Zabawka sensoryczna – test zabawki dla najmłodszych dzieci

zabawka sensoryczna
Zabawa i rozwój dziecka jednocześnie? Szukając właśnie takiej zabawki dla najmłodszych dzieci trafiłam na coś, co ćwiczy koordynacje ruchową malucha, motorykę, koncentrację, a także kreatywność!

Taką „mądrą” zabawkę sensoryczną znalazłam w sklepie internetowym

Zabawkoboty.

Wypróbowała ją jedna z naszych najmłodszych testerek – Pola. Zobaczcie, czego nauczyła się podczas testowania zabawki – Pracowni!

zabawka sensoryczna

Co to jest zabawka sensoryczna?

Przed testowaniem musimy zastanowić się, czym w ogóle są takie zabawki i jaka jest ich rola. Bo jak wiemy nie chodzi tu o samo zajęcie czasu najmłodszych. Zabawka sensoryczna ma dużo ważniejsze zadania! Działa ona na różne zmysły maluszków po to, by wspierać ich rozwój.


Zabawka sensoryczna

Fantastyczną zabawkę od Fat Brain Toy znajdziesz…


Na czym polega fenomen ich działania? Wybrałam jedną z takich zabawek dla najmłodszych dzieci i wraz z Polą sprawdziłam, czy zabawka sensoryczna będzie potrafiła zająć jej uwagę.

zabawka sensoryczna

Zaczynamy testowanie

Pola do zabawek plastikowych podchodzi bardzo nieufnie, ponieważ zwykle woli miękkie przytulanki. I tu od samego początku bardzo się zdziwiłam. Mnóstwo kolorów i fantazyjne kształty od razu zaciekawiły małą testerkę. Jeszcze zanim zabawka została wyjęta z opakowania, Pola wskazywała na nią rączką, próbując ją zdobyć 🙂

zabawka sensoryczna

Jak to działa?

zabawka sensoryczna

A co to za kolorowe kulki? Pola, gdy tylko dostaje Pracownię od razu bierze się za sprawdzanie wszystkich jej funkcji. Do sprawdzenia ma bardzo dużo, bo każdy z kolorowych elementów działa zupełnie inaczej! Pola jak najszybciej bierze się do zabawy, by przetestować je wszystkie.

zabawka sensoryczna
Pola długo „badała” nietypową fakturę zabawki

Na początek wciska różowo-niebieską kulkę, która najbardziej odstaje od zabawki. A kuku! Gdy jedna z kulek zostaje dociśnięta, to druga wyskakuje z zabawki, i na odwrót. Ta zabawa bardzo spodobała się Poli, która przez długi czas dociskała raz jedną, raz drugą kulkę.

Ale ile można zajmować się jednym działaniem… Testerka przechodzi do kolejnego koloru. Tym razem wciska kulkę fioletowo-zieloną. Klik! Kolorowy element zostaje w środku.

Mała rączka Poli znów naciska tę samą kulkę, aby wyskoczyła z powrotem. Niestety ma troszkę zbyt mało siły. Pola szybko wpada na pomysł, że może przecież sobie pomóc drugą rączką. I to działa – wciśnięta kulka wyskakuje z powrotem.

zabawka sensoryczna

W końcu przyszła kolej na ostatnią z kulek – pomarańczowo-niebieską. Jest ona umocowana na środku i gdy się ją dotyka, to zaczyna się obracać. To najbardziej spodobało się Poli. Przez długi czas napędzała kulkę jednym paluszkiem kręcąc i kręcąc…

zabawka sensoryczna
Pomarańczowo-niebieska kulka najbardziej spodobała się Poli

Podsumowanie

Po tym testowaniu od razu mogę stwierdzić, że zabawki sensoryczne faktycznie działają na wiele zmysłów na raz. Pola przez całą zabawę była mocno zaabsorbowana. Oglądała kolory, rączkami badała faktury kulek. Śmiała się, gdy udało jej się zagrzechotać kolorowymi elementami zabawki.


Szukasz prezentu dla najmłodszych na święta?

Ciekawą zabawkę sensoryczną znajdziesz…


Na opakowaniu było oznaczenie, że ta zabawka jest przeznaczona dla dziecka powyżej 12 miesięcy. To bardzo dobre określenie wieku, ponieważ nasza testerka, która ma rok i miesiąc doskonale odgadywała wszystkie funkcje Pracowni. Elementy wykonane są z miękkiego tworzywa, w sam raz nadają się do zabawy takimi małymi rączkami. Nic dziwnego, że Pola tak chętnie wciskała kolorowe kulki, kręciła nimi, grzechotała i doskonale się przy tym bawiła 🙂


Jeśli masz starsze dziecko, a szukasz dla niego zabawki, dzięki której będzie się ono rozwijało, koniecznie sprawdź nasz artykuł o zestawie do transferowania: Zabawa, która wspiera rozwój dziecka.


Produkty dla dzieci to nasza pasja i radość – codziennie rozmawiamy o nich i jako rodzice dzielimy się informacjami. Jeżeli jesteś rodzicem i chciałbyś się czegoś dowiedzieć albo podzielić wiedzą i opiniami, dołącz do naszej grupy na Facebooku. Rozmowa to fajna sprawa ツ  
Wpokoiku.pl – grupa – rozmawiamy o produktach dla dzieci

Czekamy na ciebie ツ  

napisany przez
Więcej od Agnieszka Pastuszka
Co kupicie taniej w marcu?
Przed Wami trzecia część zestawienia najlepszych promocji miesiąca na produkty dla dzieci...
Czytaj więcej
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.