Z piłką zabawy dla dobrej postawy – test piłki do ćwiczeń

piłka do ćwiczeń
Piłki gimnastyczne to sprzęt polecany dla dzieci i dorosłych do ćwiczeń na prawidłową postawę. Ćwiczenia na piłce wykonywać można w mieszkaniu, bo nawet wypoczywając na niej dbamy o kręgosłup.

Okazało się, że mogą wyglądać one ładnie i nie robić bałaganu we wnętrzu. Co zrobić, by piłka nie szpeciła wnętrza? Odpowiedź na to znalazła Magda, założycielka Kikam. Znajdziecie u niej piłki do ćwiczeń w designerskich materiałowych okryciach.

Jak spodobają się one naszemu testerowi? Sprawdzamy!

Pierwszy krok? Sprawdzamy jakość piłki do ćwiczeń

Na początek, tak jak z każdymi zabawkami dla dzieci, pierwszą testerką jest mama – Karolina, która sprawdza, czy produkt jest wykonany bezpiecznie. I pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne! 

Pasuje do każdego wnętrza

Piłkę z pokrowcem o niepowtarzalnym wyglądzie…

Czuć, że materiał, z którego wykonany został pokrowiec na piłkę jest wysokiej jakości. Do tego podwójne szwy, które gwarantują, że obszycie piłki nie zniszczy się podczas najbardziej szalonych harców. 

Mama była zachwycona jakością pokrowca na piłkę

Ubieramy naszą piłkę

Gdy jakość materiałów została potwierdzona przez Karolinę, można była zacząć pompować i ubierać piłkę. Tutaj praca była wspólna 🙂 Mama trzymała pompkę przy piłce, a Wiktor dzielnie pompował nogą. Później pomagał sobie też obiema rękami. Nawet przygotowanie piłki okazało się świetną zabawą 🙂

Wiktor dzielnie pomagał w “ubieraniu” piłki

Jak piłka do ćwiczeń sprawdziła się w zabawie?

Piłka ma już odpowiednią ilość powietrza, jest też już ładnie ubrana, a więc zaczynamy testowanie! Na początku trzeba ocenić, jaka piłka jest w dotyku. Okazuje się, że jest bardzo milutka! Wiktor z przyjemnością się do niej przytulał, co widzimy na zdjęciach z pierwszego testowania. Chłopiec długo nie mógł oderwać się od niej.

Następnie mały tester sprawdza, czy piłka wytrzyma szaloną zabawę. Wiktor bardzo chętnie przechodzi do tego etapu. Od razu zaczyna skakać po piłce, siadać na niej i się kłaść. Na szczęście piłka jest na tyle solidnie wykonana, że wytrzymała wszystko bez uszczerbku na zdrowiu 🙂 Piłka sprawdziła się nie tylko do turlania i skakania, ale także do spokojnego odpoczywania podczas oglądania bajek w TV.

Niezwykłe kolory

Chcesz, żeby Twoja piłka do ćwiczeń nie szpeciła wnętrza?

Jakie zalety ma piłka do ćwiczeń?

Przede wszystkim jest fajnym sposobem na ćwiczenia na prosta postawę. Wszystko dzięki temu, że nawet podczas odpoczynku na takiej piłce, ćwiczymy koordynację ruchową i równowagę. Wiktor upodobał sobie siedzenie na piłce podczas odpoczynku, nie tylko podczas zabawy.

Podsumowanie

Piłkę warto kupić zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Może jako prezent na zbliżające się Boże Narodzenie? Nasi najmłodsi mogą dbać dzięki niej o postawę, a my mamy, ćwicząc na niej, możemy zyskać zdrowy kręgosłup i szczupłą sylwetkę 🙂 I to, co ważne dla nas, piękne pokrowce doskonale wpasują się we wnętrze pomieszczeń, będąc dodatkową ozdobą. To bez wątpienia coś, co wyróżnia testowaną przez nas piłkę 🙂

Wygląd piłki bardzo spodobał się naszemu testerowi Jest ona bardzo kolorowa, jednak jej wzór jest na tyle stonowany, że ucieszył także mamę. Piłka w pokrowcu nie szpeci wnętrza salonu, jak zwykle wygląda to przy innych piłkach. Wręcz przeciwnie, nawet, gdy leży nieużywana, wygląda jak ozdoba. Wzorów do wyboru jest mnóstwo, dlatego znajdziemy na pewno coś, co będzie pasować do naszej aranżacji.


Na takiej piłce można na przykład posłuchać bajek czytanych przez mamę. Szukacie fajnych książkowych propozycji na święta? Więcej przeczytacie w naszym poprzednim artykule: Świąteczne książki dla dzieci – zaczytaj się w magii świąt

Produkty dla dzieci to nasza pasja i radość – codziennie rozmawiamy o nich i jako rodzice dzielimy się informacjami. Jeżeli jesteś rodzicem i chciałbyś się czegoś dowiedzieć albo podzielić wiedzą i opiniami, dołącz do naszej grupy na Facebooku. Rozmowa to fajna sprawa ツ  
Wpokoiku.pl – grupa – rozmawiamy o produktach dla dzieci

Czekamy na ciebie ツ  

napisany przez
Więcej od Agnieszka Pastuszka
Katalog świąteczny
Przygotowaliśmy katalog elektroniczny z myślą o zbliżających się świętach. Znajdziemy w nim...
Czytaj więcej
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.