Wyzwanie dla małego inżyniera

knex
Wyzwanie dla małego inżyniera
Świat nauki wydaje się zbyt skomplikowany dla maluszka? Nic z tego, te klocki sprawią, że twoje dziecko poczuje się jak prawdziwy inżynier.

Dzisiejszy artykuł przeznaczony jest dla małych inżynierów – czyli właściwie dla każdego dziecka. W końcu badanie świata nie ma końca, a nowe odkrycia napędzają do poszukiwania kolejnych i kolejnych. Mapy Szkolne (znane także jako Stiefel Eurocart) podesłały mi klocki marki K’ Nex Education. Udało nam się z Natalką przetestować je u Oli. Czego możecie się spodziewać? Zapraszam do lektury.

klocki
Sprawdzamy z Natalką dokładnie klocki K’ Nex!

Nowe klocki!

Zacznijmy od opakowania, które przypomina pojemnik na narzędzia, a więc pierwsze motywy dla młodych techników już pobudzają. Każdy tata ma skrzynkę na śrubokręty, klucze itp., a w niej jest mnóstwo ciekawych szpargałów, które dzieciaki pragną przetestować na wszystkim, co znajdą dookoła. W tym przypadku możesz im dać pełen dostęp do tej konkretnej i patrzeć z satysfakcją jak działają.

klocki
klocki
Instrukcja zawiera obszerny i dokładny opis budowy maszyn

W środku znajdujemy instrukcję, która obrazowo pokazuje, jak złożyć różne konstrukcje. Jest to model Maszyny proste, a więc wszelkie huśtawki, możliwości używania dźwigni czy kół. Ten zestaw przeznaczony jest dla dzieci powyżej 8 roku życia – Natalka ma troszkę mniej, ale się nie poddawała i była pod naszym czujnym okiem. Do wieku jeszcze wrócimy, tymczasem zobacz, ile w środku jest elementów!

klocki
klocki
Elementów jest mnóstwo, tylko który pasuje do czego?

Klocki są bardzo różnorodne i na pierwszy rzut oka… nie wiadomo co z nimi zrobić! Ja się niestety poddałam, Ola próbowała z Natalką działać, ale też ją to przerosło. To jednak nic, ponieważ nasza mała pani inżynier nadal dzielnie pracowała. Klocki spodobały jej się na tyle, że „odleciała” i kompletnie ignorowała otoczenie 😉 Najważniejsza była nauka!

klocki
klocki
Denver jak zwykle też chciał się pobawić 😉

Jak to złożyć?

Gdybym miała nieco więcej czasu, zapewne wczytałabym się w instrukcję i stworzyłybyśmy coś naprawdę niezwykłego. Tymczasem musiałam się zadowolić tym, że mogę je obejrzeć. Właściwie to wszyscy byli nimi zainteresowani – mała Zoja i kot Denver również, chociaż dla nich nie były kompletnie przeznaczone 😉

Jeśli chciałabyś zobaczyć je w ruchu, zapraszam Cię do obejrzenia filmiku, w którym Ola zaprezentuje też te klocki, a dodatkowo w 5 minucie znajdziesz plac zabaw, który został stworzony… przez dzieci! Młode umysły nie przestaną mnie nigdy zaskakiwać.

Pragniesz, by twoje dziecko się rozwijało i poznawało tajniki nauki? Serdecznie polecam ci te klocki. Są również inne wersje (np. Organizmy i cykle życiowe czy Środki transportu). Co do wieku – bardzo mocno trzymałabym się informacji na opakowaniu. 8+ to jednak 8+ i dziecko w tym wieku podejdzie lepiej do tej zabawki, a zarazem wyciągnie z niej pełen potencjał. Jeśli chciałabyś coś dla mniejszego dziecka – Środki transportu są już od 3 lat.

klocki
klocki
Poziom trudności jest zdecydowanie dla dzieci 8+

Jak Ci się podobała zabawa w małego inżyniera? 🙂 Może już masz swój pomysł na to, jakie urządzenia można zbudować? A może już coś konstruujesz w domu ze swoim maluchem? Daj znać lub pochwal się w komentarzu! 🙂


Produkty dla dzieci to nasza pasja i radość – codziennie rozmawiamy o nich i dzielimy się jako rodzice informacjami o nich. Jeżeli jesteś rodzicem i chciałbyś się czegoś dowiedzieć, albo podzielić informacjami i opiniami dołącz do naszej grupy na facebooku. Rozmowa to fajna sprawa ツ  
Wpokoiku.pl – grupa – rozmawiamy o produktach dla dzieci

Czekamy na ciebie ツ  


Tagi z historii
, , ,
Stworzone przez
Więcej od wpokoiku wpokoiku

Twoje dziecko może zamieszkać z Superbohaterem

Czy wasze dzieciaki też mają bzika na punkcie Superbohaterów lub innych postaci...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *