierów – czyli właściwie dla każdego dziecka. W końcu badanie świata nie ma końca, a nowe odkrycia napędzają do poszukiwania kolejnych i kolejnych. Mapy Szkolne (znane także jako Stiefel Eurocart) podesłały mi klocki marki K’ Nex Education. Udało nam się z Natalką przetestować je u Oli. Czego możecie się spodziewać? Zapraszam do lektury.
Sprawdzamy z Natalką dokładnie klocki K’ Nex!
Nowe klocki!
Zacznijmy od opakowania, które przypomina pojemnik na narzędzia, a więc pierwsze motywy dla młodych techników już pobudzają. Każdy tata ma skrzynkę na śrubokręty, klucze itp., a w niej jest mnóstwo ciekawych szpargałów, które dzieciaki pragną przetestować na wszystkim, co znajdą dookoła. W tym przypadku możesz im dać pełen dostęp do tej konkretnej i patrzeć z satysfakcją jak działają.
Instrukcja zawiera obszerny i dokładny opis budowy maszyn
W środku znajdujemy instrukcję, która obrazowo pokazuje, jak złożyć różne konstrukcje. Jest to model „Maszyny proste”, a więc wszelkie huśtawki, możliwości używania dźwigni czy kół. Ten zestaw przeznaczony jest dla dzieci powyżej 8 roku życia – Natalka ma troszkę mniej, ale się nie poddawała i była pod naszym czujnym okiem. Do wieku jeszcze wrócimy, tymczasem zobacz, ile w środku jest elementów!
Elementów jest mnóstwo, tylko który pasuje do czego?
Klocki są bardzo różnorodne i na pierwszy rzut oka… nie wiadomo co z nimi zrobić! Ja się niestety poddałam, Ola próbowała z Natalką działać, ale też ją to przerosło. To jednak nic, ponieważ nasza mała pani inżynier nadal dzielnie pracowała. Klocki spodobały jej się na tyle, że „odleciała” i kompletnie ignorowała otoczenie Najważniejsza była nauka!
Denver jak zwykle też chciał się pobawić
Jak to złożyć?
Gdybym miała nieco więcej czasu, zapewne wczytałabym się w instrukcję i stworzyłybyśmy coś naprawdę niezwykłego. Tymczasem musiałam się zadowolić tym, że mogę je obejrzeć. Właściwie to wszyscy byli nimi zainteresowani – mała Zoja i kot Denver również, chociaż dla nich nie były kompletnie przeznaczone
Pragniesz, by twoje dziecko się rozwijało i poznawało tajniki nauki? Serdecznie polecam ci te klocki. Są również inne wersje (np. Organizmy i cykle życiowe czy Środki transportu). Co do wieku – bardzo mocno trzymałabym się informacji na opakowaniu. 8+ to jednak 8+ i dziecko w tym wieku podejdzie lepiej do tej zabawki, a zarazem wyciągnie z niej pełen potencjał. Jeśli chciałabyś coś dla mniejszego dziecka – Środki transportu są już od 3 lat.
Poziom trudności jest zdecydowanie dla dzieci 8+
Jak Ci się podobała zabawa w małego inżyniera? Może już masz swój pomysł na to, jakie urządzenia można zbudować? A może już coś konstruujesz w domu ze swoim maluchem? Daj znać lub pochwal się w komentarzu!
Produkty dla dzieci to nasza pasja i radość – codziennie rozmawiamy o nich i jako rodzice dzielimy się informacjami. Jeżeli jesteś rodzicem i chciałbyś się czegoś dowiedzieć albo podzielić wiedzą i opiniami, dołącz do naszej grupy na Facebooku. Rozmowa to fajna sprawa ツ
Wpokoiku.pl – grupa – rozmawiamy o produktach dla dzieci
Czekamy na ciebie ツ