Zabawki Montessori, które mają duszę

zabawki montessori
Dzieci w wieku niemowlęcym rozwijają się z dnia na dzień. Ten rozwój możemy jeszcze dodatkowo wspierać! Jeśli Twoje dziecko zaczyna już siadać, to zobacz, jakie zabawki dla niego udało mi się znaleźć.

Zabawki Montessori, które cechują się prostotą, pomagają rozwijać motorykę małą czy wymagają kreatywne myślenie. Mogą one wciągnąć na długo i nigdy się nie znudzić. To zwykle te zabawki, które nawet po długich godzinach spędzonych w dziecięcych rączkach nie trafią niechciane do kąta. Nie inaczej jest z drewnianą szufladką od Zabawek z duszą. Zabawka choć prosta, to najmłodsi mogą spędzić z nią kreatywny i długi czas. Czy naszej testerce Marcelince uda się rozwiązać zagadkę, jaką kryje za sobą w sobie ta szufladka?

Jak to działa?

Zacznę od tego, że akurat ten rodzaj zabawki przeznaczony jest dla dzieci, które samodzielnie siadają. Czyli mniej więcej takich, które skończyły 9 miesięcy. Jeśli Twój maluszek zaczyna już samodzielnie siadać, to możesz pomyśleć o właśnie takiej zabawce, jaką zaraz przetestujemy.

Szufladka Montessori 2 w 1

Tę niezwykłą zabawką, której zalety zaraz odkryjesz, możesz kupić…

Marcelinka dostała szufladkę, a w jej małe rączki trafiła jeszcze kulka i sześć krążków. Zabawa polega na tym, że trzeba dopasować kształt do wyciętych otworów na górze drewnianego pudełka. Zadanie wydaje się nieskomplikowane, jednak od takich maluszków wymaga dużego skupienia i zastanowienia. Jak szybko wszystkie siedem elementów wyląduje w szufladce?

Zabawki Montessori – zaczynamy zabawę

Marcelinka bierze w rączki pierwszy kształt i PAC!… Okrągła kuleczka niestety nie mieści się podłużny otwór na skrzynce. Ale Marcelinka się nie poddaje i próbuje dalej. Metoda prób i błędów przynosi oczekiwany rezultat i kulka w końcu trafia do wnętrza szufladki 🙂 Mamy pierwszy sukces – teraz jeszcze trzeba sobie poradzić z żetonami…

Dalszy etap zabawy okazał się jeszcze bardziej wymagający. Nasza testerka musiała się mocno skupić, aby trafić wąskimi kółeczkami prosto do szufladki. Na szczęście nad całą zabawą czuwała Mama Marcelinki, której dłoń okazała się bardzo pomocna 🙂 Po małej podpowiedzi Marcelinka coraz lepiej radziła sobie z wrzucaniem kolejnych żetonów do pudełka.

Pomoc Mamy okazała się niezastąpiona.

Zabawa, która nie może się znudzić

Gdy wszystkie małe elementy znalazły się w szufladzie, to wcale nie oznaczało końca zabawy. Trzeba było przecież dowiedzieć się, gdzie się one podziały. I tu zaczyna się kolejny etap zabawy. Dziecko może samo wpaść na to, że można otworzyć szufladkę. Pomóc może też mama, tak jak było w naszym przypadku.

Po wyciągnięciu szufladki, Marcelinka zauważyła, że w środku znajduje się wszystkie elementy, które zniknęły wcześniej we wnętrzu pudełka. Radości było co nie miara! A zabawa mogła zacząć się od początku 🙂

Zabawki Montessori – podsumowanie

Drewniana szufladka całkowicie pochłonęła Marcelinkę. Chciała wrzucać elementy bez przerwy, próbowała wciskać tam nawet inne zabawki 🙂
A my nie przeszkadzałyśmy jej w tym, bo każda taka próba to świetny trening motoryki małej czy koordynacji ręka-oko. I właśnie dlatego uważam, że ta zabawka jest bez wątpienia warta zakupu. Ta prosta konstrukcja potrafi doskonale wpływać na rozwój najmłodszych, a jak wiecie takie zabawki, to moje ulubione zabawki.


A jeśli Twoje dziecko jest już starsze, może warto postawić na większy zestaw Montessori? Testowaliśmy go w tym artykule: Zabawa, która wspiera rozwój dziecka.


Produkty dla dzieci to nasza pasja i radość – codziennie rozmawiamy o nich i jako rodzice dzielimy się informacjami. Jeżeli jesteś rodzicem i chciałbyś się czegoś dowiedzieć albo podzielić wiedzą i opiniami, dołącz do naszej grupy na Facebooku. Rozmowa to fajna sprawa ツ  
Wpokoiku.pl – grupa – rozmawiamy o produktach dla dzieci

Czekamy na ciebie ツ  

 
Tagi do wpisu
napisany przez
Więcej od Agnieszka Pastuszka
Wyprawka do szpitala dla noworodka i mamy – kosmetyki dla mamy
To już trzecia część mojego wyprawkowego cyklu. Jeszcze chwilka i cała nasza...
Czytaj więcej
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.